Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a kérdések amiktől...

Mik azok a kérdések amiktől falnak mész? Anyukaként és kismamaként?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt,hogy lányom talpig rózsaszínben és megkérdezik,hogy mennyi idős a kisfiú?:))))
2012. jan. 23. 22:48
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Már elnézést, senkit nem akarok megbántani, de ha nem húzom fel magam azon ha érdeklődnek a gyerekem felől, akkor már le is vagyok pontozva? Pedig én is kaptam hideget-meleget, amikor kiderült, hogy ikreim lesznek. Pl.: "mi van egy már nem is elég?" vagy "júj, ikrek, pedig eggyel is borzasztó nehéz, hát nem irigyellek". Aki hülyeségeket kérdez vagy mond, azt leírom és kész, de biztos, hogy nem agyalok rajta. Akkor most ezért megint pontokat vesztek? :-))
2012. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Utolsónak:Nyugi,nézd a %-aimat!89-es is voltam már.Hát ez van.Ha van rajtad sapka azért,ha nincs,azért pontoznak le...:D(ha ismered a viccet)
2012. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Tisztán látszik, hogy fiunk van, és az előző hozzászólók kedvéért általában kékben vagy, fiús szinekben, és nálunk is megkérdezik, hogy kisfiú-evagykislány?... ez akkor már nem újdonság. amit én nagyon utáltam az elején, hogy amikor kérdezték, hogy van-e tejem, nem volt a válasz és teljesen kiborultak ŐK, hogy az hogy lehet és hogy én milyen szerencsétlen vagyok, annyira sajnálnak, ŐK ezt nem is értik, biztosan nagyon rossz ez nekem stb... hát nem volt annyir szörnyű átélni, mint ŐKet hallgatni!
2012. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Kismamaként:

- Baba lesz?! (Nem, csak lenyeltem egy dinnyét)


- Fúúú mekkora a pocakod! (bár ez nem kérdés, de ettől falnak megyek, mintha kontrollálni tudnám mekkorára nő)


- Terhes vitamint szedsz, mert óriási pocakod van? - Az elején persze hogy szedtem. - Akkor azért lesz ilyen óriási babád. (Persze, naná, főleg hogy a férjem is és én is 180 centi és a felett vagyunk...)


- Te tuti szoptatni fogsz, mert kicsik a melleid, és a kis mellű nőknek mindig van tejük (no comment...)


- Kislány lesz ugye? Mert én úgy látom a pocakodból. -Nem, kisfiú lesz. - Ááá biztos téved az ultrahang a pocakodnak nem olyan formája van - Persze, a génjei szerint kisfiú.(Amniocentézisem volt, szóval 99% hogy fiú lesz, nem uh-ra alapozunk, de az uh-n is állandóan mutogatja a kukiját) - Az orvosok is tévedhetnek, te olyan lányos anyuka vagy, tuti lány lesz.


- Miért ilyen és olyan márkát vettél a gyereknek? Nem hallottad hogy ez X.Y.-nak nem vált be?


- Jól vagy? Egyben vagytok még? Nem érzed hogy szülni fogsz? Nem érzed hogy tágulsz? A melled nem fáj? Nincs még előtejed? Nyákdugód nem távozott még? És a többi ilyen számomra tök intim kérdés szerintem a férjemre tartozik csak na meg persze a dokimra.

2012. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek tudtok ti lenni, Anyukák! Majd ha a kutya se kérdezné meg hogy vagytok, akkor meg az lenne a bajotok.
2012. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj h kérdeznek, érdeklődnek, hanem h hogyan! Miket tesznek fel...én is kiborulnék és szóvá is tenném h ilyeneket ne kérdezzenek. Én pl soha, de soha nem kérdezném meg senkitől h kisfiú vagy kislány??? Ez milyen már??!!! Ha nem is látszik az arca, vagy a ruhájából sem derül ki a neme, miért nem lehet a nevét megkérdezni?? Abból többnyire kiderül h fiú vagy lány!

Amiket meg irtak előttem ilyen intim dolgok hát az is felháborító, lehet úgy is érdeklődni h nem sértegeti az anyát, vagy a gyereket akár akarva, akaratlanul. Vagy ha semmi normálisat nem tud mondani az illető, hát istenem, ne szólaljon meg.

Ez az én véleményem, szerintem nem kell kétszinűsködni, ha igazán érdekli h hogy van az anya és a baba akkor normális kérdéseket tesz fel....

2012. jan. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Én általában nem mentem falnak a kérdésektől. Ha fura is volt a kérdés, tudtam, hogy a kérdező nem akar rosszat! Az öregekre pláne kár kiakadni, hiszen hiába bosszankodsz, őket megváltoztatni már-már lehetetlen. Meg én azt tartom magam előtt, hogy ahogy a gyerekneveléshez, úgy az emberekhez is sok-sok türelemre és humorra van szükség. Én nem a kérdéseken akadok ki, hanem azon, hogy 100x kell elismételni ugyanazt az embereknek egymás után.
2012. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Sok kérdést kaptam, kismamakén és anyaként, aminek részemről nemigen láttam értelmét, de ezeken általában nem akadtam ki. Amiktől falnak mentem, amiket már leírtam , az a következők miatt volt.


1. Engem kiakaszt, ha valakinek az agyában úgy van benne, hogy ha egy kisbaba sír, akkor ő rossz. Rossz belegondolni ezek az emberek, hogy állhatnak hozzá úgy általában egy kisbabához.


2. A következő (szó szerint a való életben elhangzott) mondat Szerinted mennyire udvarias és tapintatos: "De sovány vagy! Szoptatsz? ....Igen!?! Az hogy lehet? Na, kész csoda!" Ha valaki abnormálisnak látja a testemet, az szíve joga, de tartsa meg a véleményét magának!

2012. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!