Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babák anyukáit...

9 hónapos babák anyukáit kérdezem?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kisfiam,naponta 5ször vagy 6szor eszik. a helyzet az,hogy úgy érzem nem lakik jól minden étkezés alkalmával és ezért kel fel hajnali 4-5 óra között egyszer enni,leírnátok mit adtok babátoknak enni,és

hogyan?

Leírom kisfiam étkezéseit:(ja alul van két foga,így nagyon még nem adhatok neki nagyobb darabosat)


Reggeli: 210ml Tápszer

Tízórai:gyümölcs + 150ml tejpép

Ebéd: főzelék hússal,vagy anélkül

Uzsonna(na itt van főleg probléma):mostanában nagyon pici párizsi,sajt,kenyér falatok,kiegészítve párolt zöldség darabokkal,utána kicsi gyümölcs,esetleg gyümölcs+joghurt

Vacsora 230ml Tápszer



Úgy gondolom az uzsonnakor kéne többet enni meg esetleg ebédnél,de nem tudom.Előre köszönök bármilyen hasznos javaslatot!


2012. jan. 26. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kenyérnek laktatnia kéne. Annyit adj neki, amennyit elfogad. Kenyér+zöldség+gyümölcs... Ennek elégnek kell lennie. Én 10,5 hósom is jól lakik vele, ő csak kenyeret kap, este 210 tápszer és csak reggel eszik, ma pl 7kor, de leghamarabb fél 6kor. Ez sztem nem tragédia. Eszik fél 6kor majd visszaalszik. Vagy még 1 tipp: válts 3as tápra.
2012. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor megpróbálok többet adni,és ha nem elég akkor váltunk.Most Beba Pro Ha 2est kap.
2012. jan. 26. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még este adnod kellene neki a déli főzelékből. Én azt olvastam valahol, talán a Nestlé oldalán a mintamenükben, hogy este pár kanál főzelék (hús nélküli), pl krumpli, répa, cékla... és utána anyatej/tápszer.

Én kislányom hétvégén lesz 9hós, nálunk ez a napi étkezés:


reggel kb 8-fél 9 körül kel, ilyenkor cicizik, utána miközben reggelizek adok neki kenyér falatkákat, vagy babapudingot, joghurtot kenyérrel, de leginkább csak kenyeret.

10 körül még cicizik valamennyit.

12-fél 1 körül ebéd: húsos főzelék minden nap, utána még kenyér néha, de max 2-3 falat.

15 körül cici+gyümölcs

17 körül gyümölcs ami megmaradt az előző csipegetésből.

18-fél 7 körül vacsi: ebédből megmaradt főzelék, de van mikor ezt hamarabb pl 4óra körül adom neki, akkor ilyenkor kenyeret adok neki.

8körül még cicizik, illetve egész éjszaka 2óránként cicizik.

A gyümölcs lehet kevésbé laktató mint a tejes dolgok, pl tejpép, joghurt, igy én uzsira tejpépet adnék, vagy tejberizst gyümölccsel. Gyümölcs keksszel...

Remélem tudtam segiteni, én úgy érzem, jobban jól lakik ha még délután vagy este megkapja a déli főzelék maradékát.

2012. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hűha ennyiszer eszik a kislányod?
2012. jan. 26. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom ennél kevesebbet evett, és uzsira, vacsira ette a legkevesebbet, mégsem kelt éjjel. Nem azért írom ezt, hogy ne is próbálj ki valami taktikát (mint amiket írtak már neked), csak azt akartam mondani, hogy a hajnali evés nem biztos, hogy azért van, mert este keveset evett.

Unokaöcsémnél 1,5 éves koráig kelt hajnalban enni, pedig már sógornőm mindent bevetett. Estére "megtömte" tejpéppel, vagy főzelékkel (vagy már mit tudom én mivel, de sok mindent kipróbált), de akkor is kelt hajnalban.


Reméljük nálad beválik, ha módosítasz a rendszeren. Próbáld ki esetleg a tejpépet vagy Sinlacot estére.

2012. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm :)
2012. jan. 26. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk az vált be, hogy este főzit eszik, általában ilyenkor eszi a husit, és este 11kor még eszik 210 ml tápszert álmában, és így alszik fél8ig

11 hónapos

2012. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy 5 körül uzsonnázik, 7 körül kap kenyeret csirkemellsonkával vagy valami felvágottal, 8-kor fürdés, utána 160 ml tápszer! Reggel 9-ig alszik ébredés nélkül!
2012. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is az vált be,hogy este 7 körül kap vagy főzeléket vagy kenyeret valami feltéttel,aztán 8 körül pancsi és utána a tápi.
2012. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Mindent kipróbálok :)
2012. jan. 27. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!