Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a kérdések amiktől...

Mik azok a kérdések amiktől falnak mész? Anyukaként és kismamaként?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt,hogy lányom talpig rózsaszínben és megkérdezik,hogy mennyi idős a kisfiú?:))))
2012. jan. 23. 22:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


A kérdést az akkor 4,5 éves nagyobb gyermekem előtt tette fel .

2012. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ na és mi van azzal amikor megeteted a gyereket és rá 2 percre sír és valaki ott van???


,,NEM ÉHES???"


Vagy amikor beleokoskodnak idősebbek hogy nem-e szorítja a lábukat a zokni és a hasukat a kisnadrág mert ugyebár az ő korukban még nem volt. Nekem ezt rokonok minden egyes alkalommal megkérdezték. Sőt! Párom anyukája meg is volt róla győződve és folyton kikapcsolta és lehajtogatta. Horda a rugikat az én lányom meg gyűlölte a rugit és direkt kifeszítette magát, hogy ne lehessen ráadni...


Na az én ilyen mindent jobbantudó okoskodással és a hozzájuk tartozó kérdésekkel vagyok a plafonon. Akkora butaságokat képesek kérdezni és mondani.

A tejes dolgot én is folyton átéltem. Nekem kifejezetten kellemetlen volt egy párom messziről jött rokonának 8számomra vadidegen) arról beszámolnom, hogy mennyi tejem van és mennyi nincs pláne hogy 2 hetes korában szétszakadtak a mellbimbóim és gennyes volt stb és nem lehetett már vele szoptatnom. Hát annyi kellemetlen kérdést tettek fel.

Ja! és bár nem kérdés de biztos volt aki átélte azt a kellemetlenséget is amikor jöttek szintén nem közeli rokonok. Néhány napos kisbabád sír hogy éhes... kijelented, hogy szoptatni fogsz. Erre mit csinálnak??? ,,Oké!-erre mindenki elkezd bámúlni és várják az ingyencirkuszt!" húúúúúúúúúúúú...(ha párom nem toloncolta volna ki őket a szobából én csúnyábban küldtem volna ki őket)

2012. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, de sok mindent írtatok, ami úgy látszik, mindenütt megvan, valahogy az emberekbe van kódolva... Nálunk is volt, hogy megkérdezték talpig rózsaszínbe öltöztetett kislányomra, hogy de édes, kisfiú vagy kislány?

Ennél már csak az volt a jobb, amikor tesókocsiban toltam a kettőt, nagyobbom (kislány) elöl, talpig rózsaszínben, hátul a pici a mózesben, tiszta kékben, mire a kérdés: mindkettő kislány/kisfiú?

ÁÁÁÁÁ

A másik kedvenc, amikor megkérdeték: és tudod szoptatni?

Aztán csak meresztették a szemüket, amikor elmondom, hogy ja, mindkettő szopizik tandemban.

Most a harmadikat várom, a nagyobb három múlt, a kisebb másfél éves, és jönnek a hülye kérdések: akartátok, vagy becsúszott? Jajj, ilyen kis korkülönbség, három kicsi, hogy fogod bírni? Nem kellett volna várni még egy kicsit?

Az is idegesít (kismamaként) hogy mindenki a pocakomat figyeli és megállapítják, hogy fiús vagy lányos. Volt, aki a fiam születése előtt nem akart leállni, egyfolytában mondta, hogy de igenis lányos hasam van és majd meglátom, hogy lány lesz. Mondhattam én, hogy voltunk 4D-n és még nekem is egyértelmű volt a kis pöcök a lába között. :-))

De a kedvencem, amikor kéretlenül adják a jótanácsot, hogy mikor kéne aludniuk, mit kellene enniük, mikor kéne sétálni vinni, stb.

Mondjuk mostanra hozzászoktam eléggé. De amitől végképp falnak megyek, ha valaki kérdezés nélkül ráveti magát a pocakomra és elkezdi tapizni. Ezt egyedül a férjemnek lehet, anyukámnak még elnézem, de mindenki mástól a falnak megyek, nekem ez olyan intim, legközelebb a mellemet fogja tapizni, vagy mi? lehet, hogy más ettől nem készül ki, de én nagyon nehezen viselem. Ha meg szólok érte, megsértődnek.

2012. jan. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Nekem a legidegesítőbb kérdés: Még mindig csak szopik? VÁÓ (6 hónaposan)
2012. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Én erre a szoptatós dologra kifejezetten érzékeny vagyok, mert egyáltalán nem tudom szoptatni 7 hetes fiam. Nincs tejem!

Erre ugye mindenki ezt kérdezi! De a férjemnek igaza, azért kérdezik ezt Nyuszi, mert mást nem tudnak! Valahogy ezt mindenki tudja,hogy egy anya szoptat (jobb esetben), hát megkérdezik!:)

Ő is, mint férfi ezt kérdezte egy barátunk feleségétől!:)

Nekem a másik kedvenc, amikor a család látja,hogy evett, tisztába van téve, csak nyűglődik és megkérdezik kb. két percenként,hogy de most miért sír!

Meg,amit írtak,hogy jó baba-e! Ezzel én is úgy vagyok, hogy nincs rossz baba. Olyan van,hogy hasfájós és sokat sír, de attól ő még nem rossz.

2012. jan. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Igen, amit Gabka7 írt, a has fogdosás! Nagyon nagy hasam volt, és szinte vonzotta a kezeket. Hú, iszonyatosan utáltam, ha valaki fogdosta. Anyósómnak mániája volt, nem győztem elhúzódni, valahogy nagyon frusztrált a dolog.

Volt, aki meg akarta magyarázni, hogy ikreket várok.

Higgyem csak el,m látott ő már ilyet! Igen, mondom, a doki meg nem szúrta ki ennyi idő alatt. Mire ő: Mit tudnak ezek a mai orvosok?


Na ettől még kész voltam. Mert 40 évvel ezelőtt sokkal jobbak voltak nem? Vagy ő kézrátéttel és pocak méret alapján jobban megállapította, hogy ikreim lesznek?

2012. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Én már az ilyeneken nem is húzom fel magam, de az még mindig idegesít, amikor a lányom nevén megy a téma:


Tiszta rózsaszínben van a gyerek:

-Kislány?

-Igen

-Hogy hívják?

-Villő

-Ha fiú, akkor miért van rózsaszínben?

2012. jan. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%

Jaj de jókat nevettem így olvasva tényleg annyira vicces :)) Nekem is tesókocsiban mindig megkérdezték hogy ugye LÁNYOK? Mondom nem, a kisebb fiú (de full kékben volt viszont mondjuk nagyon hasonlít a lányomra hosszú a haja a szempillája szóval én ennek tudtam be a lányosítását).

De volt már olyan hogy a férjemől kérdezték meg amikor a FULL lányosan öltöztetett lányunkkal mentek valahova hogy kislány?? Erre a férjem megsértődve : AZ aminek látszik!!!! Maga szerint fiúnak néz ki?? Erre válasz: neeeem. Férjem: hát akkor meg???

Nekem a hasamat sose tapogatták mondjuk egyik terhességem alatt se pedig 3 gyerekem van :)

Ezt a tej dolgot mondjuk megkérdezik de én normál alkat vagyok illetve mind3-at szoptattam szóval nem érint olyan érzékenyen a téma. Elmondom hogy igen aztán kész.

De a barátnőm 2.5 éves koráig szoptatta a fiát őt meg folyton ezzel zaklatták hogy még MINDIG szoptat? És szokjon már le a gyerek meg haj de gáz. De kvázi idegenek is...

Nekem most a "kedvenc" biztosítékot kiverő kérdésem a 3 gyerek miatt keletkezett: Egyik : Úristen 3 gyerek BIZTOS NAGYON NEHÉZ velük..... Most erre mit lehet válaszolnI?? Aki eleve csak ezt látja hogy jaj de nehéz annak mit mondjak?

2. Csak véletlenül besikerült ugye?? (ehhez meg kinek mi köze?? ezt a közeli családommal max. megbeszélem de mással nem).

3. Dehát már van egy lány meg egy fiú MINEK KELLETT A 3.??? Dehát könyörgöm nem azért vállaltam 3 gyereket hátha a harmadik majd egy harmadik féle nemű lesz :))

2012. jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó válaszolónak jó intelligens férje van... :-) Egyébként tényleg vannak fura kérdések, de ezek általában jóindulatúak. A legtöbb kérdező csak kedvességből kérdez (az persze más ha hülye tanácsokat ad!) ezért én nem szoktam megsértődni, pláne nem falnak menni, mert kedvesen érdeklődnek. Válaszolok és kész és magamban jót mosolygok. Férjem dettó. A kérdésekkel nem bántani akarnak bennünket, főleg nem a gyerkőcöt, akkor én miért bántsam meg őket?
2012. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Terhesség vége felé: Még mindig egyben?? Egyben vagy még?

(nem látszik???)

Ettől frászt kaptam, főleg, hogy rá is húztam egy hetet...


Azóta...

Talpig rózsaszínben: Kisfiú vagy kislány?

Szopik még??? (ezt kb. már születése óta kérdezik...)

Jó kisbaba???


Igen, ezek azok, amitől falnak megyek! De ahogy látom, nem csak én. Megnyugodtam, nem velem van a baj! :D

2012. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!