Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem tud a kicsi fiam...

Miert nem tud a kicsi fiam magatol elaludni? Hogyan tanithanam meg?

Figyelt kérdés

15 honapos. Szuletese ota nagyon igenyli a kozelseget. Atalusszuk az ejszakat, olykor-olykor ebredunk akkor atviszem az agyunkba, kulonben nem alszik vissza.

De az estek...na azok kegyetlenek. Nappal rajottunk, hogy a babakocsiban alszik jol beletorodtem. De este a kis rutinja utan: vacsi, furdes, kencefice, pelus, oltozes, tejecske es ....alvas. Ma este egesz jo volt olyan 35 perc....ort kell felette alljak, Nem kepes elaludni a sajat kis vackan sokszor a mi agyunkban alszik el vegre. Probaltam azt, hogy csak a kisagyban, olelem, leteszem taktikat. Mukodott egy darabig aztan ugy dontott neki igy nem jo es csak sirt es sirt. Aztan inkabb magamhoz oleltem es elaludt. Probalok egy bekes megoldast talalni. Anyosom kerte probaljuk ki a bucsu es otthagyom modszert. Baba benn en kinn bogtem. Masfel oran keresztul nyomta es csak azert aludt el, mert kifaradt szegeny. Akkor egyet ertettunk, hogy ez sem jo megoldas szamunkra. Tenyleg probaltam elalvos rutint kialakitani de nem megy. Velem kell lennie vagy az apjaval, hogy biztonsagban erezhesse magat. Szeretve van a csalad szeme-fenye.

Koszonom.


2012. febr. 1. 05:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az enyem sem aludt el a kisagyba miutan betoltotte az 1 eves kort. nem kinoztuk mi sem. eloszor vele aludtam a szobajaban ,de kesobb mar az se valt be. levettuk a kisagy egyik oldalat es oda tettuk a mi szobankba a francia agy melle szorosan beszoritva.igy 3-asban alszunk. mikor eljon az alvas ido mindharman lefekszunk,szeretgetjuk jatszunk picit aztan villany leolt es simogatas dudolgatok neki ,5 perc es mar alszik is. azutan ha meg akarunk felkelunk es tv-nezunk ,mar nem ebred fel. ejjel ha felebred simi es vissza alszik pillanatokon belul. miota igy alszik es ha felebred reggel es en mar nem vagyok az agyba ,egyedul is ki tud jonni. sokkal kiegyensulyozottabb ,a hisztik max 1 percre estek vissza ,jo kedelyubb,kormanyozhatobb,sokkal kevesebbet sir napkozben . tehat nekunk ez bevalt es 5 eves koraig biztos nem is valtoztatok de lehet utana sem addig mig o igenyli velunk alszik. arrol nem is beszelve hogy a rendszeres simogatas nagyon jo hatasu es egeszseges az idegrendszernek. en a kis talpat simizem maszirozgatom sokszor meg elalvas utan is. ajanlom mindenkinek. es ha tobb gyerek van ezt akkor is meg lehet oldani. nekunk kicsi a haloszoba de ha egyszer sikerul lakast cserelnunk /alberletben lakunk/ akkor eg csupa agy szobat szeretnek hogy a nappali tv.-zeseket is egyutt tolthessuk simizessel es jatakkal. nalunk ez bevalt es mindd boldogok vagyunk.
2012. febr. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiamat 4 hónapos korában keztük el "tanítgatni" az egyedül elalvásra. Este szépen működött is, meg volt a rutin, fürdés, szopi, pici játék utána alvás. Zökkenő mentes volt. Napközben csak úgy aludt el ha rázogattuk és énekeltünk neki. Próbáltuk mi is a letesszük-kimegyünk-sír-visszamegyünk-felvesszük-megnyugszik-visszatesszük-sír....módszert. Nem jött be. Ez így ment addig amíg el nem írte a 10 kilót (10 hónapos koráig). Na akkor már nem bírta a hátunk...volt, hogy 40 percig kellett ringatni, megjegyzem ő babakocsiban soha nem aludt el. Ekkor mondtuk, hogy ez így nem lesz jó. Most biztos sokan meg fognak kövezni, de...egyik védőnő barátnőm is éppen akkor küzködött ugyanezzel a problémával és megpróbáltuk azt ami náluk is bejött. Drasztikus, és pokoli volt. Szerintem engem jobban megviselt mint a gyermekem. Miután meggyőződtünk róla, hogy minden rendben van (nem ehés, nem szomjás, jó a kedve de már látszik rajta, hpgy álmos) egyszerűen betettük a kiságyba (a nappali alvásokról beszélek, mert akkor már este régóta magától aludt el). Borzasztóan sírt, ha bementünk hozzá még jobban, és ezt addig csinálta amíg fel nem vettük. Ilyenkor abbahagyta és várta a ringatást meg az éneklést. Ha visszatettük folytatta. Tudtuk nincs más oka a sírásának csak az, hogy a megszokott rázogatást várja, mert valljuk be sokkal jobb úgy elaludni. Ezek után már nem mentünk be hozzá. Persze ő bent, én kint sírtam. A szívem majd meg szakadt...de tudtam ha bemegyek, akkor megerősítem benne, hogy csak elég ideig kell cirkuszolnia és akkor minden úgy lesz ahogy ő szeretné. És a barátnőmnek igaza lett...az első nap 30 percig sírt, a második nap 20 percig, a harmadik nap 10 percig, a negyedik nap már csak addig amíg ki nem mentem a szobából. Azóta ha berakjuk a kiságyába (csak akkor tesszük bele ha álmosnak látjuk és itt az alvásidő tehát máskor nem) mindig magától alszik el és nem sír. Összekötötte a kis buksijában az ágyat az alvással. Van, hogy nem rögtön alszik el olyankor még magyaráz, énekel, játszik egy kicsit majd előbb-utóbb elalszik, de soha nem sír. Van aki ezt a módszert (és vele együtt az alkalmazóit) is elítélik, de nálunk csak ez jött be. Több ismerősömnél is bevált, és sehol nem látta kárát a gyermek lelki fejlődése. Amikor ébren van maximális törődést, rengeteg szeretet, puszikat és ölelgetést kap. Csak annyi, hogy magától kell elaludnia. Én örülök, hogy még időben elkezdtük rászoktatni. Tényleg nagyon kemény volt az a 3 nap, de megérte. Persze ezzel nem kell egyetérteni sem kipróbálni, ez csak egy alternatíva. Az biztos, hogy minél később kezdi el valaki annál nehezebb.
2012. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 éves múlt, mi is az ágyunk mellé toltuk a kiságyát, megemeltem a matracot, hogy egy szintben legyen a mi francia ágyunkkal. Ő sem alszik el egyedül, este mellé fekszem, még szokott cicizni is, gyorsan elalszik, aztán én is vagy felkelek mellőle és még filmezünk, beszélgetünk a férjemmel, meg teszek-veszek a lakásban, vagy belealszom az altatásba. Kisfiam imád így aludni,nappal rohan be a szobába, ha mondom neki, hogy megyünk aludni.Felmászik az ágyra és nevet, amikor melléfekszem. Nálunk nagyon bevált ez így. Ha éjszaka felsír, azonnal meg tudom nyugtatni, senkinek nem kell kimásznia az ágyból. Ha igényli a közelséget, hát meg kell neki adni. Meglesz a pozitív hatása.
2012. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Nekem 5-6 hónapig voltak problémák,akkor feltettem itt egy kérdést,mert már nagyon ki voltunk merülve,és akkor kaptam egy kedves anyukától a következő tanácsot,amit kipróbáltam és azóta gyönyörűen alszik napközben is és este is.

A tanács a következő:

"Szívesen elmondom neked, mit tanított nekem egy orvos, az alváscentrumban, amikor én is így jártam a kislányommal. Figyelj, és ha betartod 3 nap múlva aludni fog, igazság szerint már máma is, de a 3. nap az fantasztikus lesz.

1 nap:

- esti programnál mindig legyen ugyanaz a sorrend (pl: evés, fürdés, szoptatás)

- az utolsó mozzanat után (pl szoptatás) rakd be őt a kiságyába és mondj neki valamit, ami innentől az alvást fogja jelenten (pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni)

- és menj ki

- hagyd 5 percet sírni (baromi nehéz) és nyugodtan menj vissza, ne nyúlj hozzá, csak hajolj oda és mond azt: Kicsim most este van aludni kell, anya is fáradt és a befejezőmondatot(pl: Jó éjt Kicsim, álmodj szépeket! Anya is megy lefeküdni) és menj ki. Nem baj, hogy végigsírja a mondataidat és úgy mész ki hogy még mindig sír, menj ki

- 5 perc múlva ismétlés

- amíg el nem alszik

Amikor elalszik már végig fogja aludni az estét.

Nálunk az első nap 21 perc, második 6 perc és harmadik 1 perc volt. A legrosszabb, amiről halottam, az első nap 1:38 perc, második nap 40 perc, harmadik nap 8 perc volt. A legjobb eredmény, már az első nap 8 perc volt.

De fontos. Bármilyen kiborító is az, hogy sír, ne sajnáld, hanem az lebegjen a szemed előtt, hogy most meg kell tanulnia aludni, mert ez így neki sem jó. Nem bánod meg."

Szerintem nincs mit vesztened,nekünk bevált azóta fiam végig alussza az éjszakát,szeret is aludni,mindannyian kipihentek vagyunk,az esti rutin: fürdés,vacsi,ölelgetés puszi után beteszem az ágyba elköszönök és már alszik is. :D

2012. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*5.-6.hónapig
2012. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat! Azon is gondolkodom nem-e az is baj lehet hogy nelkule megyek dolgozni. Par honapig jart velem de nagyon nehez volt. Anyum itthon marad vele arra a par orara. Este nagyon varja hogy hazaerjek. Muszaj dolgoznom sajnos. Ahol mi elunk nincs juttatas szules utan csak kaja jegy - bar nekunk az is jol jon.
2012. febr. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!