Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszélyes az újszülöt...

Mennyire veszélyes az újszülöttnek, ha úgy jön haza a kórházból, hogy apa (én) pont megfázott?

Figyelt kérdés

Ma 5 napos, elsőszülött fiunk 2200 grammal született, emiatt inkubátorban volt 3 napig, és a cukra is mindig leesett, ezért cukrot is kapott infúzión, emiatt pedig csak két nappal később tudott elkezdeni anyatejet enni.


Elvileg ma vagy holnap engedik haza, a szervezetem viszont az év 365 napjából a mait választotta a klasszikus megfázáshoz. :(


Mennyire lehet ez veszélyes a gyerekre? Gondoltam, hogy addig másik szobában alszom, és nem veszem a kezembe se, de így is féltem, mert nincs tapasztalatom. Azt mondják amúgy, hogy az anyatej megvédi, de nem tudom.


Köszi!


2012. jan. 30. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Èn nem kockáztatnék, és ha lehet költözz el egy pár napra.


Egy 3 hó alatti babának nincs immunrendszere nem védi semmi öket. vagy is 6 hétig azt hiszem maradt az anya immunrendszeréböl benne így talán lázas nem lehet, de én nem kockáztatnék egy újszülöttnél.

Anyatej nem véd semmitöl sem olyat akinek nincs immunrendszere még.


Tesóméknál is ugyan ez volt, tesóm jött hozzánk lakni, sógornöm anyukája meg hozzájuk. 3 nap elég volt. tesóm meg az ablakból nézte a bébit.


Ha nem tudsz elköltözni akkor anya folyamaots kézfertölenítése és te tényleg elkülöd a családot nagyon messziröl.

2012. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy költözz el! Inhalálj sokat kamilla teával, igyál neocitrant. A kórházban a feleséged kérjen eldobható szájmaszkot (vagy a gyógyszertárban pár forintért vegyél), kézmosás után szájmaszkban fel is veheted. Ha az anyuka van megfázva, őt sem lehet eltiltani a gyerektől. A lényeg, hogy a maszk legyen rajtad, amikor a gyerek közelében vagy, illetve mindig alaposan moss kezet. Elvileg a baba-mama csomagban amit a feleséged kapott a kórházban van egy kicsi kézfertőtlenítő minta. Én is mindig ezt használtam, amikor náthás voltam. Nem fogja elkapni, ha megfelelően odafigyelsz. Amíg helyre nem jössz, ne puszilgasd.
2012. jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges elköltözni otthonról.

Viszont az, hogy külön szobába aludj és gyógyulásodig ne vedd kézbe a gyereket egy nagyon jó ötlet. Vagy szájmaszkot használj. Otthon a gyakori szellőztetés, fertőtlenítés és a betegséged minél előbbi kikezeltetése a legfőbb teendő.

2012. jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak megfáztál,de nem influenzás vagy,azt nem kapja el tőled sem a baba,sem a feleséged.

Felesleges elköltöznöd,vagy külön szobában aludnod,ha a pici a másik szobában van. Elegendő,ha nem dajkálgatod a babát és szájkendőt használsz.

2012. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség elköltöznöd,A megfelelő tisztaság és kész.Kézmosás,szájmaszk.Nem puszilgatod és kész.Gondolj bele ahol ovis a nagyobb ott mi van???Elköltözik a nagyobb gyerek?Nekem 5 éves lesz a fiam és 6 hónapos a kislány.Nagyon sok bacit haza hozz a nagyobb az oviból,de állandó kézmosás,ha taknyos nem puszilgatja a húgát stb.Ne hagyd ki a baba első napjait otthon ,azt semmi se kárpotolja.Vegyél neocitránt az tényleg hamar rendebe hozz.Gratulálok a picikéhez!!!!
2012. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az elköltözés tényleg túlzás, nem fogok. :)

Max. másik szobában aludni 2-3 napot, mert az első hónapokban a mi szobánkban fog ő is aludni egy bölcsőben.


A szájmaszk jó ötlet, venni fogok!

Kézfertőtlenítő alkoholos krém talán még van valahol, mert régen vettem. A Neocitrant már iszom.


De szóval neki nem lehet elvileg nagy baja, ha odafigyelek a tisztaságra?

2012. jan. 30. 09:11
 7/12 anonim ***** válasza:

A szájmaszk tényleg teljesen megfelelő! Nekem 3hónapos babám egy antibiotikumos kúra után legyengült és az az előtti bacit pont apa hozta haza és benne még benne volt. A doktornőnk azt mondta hogy nyugodtan ölelgetheti apa, de szigorúan szájmaszkkal. Ez kiszűri a bacikat. Egyébként japán ismerősöm is mondta, hogy náluk ha nem lázasan összeesős beteg valaki akkor köhögésért nem hiányoznak az iskolából vagy munkahelyből se. Egyszerűan maszkot tesznek fel. Viszont ha megoldható, hogy másik szobában aludj akkor tedd meg. Éjszaka gondolom neked sem lenne kényelmes maszkozni.


Gratulálok a fiatokhoz!

2012. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban 800 ft körüli összegben lehet kézfertőtlenítőt venni. Szájmaszk hatásos. És a gyakran szellőztetés is.
2012. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányom nem volt még egy hetes amikor eléggé lebetegedtem (megfázás torokfájással)... 1-2 nap és apukát is megfertőztem. Mi rengeteget mostunk kezet, vettünk patikában orvosi maszkot (a gyerekhez szigorúan ebben mentünk oda), nem puszilgattuk stb... és a picinek semmi baja sem lett. Ráadásul ha van teje a párodnak viszonylag kevés rá az esély, hogy megbetegítsd a picikét, mert az anyatejben sok ellenanyag van amit megkap a csöppség (nekem nagyon kevés tejem volt, de azért minden cseppet igyekeztem odaadni kislányomnak, hogy ezzel is csökkentsem az esélyt arra hogy megfertőzzük).

Remélem minden rendben lesz veletek!

2012. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Harangozó Sára ***** válasza:

Nyugodtan maradj otthon, nem lesz semmi baja a picinek a higiénia betartásával. Nálunk mikor megszületett a 3. babám, pont akkor kezdte a középső az ovit gyakorlatilag állandóan köhögött, mégsem kapta el tőle, pedig ő állandóan a pici közelében sertepertélt.

Gratulálok a babához és jó egészséget kívánok Nektek!

2012. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!