Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a kérdések amiktől...

Mik azok a kérdések amiktől falnak mész? Anyukaként és kismamaként?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt,hogy lányom talpig rózsaszínben és megkérdezik,hogy mennyi idős a kisfiú?:))))
2012. jan. 23. 22:48
1 2 3 4
 1/38 alaszka ***** válasza:
100%
Igen, ezt tőlem is mindig megkérdezik, pedig ugyanez van hogy rózsaszín cuccokban van! :) Meg hogy: "Jó kisbaba?" "Alszik éjjel?" Ezt kb. mindenki megkérdezi, aki megnézi...
2012. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 alaszka ***** válasza:
100%
Ja, még: lesajnáló szemekkel (vékony vagyok): van tejed?? :) na ettől kész vagyok (amúgy van, és ezen csodálkoznak...)
2012. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Pfff!Hát ezt a kérdező jól írta,mert nekem is megkérdezték mikor rózsaszínben volt,hogy kisfiú!Meg mikor valaki ötödjére is megkérdezi,mert ritkábban találkozunk,hogy kisfiú vagy kislány?
2012. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

"Jó baba?" (Ha visszakérdezek: "Miért, van rossz baba?", akkor teljes természetességgel válaszolják: "Igen, az amelyik sír." Mert ugye egy pár hónapos előre megfontolt rossz szándékkal sír.)


"Milyen sovány vagy, tudsz szoptatni?...Igen, az meg hogy lehet!?!?"


Én annak idején ezektől mentem a falnak.

2012. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Én meg azt hittem, hogy csak nálunk van gond, amikor rózsaszínbe burkolt lányomra többen megkérdezték, hogy fiú vagy lány...:D mondom, ennyire "ronda"?!:))))
2012. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ez mekkora marhaság,hogy ha valaki sovány akkor nem tud szoptatni!

Én egyáltalán nem vagyok sovány és mégsem tudtam sajnos szoptatni a lánykámat.


Meg még azok a kérdések őrjítettek meg,hogy ugye már megy?(kb 6 hónaposan):))

2012. jan. 23. 23:09
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy dolog tud piszkosul kiborítani, de az nagyon.

Még 5 napos sem volt a lányom, mikor elkezdték kérdezgetni a rokonok/barátok/ismerősök, hogy "és mikor jön a következő?".

Minek néznek ezek engem? Szülészeti átlagot javító csatakancának?

Azóta erre a kérdésre mindig azt válaszolom, hogy "már úton van". Erre szerencsére mindig meglepődnek - a lányom holnap lesz három hónapos. :)

2012. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kérdések leginkább udvariassági célzattal hangzanak el,mert szokás arról érdeklődni,hogy jó baba e,hogy van e tejcsi stb :-) .


Az én kislányomról is kérdezték már(rózsaszín télikabát,rózsaszín kiscsizma,fodros rózsaszínű kissapka),hogy lány e ,talán ők azt gondolják,hogy spórolnak az anyák a jelenlegi anyagi válsághelyzetben és mások használt rózsaszín kisruháiba öltöztetik fiacskáikat :-D .

2012. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú hajjal született a lányom, meg is maradt neki.

Néni a boltban. De aranyos, ez saját haja? Nem, bakker, ragasztottuk.

És akartátok? Nem ránk erőltették.

És miket tud már? Hát pont annyit, amennyit egy cirkuszi majomnak ebben a korban már illő tudnia.

Lesz még több is, vagy itt leálltok? Első gyerekünk, de mondom leállunk, mert még a végén besokallunk.


Jaj, annyi ilyen van. :)

2012. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok lombik után,végre mi is szülők lettünk,két örökbefogadott gyerekünk van,teljesen vér szerinti testvérek,mindeketten újszülöttkorban kerültek hozzánk 4 év különbséggel.


Megkérdezte egy ismerős "És mond,igazi,rendes,saját gyereket már nem is akartok ,már nem is mentek többet lombikra? " :-O


Mondtam neki,hogy sajátok,bár nem vér szerintiek,igaziak is ,nem játékbabák,dehogy megyek többet lombikra,elég nekem két gyerek,nem akarok 9. lombikot.


Erre szabadkozott,hogy ő nem akart bántani a kérdésével,ne sértődjek már meg.

2012. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!