Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszélyes az újszülöt...

Mennyire veszélyes az újszülöttnek, ha úgy jön haza a kórházból, hogy apa (én) pont megfázott?

Figyelt kérdés

Ma 5 napos, elsőszülött fiunk 2200 grammal született, emiatt inkubátorban volt 3 napig, és a cukra is mindig leesett, ezért cukrot is kapott infúzión, emiatt pedig csak két nappal később tudott elkezdeni anyatejet enni.


Elvileg ma vagy holnap engedik haza, a szervezetem viszont az év 365 napjából a mait választotta a klasszikus megfázáshoz. :(


Mennyire lehet ez veszélyes a gyerekre? Gondoltam, hogy addig másik szobában alszom, és nem veszem a kezembe se, de így is féltem, mert nincs tapasztalatom. Azt mondják amúgy, hogy az anyatej megvédi, de nem tudom.


Köszi!


2012. jan. 30. 07:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mi is pont így jártunk.

Férjem felvette a szájmaszkot, semmi baja nem lett a kicsinek. 2 hete iszonyat lázas volt Api, a gyerek ott aludt az apja mellett. Így se lett semmi baja.

A maszk a lényeg, ill a kéz fertőtlenítése!

Jobbulást!

2012. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a megnyugtató válaszokat.

A maszk-kézfertőtlenítő-Neocitran-torokfertőtlenítő cukorka kombót csináltam egy kis orrspray-jel kiegészítve.

Szükséges is volt, mert túl vagyunk az első éjszakán, és nagyon sokat sírt (gondolom, az új környezet, szagok, hangok, fények miatt, és a hasa is be-begörcsölt), úgyhogy sokat kellett nekem ringatni 10-20-30 perceket is. Úgy érzem magam, mint akit agyonvertek, de sebaj! :) Csak félek, nehogy elkapja, de bízom benne, hogy nálunk is az lesz, mint nálatok, és az anyatej, meg a maszk és a többi megvédi.

2012. jan. 31. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!