Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy kislányom...

Mit tehetnék, hogy kislányom kicsit nyugodtabb, "türelmesebb" legyen és én is nyugodtabban végezhessem a dolgaimat?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos. Egy pár hete kezdődött, hogy alig, hogy felálltam mellőle az ágyról, hogy elvégezzem a teendőimet, nyűgösködni kezdett de ha visszafeküdtem mellé megnyugodott, gondoltam csak a közelségemre vágyik. Viszont azóta ez egyre gyakoribb és kiborítóbb lett ugyanis most már SOHA (nem viccelek) nem tudjuk magára hagyni szinte egy percre sem mert rögtön visításba, ordításba kezd, gyakran még a kis arca is kipirosodik ahogy "erőlködik", hogy figyeljünk oda rá. Mi oda is figyelünk de így egyszerűen nem tudom elvégezni a teendőimet de pihenésre sincsen sok időm, még akkor sem ha alszik ugyanis olyankor igyekszem elvégezni a rám váró teendőket. Mellette főiskolán tanulok, nehéz az itthoni teendőimet és a sulit csinálni így. Tudom, hogy egy kisbabával ez a helyzet, nem mindig van úgy, ahogyan szeretnénk de mégis néha már komolyan elgondolkodom, hogy miért csinálja ezt, hiszen én itt vagyok Vele állandóan a szobában de ha már nem rá nézek hangos visításba kezd, hogy felhívja magára a figyelmet, de olyan szinten hangos, hogy nem hallom a másik mit mond. Ez még az "aranyosabb" eset, de ha nem figyelek rögtön oda rá sírni kezd és nyűgösködik. Hiába próbálom játékokkal elvonni a figyelmét, lekötni Őt, olyan mintha "mérges" lenne rájuk mert még ugye nem tudja rendesen megfogni őket. Semmi sem köti le a figyelmét túlzottan sok ideig...Néha már akkor sem nyugodt ha ül az ölemben, inkább csak akkor ha sétálok vele. De nyilván egész nap mégsem tehetem ezt, hiszen nekem is megvan a magam feladata a babázás mellett. Mit tehetnék, hogy kicsit tudjam hagyni magára, mármint, hogy ne zendítsen már abban a percben amint felálltam mellőle...?
2012. jan. 23. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha magadra kötöd? Nekem mondjuk nem jött be a hordozó kendő, mert nem szerette a gyerekem, de lehet a tiédnek jó lenne és te is el tudnál végezni ezt-azt.

Ami szerintem fontos, hogy nehogy azt gondold, hogy ez hiszti nála, szerintem csak valami miatt a közelségedre vágyik.

Én sírni sem hagynám (de gondolom ezzel más máshogyan van).

2012. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Hagyd nyugodtan magára,ha nem éhes vagy nem kell tisztába tenni. Nem baj,ha kicsit sírdogál!

Ha állandóan felveszitek,akkor soha nem fog enélkül megmaradni.

Csak ma szokás elrontani a babákat.

2012. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én sem hagyom sírni, sajnálom szegénykét. Nem tudom magamra kötni mert csak a mi szobánkat fűtjük, anyagi okokból kifolyólag és emellett elég súlyos gerincferdülésem van, sajnos nem bírja a hátam ... Már próbáltam, van kengurunk. De én is 50 kiló vagyok most, Ő pedig 7, sajnos nagyon megerőltető a gerincemnek. :(
2012. jan. 23. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én Fiam szinte születésétől fogva ilyen volt. Nappal általában 20 perceket aludt, de amint felébredt, csak ölben volt jó neki. Annyira, hogy nem egyszerűen tartani kellett Őt, hanem "speciális" módon rázni-ringatni, járkálni Vele. Amikor a gyerekorvosunk látta, mit csinálok, mivel lehet megnyugtatni a Babámat, el volt hűlve, hogy ezt ne csináljam, mert bele fogok rokkanni. Hát tény, hogy olyan 6-7 hónapos koráig jóformán élő hullaként léteztem, mert a 20 perces alvásai alatt próbáltam minden dolgomat elvégezni, illetve Ő éjjel is 3-4x szopott (szopik ...). Az hozta meg az áttörést, amikor elkezdett mászni, rájött, hogy egy csomó érdekes dolog van a világon rajtam kívül is. Addig tehettem én hiper-szuper pihenőszékbe, hintába, játszószőnyegre, semmivel nem kötötte le magát.

Most már 10 hónapos, ha jelen vagyok, egész jól eljátszik, de még mindig igényli a jelenlétemet és még mindig alig alszik nap közben ...

Úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy kitartás, majd idővel javul a helyzet, sajnos én is rá voltam kényszerítve, hogy időnként hagyjam ordítani ... Meg ami még bejött sokszor, az a hordozó volt, abban nagyon szeretett hintázgatni, nézelődni, persze ez a "nagyon szeretett" az Ő esetében 10 perceket jelentett ...

2012. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a hordozás jutott eszembe. Hordozókendő, mei tai, SSC? Nekünk ez jött be. Ő csöndben volt, én csináltam a dolgaimat és közben magyaráztam, énekeltem neki. Aztán amikor elkezdett mászni, akkor majdnem egész nap a földön volt szinte, akkor javult a helyzet. :)
2012. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor talán a hordozó kendő sem lenne a jó a hátad miatt. (a kenguru egyébként nem a legjobb megoldás, bár tény, hogy pl az első lányom csak azt viselte el).

esetleg betakargatod és viszed magaddal mindenhová? Hordozóban (autósülés) ha esetleg nincs, mert nincs autótótok akkor is be lehet szerezni pár ezer ft-ért használtan.

Szerintem egy idő után elmúlik. A lányaimnál is volt ilyen időszak és anélkül maradt abba, hogy sírni hagytam volna őket. Most már viszonylag nagyok (4 és 1 éves) és nem lettek elrontva, kitűnően eljátszanak magukban vagy egymással.

2012. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

A kenguru nem is túl jó megoldás, mert az nem osztja el a súlyt annyira (és a babának sem tesz jót). Meg 7-8 kilótól már háton kéne hordozni, és úgy sokkal kényelmesebb. Én is 50 kiló vagyok, de még a 9 kilójával is simán hordozom mei tai-ban órákig a hátamon, de elől sem kényelmetlen annyira.

2012. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen, én sem így képzeltem, de nálatok fokozza a helyzetet, hogy csak ölben alszik, ha lerakom ordít vagy felébred és nyűgös, fáradt. A nyarat hordozókendőben éltük túl. Éjszaka 8 x ébred legalább, korán 7- től alszik, de csak velem, korán 5 körül kel. Már 10 hós, mászik, fel áll, pakol, de én ettől függetlenül, szinte semmit nem tudok csinálni. Soha nem hagytam sírni és ezek után sem hagynám, szerintem Ő egyedi eset, majd elmúlik nálatok, de a sírni hagyás nem megoldás. Ne haragudj, hogy csak tapasztalatot tudtam írni.
2012. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nálatok hanem nálunk.
2012. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!