Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megszokja a babám, hogy...

Ha megszokja a babám, hogy nincs több cici/tejci, és megszokja a cumisüveget is, újra boldog és mosolygós lesz? Akinek elfogyott a tejci, és muszáj volt tápszerre átállni, mennyi idő alatt fogadta el a picur?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

A tejci - hacsak nem volt valami nagyobb betegséged, műtéted, stb, amikor apasztani kellett - nem fogy el! Legfeljebb nem kaptál megfelelő segítséget, illetve nagyon rossz tanácsot adott valaki!

A tej a szopitól termelődik és ha úgy érzed, elfogyott, akkor is visszahozható! Tedd mellre állandóan a babádat, ameddig hajlandó cumizni, tegye! Ezzel serkented a tejtermelést, de ha nem így lenne is (ami kizárt) akkor is legalább az érzés megmarad a babának, amit szeret, amihez hozzászokott! Amúgy a tejci elfogyásáról: egy barátnőmnek mellgyulladása volt, műteni is kellett és persze "apasztani". Aztán mégis visszajött a teje és már 10 hónapja szinte csak anyatejes a babája. Egyébként az enyém is ennyi idős és bár eszeget, azért elsősorban szopis. A szoptatás csak azon múlik, hogy igény szerint mindig mellre kell tenni a babát. Konzultálj a La Leche Ligával (www.lll.hu) segíteni fognak! Minden jót!

2009. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. A tej nem fogy el "csak úgy".
2009. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
De igen, sajnos csak "ugy" elfogyhat...hormonproblemak miatt nagyon el tud fogyni egyik naprol a masikra....vagy pl a baba mar nem kivancsi a cicire, vagy mar nem izlik neki...nagyooon konnyen elmehet a tej...
2009. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Na de, hogy a kerdesre is valaszt adjak, az en babam fejt anyatejet kapott, es ugy sikerult a tapszert megszokja, hogy eloszor anyatejbe keves tapszert ontottem,majd egyre novelltem az adagot a tapszerbol, mig tobb resze mar az volt. Csak mi meg mindig nem talaltuk meg a neki megfelo tapszert, pedig mar majdnem 1 honapja probalkozunk. Az en babam 8 es fel hos. Szerintem kerd ki orvos tanacsat, hogy milyen tapszert vegyel.

Sok sikert!

2009. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!