Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emelt összegű családi pótlékho...

Emelt összegű családi pótlékhoz igazolást 2012 januártól ki állíthat ki, ha a gyermekem 1500 gramm alatt született?

Figyelt kérdés

Egy éves a fiam, 1500 gramm alatt született, így törvény szerint 3 éves koráig jár neki az emelt összegű családi pótlék. Ehhez mellékelni kell egy igazolást (tartós betegnek számít), amit eddig a koraszülött gondozó neonatológus szakorvosa állított ki. Tavaly ez rendben is volt. De az idén az Államkincstár visszadobta az igazolást, miszerint januártól már nem jogosult ugyanaz az orvos aláírni a papírt! Hogy miért? Mert a sok visszaélés miatt új rendeletet adtak ki, amelyben olyan orvosokat neveztek meg, akik erről nem is tudnak, aláírási joguk nincs. Beszéltem velük telefonon, az ő osztályukon 3 éves kor alatti beteget nem is látnak el. A fiam viszont 1 éves.

Segítsetek, mert kicsúszunk az időből! Előre is köszönöm, ha valaki megosztja velem a tapasztalatát. Egyébként a helyszín Békés megye.


2012. jan. 23. 18:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint egyedi az eset, és már megint úttörőt kell játszanom...:(
2012. jan. 24. 07:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is 1500 g alatt született, igaz, 2010-ben! Akkor nekem a koraszülött osztályon állítottak ki egy igazolást, amit csatolnom kellett a családi pótlék kérelmemhez, és 3 éves koráig dupla, azaz emelt családi pótlékot kapok utána! Úgy emlékszem, máshonnét nem kellett igazolás!
2012. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, most olvastam végig a kérdésed, hogy változott a törvény! Akkor nem tudom, mert nekünk, amikor megszületett, rá egy két hetére én igényeltem, és már a legelejétől elfogadták, és nem volt semmi gond! De neked hogy hogy egy évére dobták vissza? Eddig nem is kaptad az emelt színtűt? Amúgy én azért voltam mérges, mert senki nem szólt, hogy ez jár 1055 g alatti babáknak! Ha nem beszélgetik ott az anyukák a korán, akkor én nem is tudok róla!
2012. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Már nem is gondoltam, hogy válaszol valaki, köszönöm, hogy írtál!:) Azóta megkaptuk az emeltet! Kiderült, hogy tévedés volt, mert elnézték a betűjelét a "betegségnek". Egy éve is kaptuk, csak nekünk évente kell igényelni újra, 3 éves koráig, nem tudom miért! Hiszen a születési súlya már úgysem változik! Sajnos. Persze nekünk sem szóltak, amikor megszületett, sőt arról sem tájékoztatnak senkit, hogy ezzel együtt mi minden kedvezmény (közgyógy, utazási kedvezmény, stb) jár még. :(

Jó egészséget nektek!

2012. febr. 9. 06:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, igen, sajnos nekem is mindennek úgy kellett utána járni! A Te babád mennyivel született? Nem lett neki semmi visszamaradása?
2012. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!