Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok a rátok...

Mit csinálnátok a rátok maradt tápszerrel?

Figyelt kérdés

Nem hirdetés,tényleg érdekelne a véleményetek.

Az a lényeg, hogy egy kicsit elszámoltam magam, illetve félreértettem a doktornőnket a tej bevezetését illetően és ezért már most látom, hogy ránk fog maradni, nem is kevés, kb. 10 doboz. Természetesen meghirdettem, ez kézenfekvő.

De ha nem viszik el, valami kreatív (és mégis gazdaságos, mert szükségünk van most arra, hogy takarékoskodjunk) ötlet? :))


2012. jan. 27. 08:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én ezen még nem aggódnék.

Még két hónapig ezt adod neki, aztán fokozatosan bevezeted a tejet, de lehet, hogy nem is fog ízleni a kicsinek, vagy esetleg nem bírja majd a pocija és akkor vissza a tápszerhez. Akkor meg buksz rajta egy csomó pénzt, mert kénytelen vagy olcsóbban adni, mint a bolti ár.

1 doboz megmaradt tápi nem olyan nagy dolog, de 10 doboz, az azért már elég húzós....

2012. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan add még neki azt inni. Esetleg, amikor elkezdenéd a tejet, akkor hígíthatod vele és így fokozatosan tudnád bevezetni. Hogy ha szereti az ízét, akkor lehet, hogy nem is fogadna el eleinte mást.

Ha meg majd tényleg marad, akkor azt odaadhatod a védőnőnek, ha nem tudod eladni.

2012. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nyugodtan mehet neki. a lányom 18 hónapos és még mindig reggel este tápszert kap. neki egy hónapban elmegy 4 doboz tápszer ami 500g-os. tejet magában még nem ivott csak higítva vagy tejbegrízben.
2012. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket. Valószínűleg akkor fokozatosan megkapja majd, közben meg hirdetem is.


Csak alapesetben most vettem volna még neki pár doboz sima, nem hypoallergént, utána meg jöhetett volna a tej. Így meg jó sokáig kapja majd a piacon lévő szinte legdrágábbat, amikor nem is indokolt, mert eddig nem volt nála semmilyen allergiás reakció.


De kénytelen leszek úgy tenni, ahogy mondtátok, mert annak nincs értelme, hogy most a példa kedvéért a HA-s tápszert, babylove tápszer áron adjam. Mert tényleg nem adnának érte sokkal többet. (amit meg is értek. Bizalmatlanok az emberek. Engem is vertek már át, nem is egyszer)


Köszönöm még egyszer.

2012. jan. 27. 09:50
 15/19 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

A tesóm pl ebből csinálta a reggeli kakaót a gyerekeknek.

Oké, tej bevezetése, de add neki felesbe. Fele tej, fele tápszer.

Ártani nem fog neki, ha még kap tápszert.

Tesóméknál pl 2 éves korukig kitartott.

Ha nem HA-s lenne, engem is érdekelne. :)

2012. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk be lehet vinni úgy a védőnőhöz, hogy egy kicsit olcsobban adod (2-300 forintattal), ő kirakja a tanácsadóban és akinek ilyet eszik a babája az megveszi. Így nem kell vaterázni, meg hasonlók. Persze, ha a védőnő nem akar pénzezni, akkor legalább szólni neki, hogy mondja olyan anyukának aki ilyet használ, hogy olcsóban megtudja így venni. Azért ahhoz egy kicsit drága, hogy rászoruló családnak adja.
2012. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

De jó, hogy írtál! Ez utóbbi jó ötlet. Hiszen a védőnéniben csak megbíznak az anyukák, helyileg is ideális és ő kb, tudja, hogy kik használnak még ilyet :)

Megpróbálok beszélni vele.

2012. jan. 27. 10:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Lányom 1 éves. Napi fél liter tápszert megiszik. Mindég kéri. Tejbol nem adhatsz neki egyszerre annyi sokat. Nekem a doktorno azt mondta, hogy addig adjam neki a tápszert míg csak bírja a pénztárca. A tejben nincs semmi táplálo. Fozésnel használom a tejet, de inni tápszert kap. Ugyhogy szerintem nyugodtan adjad neki.
2012. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült eladnom őket, úgy, hogy nem is buktam a dolgon. Örülök, hogy egy kicsit türelmes voltam és nem lett belőlük kávé tejpor :)


Ebben a bő egy hónapban meg kipróbálunk egy olcsóbb fajtát.

2012. febr. 10. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!