Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, más is kénytelen...

Anyukák, más is kénytelen (volt) tápszerrel pótolni az anyatej mellé, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz 3 hetes a kisfiam, és nagyon elkeserít, hogy nem tudom kizárólag anyatejjel táplálni, hanem pótolnom kell tápszerrel. Pedig sok folyadékot iszok, eszek rendesen, mégsincs elég tejem. Más is van így?
2012. jan. 28. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is pótolnom kellett 3 hétig esténként. Nem tudom, hogy hogyan csinálod, én igény szerint cicire tettem. Volt, hogy óránként, ha kérte, ha már nyüszizett kapta a cicit. nem tudom ez segített-e. 25 hónapos koráig szoptattam. Amint beindult a tej, visszatért a 2,5-3 óránkénti evésre.
2012. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De egyébként azzal sincs semmi gond, ha pótolnod kell:-) eéső voltam
2012. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát, remélem nekem is lesz több tejem. Igény szerint szoptatok én is, bár próbálom tartani a 3 óránként evést, de általában ő győz:-)

A gyerekorvos szerint 100ml az egyszeri adagja, a védőnő szerint kb 120ml, és most lefejtem mindkét mellemből, hogy mégis mennyi tejem van, és a kettőből összesen éppen hogy 70ml jött le. Nem csoda, hogy éhes marad szegényke.

Csak ez olyan rossz, úgy képzeltem, hogy csak anyatejet fog kapni, és nem is gondoltam, hogy ez ilyen nehéz.

2012. jan. 28. 13:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, bár nekem nem a mennyiséggel volt bajom. Akárki bármit is mond az én fiam nem hízott a tejemtől, mert nem volt elég tápláló. Először mi is azt hittük, hogy a mennyiségével van baj, aztán elkezdtem lefejni, hogy megnézzük, egyszerre 130-150-ket fejtem, viszont a zsír helyett az én tejemen víz volt. Ettem rendesen, ittam is, nem tudom mi váltotta ezt ki, de azt tudom, hogy a fiam 1 hónapos volt amikor visszanyerte a születési súlyát. Addig nem írt fel a doki tápszert meg semmit. Akkor kezdtem el a pótlást is, onnantól kezdve szépen hízott. Viszont 6 hetes korára a tejem elapadt. De én úgy voltam vele, hogy ha a gyerekemnek ez kell akkor ezt kapja. Hozzáteszem még azt, hogy szptattam a tápi mellett és fejtem is, de egyik napról a másikra "elfogyott".

Ne keseregj ezen és ne stresszelj, mert még kevesebb lesz!

Tedd minél többet cicire, hátha felveszi a tested az ő ritmusát!

2012. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is tartók attól, hogy nem elég tápláló, mert nem az az igazi tej színű, hanem mintha "vízzel lenne higítva". Megpróbálok nem stresszelni ezen, de félek, hogy nem lesz elég erős az immunrendszere, ha nem kap elég anyatejet.
2012. jan. 28. 13:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Ugye biztos tudod, hogy nem csak te egyedül a világon adsz tápszert a babádnak :)

Emiatt ne aggódj, a mai tápszerek már nem a régi felfúj-de-nem-táplál szarok, hanem tökéletesen a babák számára kialakítottak.

Van, akinél nincs elég tej, akkor sem, ha a feje tetejére áll.

2012. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

honnan vesznek ilyen butaságot, hogy 100-120 mili az egyszeri adag?? te jó ég... a baba sokkal haékonyabban szopik amúgy, mint amennyit a szívóval kijön. nem a tejet kell mérickélni, hanem babát hetente. ha jól hízik, akkor tökmindegy, hogy mennyit eszik.

a lányom 6 hetes, igény szerint szopik. még egyszer sem evett 70 milinél többet egyszerre,van, hogy 20 mili elég és fordul is el. emellett másfél kilót hízott már. ő 120 militől hányna is. én semmiképp nem tápszerezném a gyereket, egyenes úton haladsz a szoptatás befejezéséhez. inkább keress meg egy tanácsadót a lll.hu -n vagy tedd fel a kérdésed a szoptatás kategóriában és ott kérd xstefix segítségét. írt egy szopis összefoglalót, ha elolvsod, már nem aggódsz ennyit. :)

2012. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
amúgy miből gondolod, hogy éhes marad? és mi az, hogy ő győz? az igény szerinti szopi messze nem arrról szól, hogy megpróbáljuk nyújtani az időt és végén valaki győz. téged nagyon félrevitt az orvos és védőn0 sajna. :-/
2012. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És fejsz rendszeresen géppel ?
2012. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Én értem mire értette a kérdező, hogy a baba győz. Hogy nem akarja rászoktatni a most divatos dologra, miszerint a baba nem éhségében, hanem állandóan "cicizni" akar, amiből az lesz, hogy sok anya még a három éves gyerekét is csak úgy tudja megnyugtatni, hogy előveszi "cicikét".....


Én is a háromóránkénti szopi mellett vagyok, barántőmék így szoktatták a kisbabát, és a kicsi 1 éves korig simán szopizott, az igény szerinti szoptatás sajnos sokszor azt eredményezi, hogy anyuka minden nyekkenésre mellre teszi a gyereket. Azaz a gyerek győz. Cicikét akar, nem pedig enni, és kap is.

2012. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!