Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6hós lesz jövő...

Kislányom 6hós lesz jövő héten. Még csak hasra fordul és vissza, egyedül szépen megül, ha felültetem. De a mászás még nem megy neki. Ez nem baj?

Figyelt kérdés
Emelgeti a fenekét,meg felhúzza a lábait a hasához,de ennyi.
2009. máj. 28. 11:34
 1/5 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


Miert lenne baj? Boven eleg meg ennyi idosen a forgas. Az en fiam 7 hos mult, de meg o is "csak" forog, hason ugyan mar nagyon teperne, de egyelore meg csak kapalozik szegenykem. :)

Majd el fog o indulni, ha eleg eros lesz hozza, ne aggodj, egyaltalan nem vagytok lemaradva.

2009. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Deh baj........lehet h nem is fog mászni!!!!Abszolút jól halad a kislányod,nem kell aggódni!De az ülést ne erőltessed,semmi képpen!Ne ültessed fel csak majd ha magától csinálja!Hadd próbálkozzon!Úgy ügyesedik,meg így lesz egészséges a gerince!

Gyógytornász anyuka

2009. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Khm...az én fiam elsején tölti be a 6 hónapot és még csak oldalra fordul...
2009. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy ezen idegeskedj! Majd fog mászizni is. Pár hónappal ezelőtt ugyanebben voltam, a fiam szép,erős, egészséges hat hónapos volt, mindenki azt kérdezgette, hogy "és ugye szépen mászik már?" Mikor a védőnő is többször rákérdezett, már frászt kaptam, hogy valami baj van. Aztán a gyermekorvosunk mondta, hogy szép-szép, amit a védőnő a tankönyveiből kiolvasott, meg amit a neten írnak a baba honlapokon, de olvastassuk el a gyerekkel is, hogy tudja, mikor, mit kell tennie :-)))

Ha egyébként minden rendben van, akkor majd mászizik, ha odajut. Lehet egy hét, lehet kettő,...

Nekem hét hós volt, mikor hasról hátra és visszafordult. Utána pörgött mint a körhinta. Kb.másfél hónapja kezdett el mászni (8! hónaposan) és szinte azonnal elkezdett úgy járkálni, hogy fogni kell a kezét közben.

A doki mondta, hogy volt olyan is a praxisában, hogy nem mászott: egyből felállt és támaszkodva járt.

úgyhogy: majd tudja a babád azt, hogy mit, mikor akar csinálni.

Kitartást Nektek.

2009. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe a babaszoba.hu-t ott hónapról hónapra nyomon követheted a gyermeked fejlődését. Ott (és máshol is) leírják, hogy a babák általában 8-10 hónapos korukban kezdenek el mászni (persze vannak kivételek). Szóval ti arra még nagyon ráértek.
2009. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!