Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz a kezdetekben...

Mennyire nehéz a kezdetekben 2 gyerekkel? És mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam, most várjuk a kistesót, 13 hetes terhes vagyok. Nagyon félek tőle, hogy hogy fogok ezzel megbirkózni, mert a fiammal már kialakult napirendünk van, és ezt nem tudom hogy lehet összeegyeztetni majd egy pici babával. Ráadásul ha éjjel sírni fog a pici, akkor a nagy is felébred stb. Szóval ilyen félelmeim vannak. Vagy nem olyan nehéz, mint elsőre látszik? Bármilyen tapasztalatnak örülnék!
2012. jan. 23. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap különbség lett.

Én is féltem/izgultam előre, szerintem ez normális. :o)


Aztán az eleje könnyebb lett, mint amire számítottam. Amíg a pici nem kezdett ölállóan kúszini-mászni, addig nem is volt olyan nehéz. Fárasztónak persze fárasztóbb mint eggyel, de nem sokkal nehezebb.


Én a napirendjét a nagynak megtartottam, és mindenben a pici igazodott hozzá. Így a nagy "biztonságérzete" megmaradt, a kicsi meg kezdettől megszokta, hogy van, hogy "várnia kell". Igény szerint szoptattam, de igyekeztem azért úgy, hogy a nagy evés idejére ne essen, akkor inkább előbb megszoptattam fél órával. Ugyanúgy jöttünk-mentünk.


Igen, olyan van, hogy a pici sír, és akkor a nagy nem tud elaludni, vagy felébred. De ez inkább csak napközben fordul elő, éjjel azért nem jellemző.

Én nappal külön szobában altattam őket. (Nekünk is csak másfél szobás, de a nagy a saját helyén a gyerek szobában, a pici meg a járókában, vagy a míg kicsi volt hordozóban aludt, vagy az erkélyen babakocsiban.


Vannak nehéz pillanatok, de összességében szuper!


Én most a harmadik miatt aggódom picit, hogy hogy is lesz. :o) (Inkább azért, hogy hogy fogom oviba vinni őket :o)

2012. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! én is a nappaliban fogok aludn ia picivel, amíg át nem alussza az éjszakát, akkor majd beteszem a gyerekszobába a nagy mellé. A naggyal egész nap szinte az ő szobájában vagyunk, mert ott vannak a játékok, így arra gondoltam, hogy a pici addig ott lenne velünk a kiságyban, lát, hall minket, de a naggyal ugyanúgy tudok játszani, mint előtte, és a picivel is tudok foglalkozni. Ez így jó lehet? Ha elalszik, akkor pedig kivinném a nappaliba a járókába, hogy a nagy tudjon attól még játszani a szobájában.
2012. jan. 23. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem nagyobb a korkülönbség ugyan de az első hetekben inkább csak a lakás szaladt és ritkán lett főtt kaja is, de a gyerekekkel nem volt gond. az fontos szerintem hogy a kicsit próbáld a nagyhoz igazítani, nekünk pl az esti fürdés a tuti fix, mert a nagy ovis neki időben ágyban a helye ha reggel kelni kell. A picit eleinte nem zavarja semmi az alvásban, én mégis megkértem mindig a tesót hogy csak addig próbáljon csendben lenni míg elalszik a baba mert ha már alszik nem sok minden ébreszti fel, de az már zavarja ha elalvás közben van hangzavar körülötte. Este ha egy szobában lennének én inkább a saját szobámba de külön ágyba tenném a picit ha nincs neki külön szoba, legalább amíg át nem alussza az éjszakát. a nagynak meg adni kell feladatokat pl pelenkázáskor ő adagolja a popsitörlőt, dobja el a pelust stb ezt nagyon nagyon élvezik és mire megszületik a picitek már ügyes is lesz benne. Nekem még egy ovisnál is a legnehezebb megértetni a naggyal hogy finoman nyúljon a babához és óvatos legyen a közelében.
2012. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de mintha én írtam volna a kérdést, épp ezen gondolkodtam, hogy hogyan is lesz??? Az én kislányom is 15hónapos most, és valószínűleg szeptemberben jön a tesó. Amitől én a legjobban félek, azok az éjszakák. A lányom nagyon jó alvó, este 9től reggel 9ig alszik, de viszonylag csendben kell lenni, mert ha zaj van, hamar felébred. Mi lesz, ha a kicsi éjjel 3 óránként majd szopizik,akkor a naggyal mit csinálok, tuti felébred, és sírni fog? Ha mindkettő sír, melyiket vígasztaljam? Egy nappali-amerikai konyha+egy fél szobánk van, ezt hogyan oldjam meg? A fél szobában a lányom, a picit hová rakjam? Nagyon szűkösen, de elférnének 1szobában, de egymást ébresztgetnék az tuti... Meg a nappali alvások?! Egyiket sem altathatom a nappaliban, mert a papa itt lakik velünk, ő jár ki enni-inni néha, itt nem aludhat, fölkelne, meg hát ugye addig a naggyal is itt játszunk majd, tőle sem várhatom, hogy síri csendben legyen. Kicsit parázok, remélem minden rendben lesz nálatok is. Ne haragudj mégegyszer, amiért nem segítettem, de olyan jól esett leírni. Sok sikert, boldog babázást, könnyű szülést, és egészséges babát kívánok!
2012. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!