Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan lehet leszoktat...

Hány hónaposan lehet leszoktatni az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gyerekem magától elhagyta 6 hetesen, a másikat 20 hónaposan sikerült "leszoktatni", de csak úgy, hogy teljesen elválasztottam ekkor. Máshogy sehogy nem ment, pedig próbáltam egy s mást...
2012. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 11 hónapos, ma kezdem.:)

Tartok is tőle rendesen, de a védőnő szerint is csak megszokásból kel, és minél előbb túlesünk rajta, annál jobb. (Már korábban kellett volna.)

Ha csak egyszer-kétszer kelne, nem is zavarna, de múlt éjjel 7-szer kelt, előtte meg 9-szer. Most nagyon eltökélt vagyok.:D

2012. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet azt mondani, hogy minden gyereknél x hetes vagy hónapos korban. Erre mindegyiknek meg kell érnie. Az, hogy "megszokásból" ébred, h.lyeség! Aki álmos, nincs semmi baja, az alszik. Még a babák is. Nálunk így alakult:

1. baba: fél éves koráig éjjel is evett, pedig nagyban tápszeres volt+ hozzá is tápláltam.

2. baba. 6 hetesen már átaludta az éjszakákat, anyatejes volt, nem én szoktattam le, nem is próbálkoztam semmivel.

3. baba: 3 hónapos korában, akkor még bőven csak anyatejes volt...

4. baba: 15 hónapos korától nem ébredt éjjel, addig bizony volt, hogy 10x is és csak cicin aludt el.

2012. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
védőnő tanácsára szoktattam le 7hónapos korában, mivel csak rágott, nem evett. 3 nap alatt simán ment.
2012. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En nem akarom meg leszoktatni 1 evesen, sot, amig anyatejes lesz, addig nem zavar az ejszakai szopizas. Majd, ahogy alakul, kb.1,5-2 eves koraig tervezem szoptatni, addig, ha ker, adok. Ja, igeny szerint van nalunk.
2012. jan. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!