Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti jártok babaklubba?

Ti jártok babaklubba?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mekkora babával? Milyen gyakran? Mennyien vagytok, és hogy telik egy-egy alkalom? Jól érzi magát ott a gyermeketek?? És ti?
2012. jan. 26. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy 14 hónaposan kezdtünk el járni zenebölcsibe heti egy alkalommal egy órát zenéltünk, énekeltünk, mondókákat mondtunk, körjátékoztunk, a végén ajándékfalatok, gyertyagyújtás, elköszönés... Rengeteget fejlődött, mozgásban, beszédben, éneklésben. Pár hónap alatt abba kellett hagyni, jöttek a vírusok, bacik. Tavasszal folytatjuk. A sima babaklubbok nem kötötték le csak a zene és a mozgás. Mindenkinek ajánlom.
2012. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

11 hónapos a lányom, mi Ringatóra járunk. Hasonló a zenebölcsihez ez is, énekelünk, körjáték, furulya, mindenféle hangszer.

Kb. 10-15 anyuka+gyerkőc szokott lenni. A lányom szereti, jól érzi ott magát. Hetente egyszer megyünk.

2012. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Én most gondolkodom rajta, 8 hónapos a kisfiam. Lehet, hogy nekünk még elég a "sima" babaklub, és majd kicsit jöhetnek később a zenés-verses foglalkozások. Vagy már rögtön ott kezdjünk, hogy azt szokja meg???

2012. jan. 26. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok... a foglalkozás mindössze 45 perces, de intenzív, 10 hónapos kortól ajánlott, kb 5-6 gyerek és anyukája jár oda, kis és nagy csoport. 1000 ft egy óra és megkapjuk a dalok mondókák szövegét. Nagyon lesik egymást a gyerkőcök, és az anya is sokat tanul :) (Keszthelyen van a foglalkozás)
2012. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a zenés vagyok....

előszőr csak simába mentünk mi is, de ott csak csúsztak másztak, de a beszoktatás miatt nagyon jó volt aztán később ajánlották a zenéset, van nálunk több is, mindenfélét ki kell próbálni, szokja csak :)

2012. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én külföldön élek, és itt a helyi baba körbe én a baba 4 hós korától járok. elöször nehéz volt, mert nem volt földre letevös rész, leginkább 2 év körüli gyerekek voltak, de mi kitartóan jártunk és szeptembertöl csináltak mászó csoporot (akkor már járt a lányom), és most van egy matrac ahova leülünk vagy körbe megyünk.

ez is éneklös mondókás dolog, van hogy körbe megyünk van hogy ülünk és kézzel mutogatunk.


atán mikortól jól mászott már elkezdtünk tornára járni. ez kimondottan mászótól-3 éves korig van. itt is van énelklés is, de amúgy egy szuper játszóteret építünk fel minden lakalommal simán tornaszerekböl, mint matrac, zsámoly stb... Mindig úgy csináljuk hogy a mászó és zaladó gyerekek is élvezzék. most pl rengeteg a mászó baba, mikor mi kezdtük még rengeteg volt a már nagyobb.


szerintem ha megtalálod a megfelelöt nyugodtan mehetsz már vele. ha beszélgetni akarsz akkor inkább babaklubb, mert ezeken a helyeken kevesebb a beszélgetés inkább tevékenység van.

2012. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, én viszem a kislányom már 7 hónapos korától baba-mama klubba, baba tornára és ringatóra is, nagyon szereti, most már 17 hónapos.

Féltettem kicsit én is a sok bacitól, de a 10 hónap alatt kétszer volt erősebben náthás, de még lázas sem, szóval szerencsénk is volt. Mi a helyi játszótér játszóházába járunk, elég sok a gyerek, de úgy vettem észre, hogy nagyon jót tesz a közösség, sok mindent eltanul a nagyobbaktól, talpraesettebbnek tűnik sokkal, mint a vele korabeli gyerekek, akiket egyáltalán nem hordanak közösségbe.

A mi klubunk hetente 1x van, jó másfél 2 órás, mindig hívnak vagy egy védőnőt, vagy pszichológust, logopédust, minden héten van egy adott téma amit kitárgyalunk, de persze ezektől el lehet térni és megbeszéljük az egyéb problémákat is. Általában olyan 10-15-en vagyunk, van egy 6-7 fő akik állandóan ott vannak és a többiek cserélődnek. Szerintem jó kis közösség, barátságos mindenki, normálisak az anyukák, bár van néha egy-egy hülye, de hol nincs :)

2012. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Szerintem is szüksége van mind az anyukának, mind a babának a társaságra. Tornára mi is járunk (fejlesztő) de ott csak egyénileg az én kisfiammal foglalkoznak, nagyon élvezi és látszik rajta a fejlődés. Már elmúlt 8 hónapos, de nem akar se kúszni, se mászni viszont nagyon stabilan ül már. A torna (+ masszázs, eszközös fejlesztés) nagyon jó hatással van rá.

A babaklubbot jövő héten kipróbáljuk :)

2012. jan. 27. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!