Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2méhnyakrák szürés eredmény...

Ha 2méhnyakrák szürés eredménye sem jó szülés után akkor mi lehet a gond? Egyből daganatra kell gondolni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy p hányas az érték.
2012. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom az eredményt csak értesitést kaptam a postán,az előző eredményemet nem közölték csak fél év mulva ismétlésre hivtak
2012. febr. 3. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is szoktak levelet küldeni, ha csak gombás fertőzést találnak (engem is jól beparáztattak egyszer). Viszont ha legútóbb kontrollra hívtak és nem írtak fel semmit, akkor valószínű nem fertőzés volt, hanem a eredmény lett rosszabb. Ha PIII-as volt, akkor az még csak gyulladás (viszont szoktak rá gyulladásgátlót felírni), ha PIV-es az már erős gyulladás, némelyik orvos ilyenkor már csinál egy kúp alakú kimetszést a méhszájnál (kisebb műtét). PV-ös nagyon erős gyulladás (másképp fogalmazva a sejtek elváltozása) ez már majdnem rák, ezt már tuti műttik. Ez a skála még csak a gyulladás fokozatait méri, ami a rák előfutára, a gyulladásban lévő sejtekből a alakul ki a rák. Ha többszöri kezelésre sem javul akkor méheltávolítást végeznek, bár ezt hamarabb megteszik egy idősebb már gyereket nem tervező nőnél.


Ha az eredmény PI vagy PII akkor az negatív

2012. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem most lett PIII-as eredményem. Nekem ez már a 15 év alatt amióta járok méhnyakrákszűrésre a harmadik. Mindhárom egy olyan időszakban volt/van amikor kivagyok mint a kutya, nekem az immunrendszerem ilyenkor legyengül és ez lesz belőle. Ilyenkor az első rossz eredmény után kapok/kaptam a dokitól valamilyen hüvelykúpot és elkezdek immunerősíteni, az ismétlés mindig jó lett (kopp-kopp). Tudd meg, hogy neked P hanyas és ahogy az előttem válaszoló nagyon jól leírta, azok lesznek a teendők.
2012. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2012. febr. 3. 20:52
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez lett az eredmény,megnézitek? Most akkor ez mit jelent?


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. febr. 7. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem csak a Papanicolaou (PI-II-III-IV-V)skálával jelölik a fokozatait a rákmegelőző állapotoknak. Létezik ezen kívűl még két beosztás, az egyik a CIN (I. vagy II. vagy III.) a másik az LSIL ill. HSIL.


Azt tudni kell, hogy kétféle sejt található a méhnyakon: laphámsejtek és mirigyhámsejtek


A CIN I és az LSIL is azt jelenti, hogy enyhe fokú laphámeredetű elváltozás van. Mivel nem vagyok orvos nem tudom kell-e kezelni, de az tuti, hogy ez már nem normál szövettan. Elváltozás található a méhnyakon, ami helyi, enyhe fokú.

A lényeg, hogy ez még egyáltalán nem rák, de a laphámsejtekben már látható elváltozás, tehát gyulladás van, amit valószínűleg kezelni kellene gyulladásgátlóval (ált. vmi lötyit adnak irrigáló készülékkel, anyámnak is ilyet adtak elöször PIII-as eredménynél)


Amit a mirigyhámsejtekről ír (AGC-NOS) azt nem tudom mit jelent, biztos ez is valami skála.


Könnyebb lenne megítélni a dolgot,ha a P skálát használnák. Így marad az, hogy megkérdezel egy nőgyógyászt, hogy magyarázza el az eredményt.

2012. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a választ és a többiekét is!Valahogy elmegyek egy magándokihoz mert már a körmömet is lerágtam:(
2012. febr. 7. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!