Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ezt hogy oldottátok meg? 4...

Ti ezt hogy oldottátok meg? 4 és fél hónapos kislányom éjszaka mindig hasra fordul, de így alapvetően nem szeret lenni rögtön kinyomja magát és már fel is ébred. Most éjjel 5x keltünk erre.

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt nekünk is egy időszak amikor hasra fordulni már tudott, de hasról vissza még nem. Viszont nagyon utált hason, ezért üvöltött. Semmi megoldást nem találtunk, forgattuk vissza a gyereket a hátára valahányszor hasra fordult, de aztán hamar megtanult visszafordulni ő maga egyedül is, így megszűnt a probléma is.
2012. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! nálunk is előfordul ez, de 1-2 nap és újra a régi minden. Amikor kezdte tanulni a forgolódást, többször is arra kelt éjjel hogy hátra fordult. aztán az altatás utána kb 1 óráig tartott...


"Miért ébred fel a baba többször is éjszaka?

Amikor alvásában az éberebb szakasz jön, valami megzavarja az álmát, erre felébred. Ez a “valami” lehet a fogzás miatt húzódó íny, egy furcsa, szokatlan zaj (hiába van a lakásban csend, mert egy autó elhaladása az úton vagy a kutyaugatás is felkeltheti a picit), a saját mozgása (intenzív mozgásfejlődési időszakokban figyelhető meg a nyugtalanabb éjszakai alvás, például a kicsi megpróbál álmában forgolódni és erre felébred, vagy a fejlődő izomzat rángásai ébresztik fel), az ún. növekedési fájdalom, illetve a szeparációs szorongás (anya hiánya).


Az éjszakai ébredések maguktól alábbhagynak, amikor a kicsi megtanul önállóan visszaaludni, illetve az alvási ciklus hossza megnő."

[link]

itt sok hasznos infót megtalálsz! Remélem tudtam segíteni!

2012. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is csak az én fiam 5 hónapos pár napja tanult meg hátról hasra forogni ahogy leteszem már szinte egyből dobja is magát hasra, de úgy meg utál lenni és irtó hamar panaszkodni kezd. Éjjel ráadásul még az ágyában is elakad...3 napja éjszaka 2 óránként forgattam vissza. Zombi vagyok. Ráadásul nekem ilyenkor csak cicivel alszik vissza így a sok cicizéstől marha sok tejem lett és most fejhetem naphosszat (sajnos lassan tudok csak fejni) hogy ne durranjon be mivel a szükséglete meg nincs ennyi amennyit "csinál" magának az éjszakánként 4-5 szopival...
2012. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kerria ***** válasza:

Lehet kapni ilyen elfordulásgátlót, szerintem egy próbát megér...


[link]

2012. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!