Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyermek kirágja a...

Minden gyermek kirágja a cumisüveg tetején lévő cumin lévő lyukakat?

Figyelt kérdés

20 hónapos a lányunk, rendszeresen kirágja a cumisüveg tetején lévő cumit. Reggel és este kap tápszert, ezt kapja cumisüvegből. Nappal a folyadékot másból kapja. Amúgy sima cumit nem használunk már 5 hónapos kora óta.

Lehet én csinálok valamit rosszul?

Avent cumisüvegünk van.


2012. jan. 28. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Ekkora gyereknek már nem kell cumisüveget adni.
2012. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem kellene, de pohárból nem tud inni. A csőrös poharat hiába próbáltuk, sosem fogadta el. Napközben szívószállal iszik pohárból, de a tápszernél nem is próbáltuk a szívószálas megoldást, mert a tápszert fekve issza a mai napig. Más ötletünk nem volt, csak a cumisüveg.
2012. jan. 28. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Én sem adnék már ekkora gyereknek cumisüveget. Műanyag poharat kell neki adni, azt nem töri el.
2012. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
a nagyobbiknál 2 éves korig használtunk avent üveget esténként. Sose rágta ki. A kicsi 16 hós, ő sem rágja, neki tomme tippee üvegje van.
2012. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves lesz, este (ez már rituálé nálunk) cumisüvegből (tommee tippee) kapja az esti tejet, de még nem rágta ki egyszer sem.

Ő már rendes tejet iszik, meg nem engedem, hogy sokáig nyammogjon rajta, megissza, majd elveszem, mert ő is rágná amúgy. Ő sem cumizott szinte soha, talán 3 hónapos koráig.

Napközben pohárból egyedül iszik, sőt eszik is szépen, kanállal, villával. Csak azért írom le, hogy valaki még megszól, hogy cumisüvegből issza a lányom a tejet ennyi idősen. Amúgy meg kinek, hogy!

2012. jan. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok!


Hm.... pohárból (lényegtelen, hogy műanyag vagy üveg) fekve elég érdekes lenne innia.

Az én lányom is úgy issza fekve, más megoldást én sem találtam erre.

2012. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolso, ha teged nem szolnak meg, engem biztosan. Az en lanyom decemberben volt 2 es a reggeli ill esti italat meg mindig cumisuvegbol issza. Reggel itthon szinte nem is iszik, visszuk magunkkal a bolcsibe es utkozben issza ill bent a bolcsiben. Buszon ulve nehez lenne poharbol innia.

Kedves kerdezo. Nekunk is avent van es miota az utolso 4 fogaval kuzd, nemcsak a lyukakat ragta ki, hanem volt amelyiknek teljesen leragta a tetejet. Ezernyi dolgot probaltam, hogy fogzaskor, foleg ennel a 4-nel, ragcsaljon, de csak a cumisuveg cumija valt be, ezerrel ragja. Normal cumit egyebkent sosem hasznalt. Ha ejszaka felebred, hogy inni-inni, mar viszem a cumisuveget neki, valamennyi vizzel, de ugyis a cumit ragcsalja. Mar vagy harmat kidobtunk, annyira elragta. Mind aventes volt.

2012. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszer kirágta és estig vártam, amíg a párom hozott újat, addig élvezte, hogy mindent szétfröcsköl. Egyébként nagyon nehéz leszoktatni az enyémet a cumiról.
2012. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is Aventes üvegből issza reggel és este a tápszert. Igaz, hogy a cumi Mamos benne, mert az Aventes nagyon kemény volt, nem tudta szívni. Ő 1 hónap múlva lesz 2 éves, és nem hogy cumisüvegből iszik, de még tejet sem adtam neki inni, csak tápszert. Lányom is mindent rág, de szerencsére a cumit még nem rágta ki, de lehet, hogy megtenné ha nem venném el tőle az üvegek rögtön, mert szétlocsolná a maradékot a lakásban.

Barátnőm kislánya az Aventes itatónak a csőrét rágta darabokra, azért ahhoz már kell rágóerő:)

2012. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pro és kontra is. Próbáljuk leszoktatni a cumisüvegről, de ahogy írtam is, fekve issza a tápszert. ( Tejet még nem ivott, de tejterméket kap, természetesen ) Még a cumisüvegből is kilocsolja nem hogy pohárból. De persze nem az a cél hogy x éves koráig így igyon. A szívószállal az a baj hogy egyet szív s iszik, de utána már buborékokat fúj a folyadékba... nappal a víznél nincs gond ezzel max megszárad, de ha a tápszer menne mindenhova... értitek.

Rágófoga jön most neki is, a 3., valószínű ezért rágja ennyire. Szerencsére éjjel alszik végig, sosem ébred.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 28. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!