Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változtak meg az alvási...

Miért változtak meg az alvási szokásai? Hogy altassam el?

Figyelt kérdés
4 hónapos fiam, aki eddig nappal viszonylag könnyen elaludt, 3 napja még ringatásra sem akar aludni. Bármilyen fáradt is, állandóan kiveszi a szájából a cumit, forgatja, visszateszi, ha nem sikerül, üvölt. Ha én adom vissza a cumit, szintén sír. Amikor sikerült cumival elaltatnom, akkor is folyamatosan fogtam és simogattam a kezét, mert alvás közben is állandóan a cumi felé nyúlt. Mit csináljak? Tulajdonképpen csak cicin tudom elaltatni, vagy még úgy sem. Ha kiviszem, az sem használ. Van valami tippetek?
2012. jan. 26. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! front van, nyűgösebbek a babák,az is lehet h jön a foga, vagy csak növekszik egy kicsit, de még nem bújik ki, lehet, h lappang benne valami.


Én viszont nem javaslom az ölben ringatást, úgy altasd,ahogy szeretnéd h a jövőben aludjon, nagyon hamar hozzászoknak, és utána nagyon sok sírás árán lehet ágyban altatni.

Az én lányom 4hós volt, amikor kiságyhoz szoktattam, meghatározott rituálé szerint és az elején ott ültem mellette,megnyugtatásul,(nem szerette ha simogattam, de lehet simogatni is) később már ment neki egyedül is,hónapok óta végigcsinálom a besötétítést, zene bekapcs, elmondom a szokásos mondatokat és kijövök. Nem ringatnám a helyedben, de biztosítanék neki minden komfortot az alváshoz az ágyában. Az eleje döcögős, de beválik.

2012. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy ideje már ezt "megtanulta" most viszont nem megy neki. Pedig mindent ugyanùgy csinálok, mint eddig. A ringatással már csak kínomban próbálkozok.
2012. jan. 26. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem:-( reméljük valaki tud okosabbat írni neked, én csak remélem h front és vissza tudtok térni a bevált módszeretekhez.
2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem h így van :) Most szerencsére elaludt :)
2012. jan. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!