Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell 9 kg-nak lennie...

Mennyire kell 9 kg-nak lennie egy babának a II. sz. Autóüléshez?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb 7800 gramm, de már a babahordozóba alig tudom belepaszírozni. Konkrétan kilóg belőle a lába, ha meg ugye overál vagy kabát van rajta, szegénynek a kis keze mered előre. 11 hónpos és így sem szeret autózni, gondolom ez még inkább visszaveszi a kedvét. Szóval vehetnénk már neki egy rendes 9 kg-tól való ülést szerintetek?

2012. jan. 23. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem, kell a 9 kg a biztonságos utaztatáshoz, mert csak úgy véd az ülés. Ez nálunk is probléma volt, mert a gyerek hosszú és vékony, és utálta, hogy fordítva ül. Kibekkeltük nagy nehezen.
2012. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha biztosan megül, akkor vehettek neki már ülést. Az én kisfiamnak kb ugyanez a problémája. Ő még csak 6,5 hónapos, de a kabátban vagy overálban annyira kényelmetlen neki a hordozó, hogy ha nem alszik el, akkor kb öt percet bír ki benne. És már ki is lóg a lába. Rugdalja magát az üléstámlán. Szóval katasztrófa. De ez a legszélesebb hordozó amit találtam. Egyet már ki kellett dobnom. Szóval ő még nem tud ülni, de ha tudna, akkor már tenném is be az ülést a kocsiba.
2012. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ül már rendesen, ezzel nincs gond, csak a kilókkal... Csak azt sem szeretném, hogy ne legyen biztonságban. jaj, de nehéz.
2012. jan. 23. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 0-18-ast vettünk, ebbe 9-10 kilóig fordítva kell bekötni, onnantól meg előre felé.

Ő akkor 8 kiló körül volt.

2012. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem tudom, Mo.-n hogy megy, de nálunk ezért írják úgy, hogy 9 kg vagy 10 hónapos kortól. A fő szempont az, hogy a nyakát rendesen tartsa egy esetleges ütközésnél. Szerintem nem feltétlen a kiló számít, nincs írva az ülésre /kor?

2012. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, némelyikre nemcsak az van írva, hogy 9 kg-tól, hanem hogy 9 hónapos kórtól. Te már nyugodtan beleteheted.

Az én lányom 9 hónapos elmúlt, amikor váltottam a hordozóról ülésre. Még nem volt 9 kiló, asszem 8 körül volt, de beletettem, mert hosszú volt, és ülni már stabilan ült.

2012. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor elég, már hogy 11 hónapos. Egyébként nagyon stramm kis pasi, csak hát nem egy dÍjbírkózó. Akkor megpróbálkozom, hátha majd jobban elviseli az autózást. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. jan. 23. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!