Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elaltatni egy 13...

Hogyan kell elaltatni egy 13 hónapos gyermeket?

Figyelt kérdés
Akkor altatjátok, mikor már jelezte, hogy álmos, vagy kigondoltok egy megfelelő időpontot és hozzáfogtok? Hogyan kell egyáltalán altatni?
2012. jan. 28. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az esti alvásra gondolsz?


A lányom, (már lányaim) megszokták, 7-8 között fürdés és utána alvás van (már 13 hónaposan is így volt a lányommal). Egyiket sem altattam, ha sírt bementem, felvettem-letettem és így tovább, ha szükséges volt. De ez ritka volt.

Persze ha a délutáni alvás kicsit kitolódik akkor kicsit később viszem Őket fürdeni, de megszokták hogy utána alvás és maguktól elalszanak. A kisebb épp fogzik, Ő felsír még néha, ilyenkor bemegyek, hűtött rágóka, illetve egy kis víz ha kér. A nagy pedig szól ha kakilni kell (persze mindig akkor amikor már letettem őket), így Ő kijön a wc-re, aztán vissza az ágyba és el is alszik.


Sosem hagytam Őket sírni (csak ha hiszti volt de az esti alvásnál nem is volt nagyon hiszti).


Minden jót!


2,5 éves és 11 hónapos gyerkőcök anyukája

2012. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi. Igen, esti alvásról van szó. De még így sem értem, bocsi: fürdés után megszokták, hogy alvás -- de végülis mit szoktak meg, mi a rutin, mi az, amitől elalszanak? Csak úgy elalszanak, mert az a teendő? Biztosan álmosak akkor.

Egyébként nagyon aranyos minden, amit írtál a gyerekekről :)

2012. jan. 28. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt, hogy vacsi, aztán jó hosszú fürdés, fél órát még rohangászhatott aztán puszi, ölelés, villanyoltás, kis dajka és a tápijával befektettük az ágyába :)

volt, hogy még 20 percet dumált a macijával, volt, hogy egyből elaludt :)

most 2 éves, most már mókásabb mert esti mese olvasás aztán mindent kitalált, majd kéri, hogy bábozzunk és csak ezek után lehet otthagyni :D


alvás 9kor volt régebben, most n10kor van

2012. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ellenpólus: én még cicin altatom, most múlt 1 éves.

Sokan nem értenek egyet vele, de nálunk bevált.


Vacsora fél7 körül, fürdés 7 körül... Ha látom, hogy nem álmos, akkor nem erőltetem, hanem kicsit hagyom még játszani, viháncolni, amíg én teszek-veszek. 8 körül legkésőbb irány az ágy. Velem alszik a nagyágyban, így eleve ott fekszik le: cici a szájába, kb 10 perc alatt alszik. :)


Nem akarok mélyen belemenni, hogy miért alszik velem, és miért altatom így. Nem ajánlom mindenkinek, de vannak olyan helyzetek, amikor szüksége van rá a gyereknek.


Időpontot egyébként érdemes úgy választani, hogy már fáradt legyen a gyerek, mert erővel úgysem lehet elaltatni, de persze ésszerű határok között. pl. Ha nem akar aludni éjfélig se, akkor a napirendjét érdemes átvariálni.

2012. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11 hónapos a kislányom. Fél 7-kor vacsizik, 7 körül fürdés. Utána kicsit olvasunk, mesét nézünk, vagy játszik, és 8 körül megkapja a tápszerét. Azt megissza, és vagy ücsörög az ölemben kicsit, vagy megy játszani. Akármit is csinál, fél 9-kor bevisszük a szobájába, betesszük az ágyba.

Ebből nem engedek. Ha nem annyira fáradt, akkor még forgolódik, magyaráz, de akkor már nem vesszük ki. Ha rajta múlna, szerintem néha akár fél 10-ig is fent lenne.

A nap közbeni alvásnál engedékenyebb vagyok. Ebéd után alszik, de hogy mikor, azt általában ő dönti el. Dél körül ebédel, fél 1-1 között már le lehet tenni. De itt is a max. a fél 2, annál tovább nem hagyom játszani, mert akkor túlpörög, és nem akar aludni.

2012. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Probalok valaszt talalni en is a kerdesre. Kisfiam 15 honapos es egy honapja kezdte el a marcsak azert sem megyek aludni szindarabot minden este. Eloszor meg sirtunk aztan mar nem...aztan apa kitalalta probaljuk meg az agyunkban az mukodott vagy 2 napig aztan ott is csak jatszani akartunk - de mar jartanyi ereje nincs... napkozben rajottunk, hogy a babakocsiban alszik jol. De az esti alomanok erkezesere sokszor nagyon sokat kell varni. Szuletese ota nem lehetett egyedul hagyni. Nem szeret egyedul lenni - sokmindent kiprobaltunk mar es meg nem tudjuk a titkat az esti bekes elalvasnak.
2012. febr. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!