Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora első lépés cipőt...

Mekkora első lépés cipőt vegyek babának? Most 8 hós, felállt, és kb 12 centis a lába. Mire járni fog, mennyit nő még a lába?

Figyelt kérdés

A gyermek láb mérete cm-ben

Gyerekcipő méretszáma

11.2 - 12.1 cm 18-as gyerekcipő

11.9 - 12.8 cm 19-es gyerekcipő

12.6 - 13.4 cm 20-as gyerekcipő

13.2 - 14.1 cm 21-es gyerekcipő

Tehát kb egy éves korban fog már járni, legalábbis csak ezt gondolom. 4 hónap alatt mennyit nő még a lába?


2012. jan. 31. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Felesleges neki a lakásban cipőt hordani. Sokkal jobban tud járni anélkül. Ez csak újabb divat.
2012. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bizony maradhat 19-es és akár nöhet 21-re is.

majd ha elkezd menni akkor menj el és mérjék le neki olyanok akik értenek hozzá.

2012. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a lakásba gondoltam. Mire járni fog, jó idő lesz. 4 hónap múlva 1 éves lesz, és májusban a szabadban is szeretnék vele már menni játszóra, stb helyre.
2012. jan. 31. 20:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Ráérsz még cipőt venni. Nem lehet ennyivel előre memgmondani, hogy mekkora kell majd neki hónapok múlva. Egyrészt azt sem tudod, mikor fog elkezdeni járni, akkor milyen idő lesz, ill. hogy akkor éppen mekkora lesz a lába.
2012. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerkőccel együtt menj majd vásárolni, és próbáld a cipőt a lábára. Egyrészt még bármennyit nőhet a lába, másrészt a méretezés is eltér a cipő fajtáknál. Én mindig felpróbáltam lányom lábára a cipőt, és ráállítottam, hogy tud-e benne lépegetni, jól áll-e a lábán stb.


Lányom lába 10 hónaposan 18-as volt, 1 hónap múlva 19-es lett, 1 évesen meg már inkább 21-es cipőt vettem neki, mert a 20-asnál úgy éreztem kicsi.

Úgyhogy nem tudni előre mekkora lesz a lába a babádnak.

2012. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

jól értem, te most akarsz venni egy cipőt a babádnak amit majd 1 éves fog hordani???

az első lépés cipők elég horror áron vannak és tényleg meg kell venni. ha van felesleges pénzed akkor vegyél...


én fiamnak így nőtt a lába:

mikor elkezdett járni (10hónaposan) 19es volt a lába

1 évesen 20as

14 hónaposan 21es

ekkor kapott egy tavaszi cipőt amit még ősszel is használt mert nem nőtt a lába gyakorlatilag 9 hónapig egy milimétert se.

22hónaposan még 21es volt a lába

a 2. szülinapján meg 24es!!!

2 hónap alatt 3 számot nőtt!

2012. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. bocs, csak lemaradt, hogy az se biztos, hogy 1 évesen járni fog! lehet csak 15 hónapos korában indul el, ugye az is átlagos... :)
2012. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak egy külföldi rokon most van itthon, és mindenáron akarta, hogy írjak egy listát, hogy mi kell a babámnak. Mivel most mindene megvan, így a későbbi dolgokra gondoltam. Ezért kérdeztem, hogy hányas cipőket hozassak neki.

2012. febr. 1. 08:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg azt lehet, hogy rendelj egy nagyobb méretet, ami biztosan jó lesz, átmeneti időre valót, ne béleltet. Mondjuk 22-eset, addigra biztosan fog járni.


Amúgy ennek rokonnak nem lehet később megírni, hogy mekkora méretet, milyet vegyen (pl. emailben lehet képet is küldeni, hogy te milyenre gondolsz), amikor már tényleg aktuális a dolog?

2012. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!