Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után az apuka maradna...

Szülés után az apuka maradna otthon a picivel?

Figyelt kérdés
El tudnak a férfiak látni egy újszülöttet?
2011. szept. 3. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Te ismered az apukát, kérdezd meg.
2011. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szoptatni biztos nem tudja.
2011. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Másodiknál a pont, el tudja látni, de szoptatni nem tudja, plusz ha nem lenne igen nyomós okom rá, nem hagynám, hogy más legyen otthon a szüleményemmel.
2011. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én férjem biztosan, néha még jobban, úgy értem nagyobb türelemmel el tudja látni a babánkat! Bár én vagyok itthon, már egy éve a kisfiammal, de mi is gondolkodtunk hogy inkább visszamegyek dolgozni( valamennyivel többet keresnék ) ő pedig itthon marad még egy évet.
2011. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mi is ezen gondolkodunk,csak ezért kérdezem. De annyira fogom félteni.,. és meghallgatnék pár véleményt, tapasztalatot.
2011. szept. 3. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:

el tudni el tudja de nem lehet, már ha számít a gyed meg az anyasági, mivel azt csak anyuka kaphatja azt hiszem a gyedet egy évig (lehet fél? nem emlékszem)

nem véletlenül van az anya otthon az újszülöttel, ő hordta a pocakjában 9 hónapig, ő szülte meg, nem úgy működik, hogy 2 hét múlva meg már dolgozik :) majd ha megszületett a pici rájössz :)))

2011. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy apa is lehet jó apa de vannak helyzetekahova az anya kell! Anyai ösztön - sok esetben ez is kulcsfontosságú, bizonyos élethelyzetekben. Nem apákat akarom leszólni, de a te pocakodban volt 9 hónapig, a te hangod hallotta non-stop, a te szívverésedet ismeri,te tudsz majd anyatejet adni az első személy TE vagy neki, el nem tudnám képzelni hogy kapásból apára... Később TALÁN...
2011. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Maradhat otthon az apuka, de ellátást csak az anya kaphat a gyerek után annak fél (1?) éves koráig. Tehát csak akkor éri meg, ha neki amúgy sincs munkája.

Én amúgy személy szerint nem tudnám apukára bízni az ilyen pici babámat. Szerintem te sem tudnád, majd meglátod.

2011. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha muszáj - mondjuk meghal az anya vagy elhagyja őket - természetesen el tudja látni a férfi is, de nagy butaság direkt megfosztani a babát pl. a szoptatástól. Ezt egyszerűen nem így rendezte el a természet.

Arról nem is beszélve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyt (tgyás) nevéből kifolyólag is csak az anya veheti igénybe, az a gyerek 5-6 hónapos koráig jár, attól függően, a 9. hónapban dolgozott-e még az anyuka. És ez azért egy szép összeg, majdnem annyi, mint a fizetésed.

2011. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Első 6 hónapban maradj Te.utána meg az Apuka:-)
2011. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!