Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanulnak meg maguktól...

Hogy tanulnak meg maguktól felállni a babák?

Figyelt kérdés
Az enyém kapaszkodva már fél éve feláll, sőt már tologat, oldalaz folyton, de magától még nem állt fel. 14 hós. Mostanában mindig emeli égnek a fenekét négykézlábazásból.
2012. febr. 2. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy mondjuk ülésből, négykézlábozásból kapaszkodás nélkül felállni?

Mert az sokára jön el, ahhoz még érniük kell. Általában még nekem is jobban esik kapaszkodva felállni, mint tök önerőből. :)

Lányom 15 hónapos és mostanában áll fel úgy, hogy négykézlábra áll, és kitolja a popsiját, és felegyenesedik. Ő 2 hónapja megy önállóan, de felállni mindig kapaszkodva állt fel eddig, sőt legtöbbször még most is kapaszkodik.

Valahol olvastam, hogy ilyenkor még nem elvárás, hogy fel tudjanak önállóan állni kapaszkodás nélkül.

2012. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal segítheted, hogy mindkét kezébe adsz valamit, és úgy érzi majd, hogy kapaszkodik:) Vagy "csalogasd" valamivel, egy két lépésnyire tőle, és egyszercsak megfeledkezik magáról, és nekiiramodik:) De erőltetni nem kell, nekem is ilyen óvatos volt a kisfiam, de mire elindult, szebben és biztosabban járt mint aki korán kezdi. Felállni pedig az általad is említett pózok egyikéből fog:)
2012. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, pont így értettem. na kíváncsi leszek, mikorra sikerül neki :)
2012. febr. 2. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónaposom járni még nem tud, de pár hete néha feláll kapaszkodás nélkül. Álldogál egy darabig, aztán leül, vagy leguggol. Szerintem össze-vissza csinálják ezek a gyerkőcök :)
2012. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!