Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis hogy lehet testi fenyíté...

Mégis hogy lehet testi fenyítés nélkül a kívánt eredményt elérni egy rossz gyereknél? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

14 hónapos lányomra nagyon kiakadtam. Én még ilyen rossz gyereket nem láttam. Tegnap eltört egy szép kis bögrét. S nem ez az első dolog amit széttört. Tudja, hogy rosszat tett, de többször is megmutattam neki, hogy nézze meg, s tanuljon, ilyet nem szabad tenni.

Ma megtalálta, és többször megint a földhöz vágta. Legalább 20-szor elvettem tőle, 21edjére is visszament érte. Olyan mérges lettem, olyan makacs, akaratos, érthetetlen egy gyermek, hogy az szörnyű. És fogalmam sincs, hogy hol rontottam el. Rácsaptam a kezére, azt hiszem elég erősen :( S betettem a kiságyába, keseregjen ott, s bánja bűneit...

Mindig ilyen. Mostanában veri magát a földhöz ha elveszek tőle valamit, ami nem a kezébe való, toporzékol, csapkod, ordít, visít. S ha valamit nem szabad, azért is azt csinálja! Mi lesz így vele? Előre félek, hogy nagyobb korában nem fogom tudni kezelni.

Ti hogy éritek el, hogy a gyerekeitek hallgasson rátok?

Amúgy az a módszer nem működik, hogy elveszem tőle a nem neki való dolgot, és adok a kezébe mást, mert elkezd üvölteni, és a másik dolgot is a földhöz vágja... Lányom egy huncut, kitanult, akaratos, makacs, hisztiző, toporzékoló, ordítozó-visítozó kis ördögfióka. Félek, hogy "verés" nélkül nem fogom tudni felnevelni.

Nagyon mérges vagyok. Rá is, meg magamra is. Egy szar anya vagyok, mert még a saját gyerekemre sem tudok hatni, csak ha durva módszerhez folyamodok!

(Anyám engem sokszor megvert, durván, fakanállal, kézzel, ököllel. Megfogadtam magamnak, hogy soha nem emelek kezet a gyerekemre. Erre mit csinálok ma? Rácsapok...)

Mit csináljak? :(


2012. jan. 29. 09:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy könnyű helyzetben, de el kell döntened, hogy anyád neveli a gyerekedet, vagy te. Lehet, hogy nincs lehetőséged albérletbe menni. Egyedül neveled a kisbabádat? Nincs apuka?


Ami miatt hatástalan lehet a nem szabad, az pont az, hogy egész nap használjátok. Nagyon-nagyon nehéz, ha nem lehetetlen(!) egy olyan lakásban élni, ami tele van gyerek kezébe nem való tárgyakkal. És az a természetes és egészséges, hogy a gyermeked kíváncsi. Sajnos a légkör szerintem nagyon nem megfelelő, rendkívül nehéz dolga lesz a babádnak és neked is, de hogy mi lehetne a megoldás, nem tudom. Az mindenesetre nem vezet jóra, ha mindenért a gyerekedet teszed felelőssé, amikor az egyetlen, amit ő csinál, hogy normális és egészséges módon fejlődik.


(3. voltam)

2012. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez abszolút a te hibád, a bögrés és a virágcserepes példán keresztül jól látszik. Próbálj meg nem még nagyobb hangsúlyt fektetni arra, amiről el akarod vonni a figyelmét. 50x elmondasz neki valamit? Fél órán keresztül ecseteled, hogy nem szabad a bögréket piszkálni? Tök normáis, hogy ezek után csak az érdekli. Amiről el akarod vonni a figyelmét, annak NE tulajdoníts nagy jelentőséget. Mondok egy példát. Nálunk hetekig ment a tv piszkálása. Hova tegyem a tv-t, el nem pakolhatom, mióta felállt a lányunk, simán felkapaszkodik a tv állvány mellett, és nyomogatta, fogdosta, ütögette a tv-t. Elmondtam neki, hogy nem piszkáljuk a tv-t és odébb vittem a kislányomat. Pár hét után a tv már nem is volt olyan érdekes, mostanra már csak egy tárgy, mint mondjuk a fotel vagy az asztal a szobában. Szerintem ha folyamatosan a tv-re lett volna kihegyezve a párbeszédünk, még most is azt szekálná.
2012. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

nagymamám mondta mindig:

"nincs rossz gyerek csak rossz szülő"

bocs, de egyből ez ugrott be, hogy milyen igaz :)


először is ott kezdődik számomra, hogy ami nem való a kezébe azt elpakolom. mi az, hogy 20szer kivetted a kezéből de 21.szer is visszament érte? hova? a szekrény tetejére felmászott érte?

ne hülyéskedj már, miért nem úgy teszed el, hogy ne érje el???


én ha elveszem tőle mert nem neki való akkor elmondom, hogy miért tettem és megyek a dolgomra. nem hisztizik ha nincs közönség.

olyat meg nem adok a kezébe ami törékeny, így nem zavar ha földhöz vágja. hát vágja, adj neki akkor labdát.

én 2 évesem is még szeret földhöz dobálni dolgokat. nyilván nem adok olyat a kezébe ami nem neki való.

még mindig műanyag pohárból iszik, ha baleset történik akkor se törik el.


egyébként számomra olyan megdöbbentő amit a 14 hónapos!!!! lányodról írsz :(

minden gyerek ilyen amilyen a lányod is, ne szídd! tényleg te hibázol mikor törékeny dolgot elérhetővé teszel számára.


engem is vert anyám, én is megfogadtam, hogy nem ütöm meg a gyerekem. nem is teszem. mindig ha rosszat tesz átgondolom először, hogy miért tehette, hogy került hozzá mit tehettem volna, hogy megelőzzem.

után bünti, játék elvétel, bünti sarok, stb

2012. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 14 hónapos gyerek elől teljesen evidens,hogy elpakolom a törékeny és veszélyes dolgokat. Ebben a korban szerintem túl sokat vársz el tőle,minden érdekli,a rekaciód is tetszik neki valószinüleg,hogy kikelsz a sodrodból.

Az,hogy anyád nem engedi,hogy elpakolj meg bocs,de nem lehet a bögréket berakni a szekrénybe,vagy egy polcra?Ez élettani dolog egy ennyi idős gyereknél,semmit nem érsz el el ezzel,csak azt,hogy lassan idegroncs leszel és majd 3 éves korára már anyád nyomdokaiba lépsz,és jön a fakanál.

2012. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Az igen...1 éves gyereket ütni meg odébb pakolni h "bánja meg bűneit". Könyörgöm az ilyennek miért kell gyerek??
2012. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy várnotok kellett volna még egy pár évet a gyerekvállalással, hogy ne a nagyszülőknél kelljen lakni és hogy te is "megérj" kicsit. A kályhás módszer szerintem jó, megbeszéled vele, megmutatod neki, ő pedig megérti és nem csinálja. De ha a bögretörésnél a kezét csapkodod, ő nem érti, miért bántod, viszont továbbra is kíváncsi lesz a bögrére. Bizony, kreatívnak kell lennie annak, aki gyereknevelésre vállalkozik.
2012. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!