Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy éltétek meg a szülés...

Ti hogy éltétek meg a szülés utáni napokat a kórházban?

Figyelt kérdés
Lelki részre gondoltam. Szerdán mehetünk haza de már teljesen kiborultam.
2012. jan. 23. 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia, én rettegtem a szüléstől világ életemben, odakerültem, császár lett. Mikor túl voltam rajta úgy gondoltam innét már bármi jöhet kibírom...aha...Amíg nem volt velem a babám boldog voltam és alig vártam, hogy hozzák szopizni. Aztán végre a 3. napon megkaptam röpködtem a boldogságtól aztán mire már 5 órája ordított és én már 2 órája szoptattam és csak ordított és senki sem segített, hiába kértem éjjel is ordított már szegény szobatársam segített ringatni és engem vigasztalni...hajnalra már én is bőgtem, újra kértem segítséget semmi - Anyuka tessék szoptatni! Ez volt a válasz...kész voltam! Másnap délben kapott pótlást mert farkas éhes volt!!! így tudta a gyerekorvos megvizsgálni, és hazamehettünk. Szegény kicsi egész estig aludt úgy ki volt merülve...én is! Rémálom volt!

4 hónapja született a lányom szinte ugyan ez volt csak már kivertem a hisztit a pótlásért, nagy nehezen kaptam és tuti jó volt minden:-)

Figyu, már csak kettőt kell bent aludni és mehettek haza!

Ne gondolj semmire csak imádd a picúrt neki Te kellesz te vagy neki a világ és mivel zaklatott vagy ő is az lesz.

Persze tudom irogatni könnyű az okosságokat, mikor a hormonok is tombolnak de tartsd a szemed előtt, hogy minden egyes bent töltött perccel közelebb kerülsz a hazamenéshez!

Egy kórház-,és tűfóbiás anyuka.

2012. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ha a baba ez alatt a pár nap alattt velem alszik egy ágyban ugye nem fogja megszokni az együtt alvást?
2012. jan. 23. 22:05
 13/20 anonim ***** válasza:

Életem legborzasztóbb 4 napja volt. :((

Már alig vártam, hogy otthon legyek a picivel!!

Egyedül voltam a szobában, lehet, h ez is baj volt.

Kezdő anyukaként talán jobb lett volna társaságban, segítség szempontjából is. Én is tudnék regényt írni, de nem fárasztalak! Kitartás!!! Gratula a babához!

2012. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én "halmozottan hátrányos" helyzetben voltam,császár volt, megfáztam a vajúdóban, egyágyas szobában a gyerekkel folyamatosan köhögtem, másnapra belázasodtam, látogató nem jött, mert karantén alatt volt a kórház, Manó is üvöltött egész éjjel, de mindezek ellenére akkora eufória volt, h megszületett és itt van, hogy nem érdekelt semmi:-)))))))Szerda már nincs messze! Hormonok is befigyelnek, lehet h az a legnagyobb baj most veled, tessék a pozitívumokat nézni, minden rendbejön!
2012. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok!nyugodtan veled alhat, vigyázz ne feküdj rá, meg fog nyugodni a közelségedtől, eddig is csak téged hallgatott, csak belülről:-) ráértek még a kiságyhoz szoktatással!
2012. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jajj már nem kell ennyire aggódni hogy hozzászokik az együtt alváshoz!Úgy bírom,hogy a csapból is ez folyik,már szinte betegesen be akarják ezt tartani anyukák!!

Figyi!!!) hónapi egy test,egy lélek voltatok!Hallotta végig a szívdobogásod,egy meleg,szük,védett helyen volt most meg kint a zajos,fényes nagyvilágban!Azt se tudja szegény mi van most csak azt tudja,hogy Anya ilattától,közelségétől,ölelésétől megnyugszik!Ne foszd meg ettől azért mert a mai divat azt diktálja,hogy külön alvás!Mondom én ezt úgy hogy az én babám az első naptól külön szobában,saját ágyában alszik DE azért mert ő ezt kívánta!De ha azt kívánta volna hogy bújjunk össze akkor biztos nem pánikolok be hogy "akkor most hozzá szokik"!

Nemhiába hívják az első 6 hetet gyermekágynak!Anyuka és babó együtt egy ágyban és hadd szopizzon amikor csak akar!majd beáll a rend és a külön alvás is!nem kell ilyen görcsösnek lenni!Azt csinálj amit a babád kíván,főleg ilyen pici korban!

Kitartást,sok tejcsit,nyugodt napokat kívánok és gratulálok a babádhoz!

2012. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
lemaradt: 9 hónapig
2012. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 napig voltam nagy kórtermesben, mert nem volt szabad alapítványi. Kb azt éreztem mint te. SZÖRNYŰ VOLT. Szerencsére már másnap szerzett az orvosom egy szobát ami megüresedett. épp front volt szóval csúcsidőben szültem:D


viszont onnantól kezdve reggeltől estig bent volt velem a párom. Mindenben segített együtt gyönyörködtünk a mi kis csodánkban és nagyon nagyon kellemes élményeim lettek így. Bár igaz a szoba nem egy hotelszoba:D, de a másikhoz képest...nincs az a sok okoskodó többgyerekes anyuka aki meg akarja magyarázni, hogy te teszed rosszúl mellre a gyereket és belédsúlykolják, hogy milyen béna vagy (nálam ez is volt). Közben meg 2 szoptatási tanácsadóm is volt a hotelszobában később és kiderült, hogy túl kicsi a mellbimbóm és lehetetlen belegyömöszölni (megpróbálták) mellbimbóvédővel lehet csak. Ott kb le sem szartak a nővérek hiába kértem segítséget. Ott feküdtünk 4-en és sírtam hogy bepisilek, de mivel engem másfél órán keresztül kellett összevarrni odabent mert természetes úton picurka mindent szétszakított és elég komoly dolog lett belőle + súlyos vérszegénység miatt fel se állhattam...senkit nem érdekelt, egy nővért sem amikor bejöttek. Ráadásúl akkor még nem volt velem a baba és 3 óránként hozták és bennem volt a félelem, hogy megint nem fog tudni enni szegény és az én gyerekem üvöltött a legjobban...


kérdezd meg nem-e mehetsz át alapítványiba a párodnak úygis jár 5 nap szabi ilyenkor. Nagy segítséged lesz, hogy ringatja amíg te alszol. Meg kimenned zuhanyozni vagy wcre azt a pár lépést...

2012. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi 6 napig voltunk benn, mert a kislányom besárgult, emiatt én nagyon rosszul éltem meg, kékfény, infúzió, alapítványi szobában voltam, de a látogatási időt akkor is be kellett tartania a páromnak. Én nagyon rosszul éltem meg, nem voltak túl kedvesek a csecsemősök sem. Alig vártam, hogy haza jöjjünk. Aztán a sárgaság fokozódott, így újabb 5 napra visszakerültünk a kórházba, először persze nagyon aggódtam és ideges voltam, hogy mi lesz a kislányommal, de aztán a kórházi "élmény" sokkal pozitívabb volt, többet lehetett benn a párom és a nővérek is kedvesek voltak. Kitartás, már nem sok van!!:)
2012. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én már írtam hogy szerettem bent lenni.


Semmi képpen se altasd köztetek. a bölcsö halál egyik nagy rizikó faktóra és nem a ráfekvés miatt hanem mert kevés oxigént kap. De akár agyi problémákat is okozhat pl kevesebb oxigénhez jut ez a pár hét alatt és pl iskolában nem lesz túl fényes. stb...


De napközben tedd mellkasodra, fekügy mellette. legyen rajtad ahogy a babának jó, de éjszaka külön ágy. ami megoldás hogy az ö ágyát melléd húzod és beteszed a kezedet simogatod közben érzi hogy ott vagy. de külön ágy külön oxigén legyen a gyereknek.


mi amúgy a korházban kivittük magunkkal a folyósora, és tök csendben volt imádta a nyüzsgést.

2012. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!