Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól csinálom?

Szerintetek jól csinálom?

Figyelt kérdés
16 hós a porontyom és nem próbálom teljes erőből leszoktatni a cumiról, cumisüvegről, junior italról, babakocsiról, nem csinálok ügyet abból, ha nem akar önállóan enni, nem szobatiszta és föl is szoktam venni, ha arra van igénye. Észrevettem, hogy a körülöttem lévő anyukák szerint igen fontos minél hamarább ezeket a szokásokat alábbhagyni. A kisfiam amúgy nyugodt, nagyon jó mozgású, közvetlen, vidám gyerek. Ha nyűgös (ez kocsiban van, illetve alvás után közvetlen) akkor még hagyom a cumit, nem szoktam erőszakkal elvenni. A cumisüveget reggel és este használja, amúgy itatót használ, de egyesek szerint már pohárból kéne innia. Ő tud pohárból, de nem mindig szeret, én meg akkor nem szoktam erőltetni. Képes egyedül kanalazni, de van, hogy nincs kedve, olyankor bizony én kanalom neki a szájába az egész ebédet. Egyrészt jónak tartom, hogy nem szokott nálunk (csak nagyon-nagyon ritkán) hiszti lenni, és nem gyötrődöm ezeken a "babás" dolgain. Másrészt rossz érzésem van, hogy lehet, hogy ő teljesen elmaradott lesz és sose lesz szobatiszta meg cumiról se szokik majd le ill. nagyon elkényeztetem. Hamarosan jön a kistesó, így különösen nem akarok kényszereket alkalmazni, mert látni fogja, hogy a pici cumizik, pelusos ill. őt is felkapom.
2012. jan. 24. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

èn is hasonlóan csinálom.


DE amire figyelj ha ö akar valamit elhagyni te ne eröltesd. ez föleg a kanalazás nem segítségét szokták utálni az anyukák, és inkább ök kanalaznak csak ne legyen a gyerek koszos. vagy pl sokat van kézben mert nem bírja az anya elengedni.

vagy pl babakocsiznak mert anyuka lusta félóra alatt 2m-t megtenni, mert unalmas, és egyébként is haza fele cipelteti magát.


Nálunk is jön a tesó, én is így vagyok a cumival. elvileg 2 évesen elakartam hagyatni vele, de nem fog menni mert itt lesz a pici.


én csak akkor veszem fel ha tényleg kell neki. pl hagyom felállni ha elesik, de ha nagyon sír akkor ott vagyok, ha kicsit sír akkor segítek neki felállni, megölelgetem de nem veszem fel, ö is érzi, ilyenkor neki is cak ölelés kell, ha nagyon fáj már jön is fel a kezembe.

2012. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis jól csinálod, mert a gyermeked igényeit tartod szem előtt! Szerintem 1 hónap múlva már nem is engedi, hogy te etesd, a pohárból ivást az én kisfiam az egyik napról a másikra megtanulta, és ha ebben is lesz a gyermekednek sikerélménye, már nem akar másból inni, csak abból. A cumit elvenni meg szerintem korai, a szobatisztaság meg pláne. Ahogy írtad, nyugodt, vidám, azaz boldog gyermeked van. Csak így tovább!!!

No, és gratulálok a kistestvérhez!

2012. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jan. 27. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!