Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alakult ki ez a pánikhan...

Miért alakult ki ez a pánikhangulat a hideg miatt?

Figyelt kérdés

Kezdek megijedni a kiírt kérdésektől. "Ki mivel készül az extrém hidegre?", mintha valami óriási természeti csapást várnánk. A rengeteg "kiviszitek a gyereket?" kérdésről nem is beszélve. Meg a válaszok, hogy a gyerekdoki azt javasolta, +2 fok alatt ne vigyék ki a babát, mert lefagynak az ujjai meg az orra (!!!) meg ilyenek.

Tényleg ennyire katasztrófahelyzet van?


(Tegnap nálunk -12 fok volt. Kisgyerekeim vannak, a nagy 20 hónapos, a kicsi kettő. Boltba kellett mennünk, de amúgy is mentünk volna sétálni, mindkettőt jól beöltöztettem. Annyira nem éreztem hidegnek, pl nem csípett-fájt a levegő belélegzéskor.)


2012. febr. 3. 09:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
... jo kérdés , nem mintha nem lett volna még sose ho és nem lett volna ekkora. de jelenleg egy szál felhő annyi niincs az égen na mindegy fel kell öltözni amugy is , néhűny élelmiszernek kell lennie aotthon amuyg is fűteni ell és kész. Nagyon beharangozzák aztan lehet nem lesz sok ho.. de jo téma volt egy hétig
2012. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt mert sok orvos mondja, hogy kisbabát -5 alatt ne vigyünk ki. Néha persze muszáj, de ne altassuk kint, meg ilyenek. A Híradó meg a normális csatornákon sem szól napok óta másról, mint hogy "Hű, most már aztán tényleg hideg lesz", mintha télen nem ez lenne a normális.

Egyébként nem tudom, mikor jönnek azok a rettenetes fagyok, de nálunk pl. tegnap délben is kifejezetten kellemes idő volt. Az én kisfiam 21 hónapos, most már rohangál kint, természetesen leviszem. tavaly télen sokkal hidegebb volt, de akkor is lent voltunk minden nap.

2012. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk ma csak autóval fogunk közlekedni,mert tényleg hideg van, de azért nem hiszem, hogy
2012. febr. 3. 09:26
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

Mert állítólag, nagyon nagy havazás lesz. Olyan, mint 1986-ban. Én emlékszem rá, a házból sem lehetett kimenni. És a kisebb településeket teljesen el fogja zárni a hó. Ki tudja mi lesz a villanyvezetékekkel is. Nyilván a nagyobb városokban nem lesz ez gond. Bár, én is megyeszékhelyen lakom és anno nagyon durva volt.

Mindemellett én is úgy gondolom, hogy túl nagy a pánik. Hiszen, gondoljunk csak bele, hogy pl Tirol környékén ez mindennapos és mégis vígan vannak az emberek.

2012. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

na,a fiam előbb elküldte:)

szóval nem hiszem, hogy most hetekig el lesznek zárva a világtól a családok, főleg a városban nem.

2012. febr. 3. 09:27
 6/24 A kérdező kommentje:

NA ez meg a másik: olyan lesz, mint 86-ban. Hát,én akkor 4 éves voltam, nemigazán emlékszem rá, de a szüleim sem...és túléltük:)

Tényleg kicsit fel van fújva az egész.

2012. febr. 3. 09:28
 7/24 Disi ***** válasza:
80%
Én is így érzem, higy csak pánikkeltés megy. Mondjuk a média mindig nagyobbra fújja, mint amekkora a tényleges baj. Lesz 20 cm hó, úristen, megáll az élet! Az én babám nyűgös, ha nem megyünk le, bebugyolálom amennyire tudom és sétálunk.
2012. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Én emlékszem a '86-os hóra, akkor voltam elsős, vagy másodikas. Gyerekfejjel nagyon is élveztük, fürödtünk a hóban alagutat ástunk. Azt viszont én sem értem, hogy szibériai hideg stb, azért valljuk be Szibériában nem -10, hanem -30 fok van. Az lehet, hogy szibériai eredetű, de ez akkor is túlzás. Azon meg behaltam, amikor azt mondták, hogy jelentős havazás várható, 10 cm körüli. Aztán most már módosították fél méteresre. Majd meglátjuk. Sajnos az a tapasztalatom, hogy pár centis havazás is óriási káoszt tud okozni, mivel az útfenntartók még véletlenül sincsenek felkészülve.
2012. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
84 környékén volt kb 1 méteres a hó...
2012. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Én is kb. elsős-másodikas lehettem, és megmaradt bennem, mint jó emlék, mert nem kellett mennem iskolába, pedig kisvárosban laktam, 10 perc sétára volt a suli. És igen, mi is óriási iglut építettünk, szupi volt!

Tegnap én is kivittem 5 hós kislányom,sütött a nap, jót aludt, lehet -10-ben már nem fogom:(

2012. febr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!