Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el, a 19...

Hogyan altassam el, a 19 hónapos fiamat? Ti, hogyan altattok? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

19 hónapos a fiam.

Már teljesen ki vagyok készülve a délutáni altatástól...:((

Egyszerűen, a hét nagy részében, nem tudom letenni aludni délután...

Idáig ,úgy működött, hogy szoptattam , bár nincsen már tejem, és szépen elaludt.

De kb. 1 hónapja, vagy lehet 2 is, hiába minden. Cicivel, nem alszik el, csak ha nagyon nagyon fáradt. Csak cumizik rajtam..:((

Melléfekvés, simogatás, dédelgetés nem jó. Felül és játszana.

Cumit, nem fogadja el.

Más ötletem, már komolyan nincs. Ha beteszem az ágyába ,és kijövök, szintén ücsörög, és még csak meg sem próbál aludni.

Mit tehetnék még?????????


Az esteli altatásnál, nincsen gond. Lakapcsoljuk a villanyt, és összebújunk, kicsit fészkelődik ,és elalszik.

De délután nem.

Babakocsiban sem alszik....


A másik, pedig, hogy szeretném leszoktatni a ciciről. Tejem sincs, szépen eszik, és már kezd terhes lenni a dolog. DE pl. ha nagyon fáradt (délután), csak cicivel alszik...


Segítsetek nekem!


2011. dec. 8. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem tépi a cicidet akkor ne add oda neki.


nekem jó alvó itthon a lányom, de mikor hetekig nyaraltunk nem rég, ott nem akart elaludni délután. mellé feködtem, ö volt hogy félórát vonaglott, dobálta magát, felült, játszott. én kitartóan feküdtem, sokszor becsuktam a szemmemt, majd lassan eldölt aztán egyszer úgymaradt és aludt.


ha a kiságyban nem ordít csak ücsörög, játszik akkor hagyd ott.

2011. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd, hadd fáradjon el délelőtt is. Sétálgasson kicsit, hátha kifárad annyira, hogy elalszik könnyebben. Cumija gondolom nincs. Nálunk egy időben az volt be, hogy nézte a bekapcsolt párologtató színjátszását. Aztán annyira nézte, hogy elaludt. Mi a bölcsire készülünk 21 hónapos kislányommal. Ő már mondja, hogy csendes pihenő. kb. 3 perc alatt elalszik. Nézi A Micimackót, és együtt tentéznek.
2011. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a cici egyszerű,ezek szerint nem is ő kéri,te adod,hogy hátha elalszik.ne add többet.azért ahhoz már nagy,hogy az üres melledet cumizza.

ha nem sír,hagyd a kiságyban.néha menj be,fektesd le.mondd meg neki,hogy most alvás van,te is fekszel le aludni,mama is alszik,papa is,apa is stb.fektesd le minden nap,ebéd után.éjjel menyit alszik?mikor kel,mikor alszik el?

2011. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a gond pár hete!Addig altatni kellett de egyszercsak úgy döntött Őt már ne altassam csak én nem kapcsoltam rögtön!Úgyanúgy próbálkoztam mint odáig de csak harcoltunk,sírt hisztizett,volt 1-2 nap nem is aludt délután!Utána úgy döntöttem nem erőltetem,mondtam neki alvás van puszi leraktam és elalszik.Nem mindig rögtön,van hogy magyaráz,feláll,de nem reagálok jól be van sötétítve és elalszik egy idő után!
2011. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 11 hósan szokott le a ciciről,illetve szoktattam le.Azóta beülök a fotelba felém fordulva ölbe veszem és szépen elalszik a vállamon.Utána pedig berakom az ágyába.Én úgy gondolom hogy ha már nagyobb lesz akkor meseolvasással is el fog menni fél óra,akkor most miért ne szánnám rá ezt az időt.:-)
2011. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bocs de jól értem a 1,5 éves fiad cumizik a ciciden miközben már nincs tejed? szerintem ezt azonnal fejezd be!

ha nincs tejed egyszerűen mondd el neki, hogy nincs többé cici... ez tényleg durva, ilyet még nem is hallottam! ne haragudj, nem rajtad döbbentem le csak magán ezen a szitun


nem lehet, hogy nincs elég sötét a szobába? vagy egyedül kéne hagyni? enyém ennyi idősen már egyedül aludt el, lehet zavarod

2011. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a sok hasznos választ!:)

Mindegyikben volt hasznos!


Lehet, tényleg zavarom, vagy nem tudom..

Megpróbálom majd most azt, hogy beteszem az ágyikójába, besötétítek, és szimulálom az alvást..vagy nem tudom.


Cicizést, már tényleg nem fogom engedni, már tényleg terhes a számomra, és szerintem most van itt az ideje, hogy abba hagyjuk.

Amúgy van a fiamnak egy kis barátnője, ő 21 hónapos. kb. 2 hete hagyta abba a cicizést, neki elég volt elmagyarázni!:)

A fiam egy kicsit keményebb dió lesz az biztos, de egyszer el kell kezdeni.

Jó lenne, ha Karácsonyig megoldódna ez a probléma, mind a kettőnknek jobb lenne!:)


Várom még a tanácsokat.


És még az lenne a kérdésem, hogy cumira nem lenne érdemes rászoktatni?

Van értelme még ilyen korban? Vagy azt már hagyjam? Amúgy van cumija, csak nem használja..

2011. dec. 8. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
cumit ha eddig nem használta ne is add neki!!!! mert rászokik még a mikulás vagy a "kukás autó se tudja majd elvenni töle
2011. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!