Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, más is kénytelen...

Anyukák, más is kénytelen (volt) tápszerrel pótolni az anyatej mellé, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz 3 hetes a kisfiam, és nagyon elkeserít, hogy nem tudom kizárólag anyatejjel táplálni, hanem pótolnom kell tápszerrel. Pedig sok folyadékot iszok, eszek rendesen, mégsincs elég tejem. Más is van így?
2012. jan. 28. 12:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan etesd igény szerint, így áll be az a tej mennyiség amire szüksége van. Én csak 20ml tudtam géppel fejni és mivel több ideig voltunk kórházban minden evésnél mérték. Én lepődtem meg a legjobban amikor 100ml szopott. Semmi nem képes úgy kiüríteni a mellet, mint a baba. Ne pótold mellé ha hetente vagy 2 hetente hízik annyit amire szüksége van. Én is sokszor azt hittem, hogy nem elég és a védőnőnél csak lestem a mérleget, mennyit hízott. Az én babám elég sírós, de mint kiderült nem azért mert éhes.

2012. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

8 hetes a kislányom, és pótolnom KELL mert a gyerek ÉHES a szopi után. Igény szerint szopik, de nem elég neki.

Mikor hazajöttünk a kórházból, órákig szopizott, de még utána is,mikor a cicit már elengedte, az öklét kétségbeesetten szívta. NEm nyalogatta, akkor nem kap pótlást, hanem szívja, kapkodja a fejét, és ordít. Én megnézném azt az anyukát, aki ilyen állapotban nem ad pótlást a gyerekének.


Szerintem senki sem hülyeségből pótolgat,vagy mert amúgy van teje, csak azt hiszi nincs. Nekem is lenne jobb dolgom, mint a cumisüveget mosogatni meg főzögetni, tápszert mérni, etetés után fejni, főleg hogy a kicsi mellett van még egy 19 hónapos fiam. De ha egyszer nincs elég tej, akkor nincs elég tej.


Kérdező,mennyi pótlást kap a baba?

2012. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kb 60ml tàpszer kell neki szopi utàn. Szó szerint úgy van, ahogy az előző írta, szopi után egyértelműen éhes, szívja a kezét, "bólogatva" keresi a cicit, hisztizik. A tápszer utàn megnyugszik. De most például 1 órája evett, kb 15 perc alatt jól lakott anyatejjel, és azóta csucsul. Szóval nagyon változó.
2012. jan. 28. 20:38
 14/15 anonim ***** válasza:
31%
3 hetes fejlodesi ugrasa van. Ha most tapszerezed, nem fog a feltornazni a tej mennyiseget es csak egyre tobb tápszer kell majd neki.
2012. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én vagyok a válaszoló a 8 hetes kislánnyal (akit lepontoztak, mert nem hagyom éhezni a gyerekem)

Az én babám is 60 ml pótlást kap szopi után, napközben fejek, és este azt kapja a tápszer helyett. Én azért nem aggódom, mert a pótlás mennyiségén nem kellett emelnünk 2 hetes kora óta. Szerintem időközben nőtt a tej mennyisége, de még így sem elég.

Megjegyzem, az első hónapban gyakorlatilag nonstop cicin volt a baba, 3 hetes fejlődési ugrása észrevehető volt, (a 6 hetes nem) annyiszor raktam cicire, ahányszor akarta, mégsem lett elég a tej.

Ezt csak azért írom, mert mindenki azt szajkózza, "gyakori mellretétel" "igény szerinti szoptatás" és az meghozza a tejet, hát sajnos nem minden esetben.


Kedves kérdező,ne keseredj el! Én konzultáltam szoptatási tanácsadóval is, ő azt mondta, ne a kizárólagos anyatejezés lebegjen a szemem előtt, hanem örüljek minden egyes csepp anyatejnek, amit a babámnak adni tudok. Én most ehhez tartom magam, nincs lelkiismeretfurdalásom, nincs bennem rossz érzés- ha megfeszülök, akkor sem lesz több a tej, de a pohár félig TELE!!!:):):)

2012. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!