Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy újszülött baba ellátása kb? Mennyiből ruháztatok be neki mindent?

Figyelt kérdés
Ha majd jár a gyes mellé jár a családi pótlék is?
2012. jan. 22. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kb 15-20 eft-ba. Ebben benne van a tápszer, a pelus, popsitörlő, popsikenőcs. Plusz szoktam neki venni minden hónapban cumit, meg valami játékot.

Mi nagyon sok ruhát kaptunk, arra nem kellett költeni szinte semmit. Össz-vissz mindent beleszámítva kb 200 eft-ba kerültek a dolgai.

Igen, a családi jár születésétől fogva.

2012. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, további válasz is érdekelne!!
2012. jan. 22. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 150 volt a beruházás. Ruhákat kaptunk, és most is kapunk, néha veszek neki egy-két különleges darabot turiban, ugyanez játékkal, azért havonta egy-két dolog beesik (azt is kapjuk).

Tápszeres babáknál a tápszer havi 12.000 körül van, a pelus olyan 5-6.000 (150 db kb - napi 5 - de lehet, másoknál több fogy).

Gyógyszertárban is ott lehet hagyni jó sok pénzt...

Na meg az olyan dolgok, amik hátha segítenek, ezért megveszem (borostyán lánc 3.000). Persze ilyeneket nem kötelező megvenni.

2012. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A gyes mellé jár a családi is.

Mi nem kaptunk és nem is kapunk semmit.így mindent nekünk kell újonnan megvenni.

Pelus kb havi 8000,tápszer havi 4000,popsitörlő 2000,tisztálkodási szerek/ez nem kell havonta így durván/ 1000,1-2 ruha+játék kb 5000,

Vannak nagyobb kiadások is,mint pl tél kezdetekor overall 4500,vagy most cipőcskét vettünk neki 8000Ft-ért de ezt szerencsére nem kell havonta venni.

A nagy kiadás a babakocsi,kiságy,hordozó...

2012. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyes: 28 500, a családi pótlék 12 ezer nem?
2012. jan. 22. 21:01
 6/15 anonim ***** válasza:

A gyesből vonnak nyugdijjárulékot, 25 ezer valamennyi a vége nettoban.


Nálunk mivel sajnos már teljesen tápszeres, az havi 6 doboz tápszer, 13 ezer ft.

Pelus az elején akár napi 8-10, most napi 5 kb (5 hónapos), ez nálunk max 5000 ft.


Ruháka örököltünk, meg vettem börzén, turiban.

Babakocsi: 17-ért vettem használtan (3 funkciós, még az első gyereknél)

sportkocsit most vettem 10-ért

2012. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kíváncsicska ***** válasza:
Babakocsit kiságyat bele matracot ujjonan vettünk 60000FT,a pelenkázóját és a szekrényét csináltattuk 40000FT, ruhák pelus cumi cumisüveg popsitörlő popsikrém kád pelenkázó alátét baldachin és egyéb apróságok kb 60000FT tehát kb 160000FT.A dolgok jó részét vaterán hirdetett boltokból vettük
2012. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, csak véletlenül elküldtem.


Szinte teljesen új fenyő kiságy 6000-ért, matrac bele új, kb. 2-3000ért csináltattam. Pelenkázó komód nekem felesleges volt, csak pelenkázó lapom van.

Szekrénysort egy komplett ifjúságitt vettem, ami később is jó, használtam 20 ezerért.

Mellszivó, orrszivó, ezaz még párezer.


Én nem vettem porfogókat (baldachin, fejvédő...), nem vettem bébi ágyneműt, csak egyből kisgyerkőcnek való ovis méretűt. Eleinte hálózsákban aludt, vagy kis pléddel, egy évesen meg már kell úgyis a nagyobb. Egy-egy cumisüveg, cumi volt (egyik se hajlandó cumizni, úgyhogy az csak próbának). Popsitörlő nálunk alig fogy, popsikrémet csak a legelején használtam, kell még pár dolog a fürdetéshez, de az ugye nem havi kiadás.

+ esetleg a nem kötelező védőoltások

+ a nem vár kiadások (doki, ezaz)

Játékot szinte minden babalátogató hozott, nem kellett sokáig vennem.


Ja, még kellett babatörölköző, lepedő a kiságyba, meg egy köteg textilpelus - ez nem horribilis összeg.

2012. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, csak úgy félek, hogy ezeknek az ára is felmegy...:S Én is vaterán akarok majd vásárolni amúgy..
2012. jan. 22. 21:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne dőlj be, nem kell minden vackot megvenni! Azt vedd legelőször, ami feltétlen kell. Kiságy, ruhák, törölköző, kiskád, pelus és alapvető kencék.

Babakocsi, autósülés - ha babakocsizni akarsz és ha van autótok.

Ha hordozni, akkor hordozókendő - kérdés, melyiket szereti majd a babád. A fiam nem birta a hurcolást, csak a babakocsit.


Ha ezek megvannak, akkor ráérsz agyalni a többin, és mindig gondold át, feltétlen szükséges-e. A legjobb, ha kinézed, hol akarod megvenni, ha tényleg kell, és beszerzed akkor. Nálunk igy volt pl. kinézve kókuszpólya, mert azt hittem, az kell. Aztán a babám utálta a kötöttségeket, már a kórházban se birták pólyába tenni :D


Érdemesebb a helyi börzéken, piacokon, vásárokon körülnézni, mert akkor nem kell pizetned a postázásért! Sok városban vannak imami oldalak, ott is van hiredtő. Pl. pécsieknek a pecsimami.hu. Ugyanigy kaposvarimami.hu stb. Keress rá a lakóhelyedre vagy a legközelebbi városra.


Amit tudsz, úgy vegyél, hogy később is jó legyen, ne csak 1-2 hónapra, mert az a leginkább pénzkidobás...

Szekrénysor, babakocsi, ágynemű stb.

2012. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!