Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai alvás? Hogyan szoktat...

Éjszakai alvás? Hogyan szoktattátok rá szoptatott babátokat, aki nem cumizik, az éjszaka átalvására? 6 hónapost. Ha csak cicizni kelt fel!

Figyelt kérdés

Lányom 6 hónapos elmúlt. Csak cicizni kel fel, nem szopik.

A tesója cumizott, és ilyen esetben a cumit a szájába tettem, illetve a suttogó felvesz-letesz módszerével simán működött. Viszont a pici nem cumizik, így nem tudok mit a szájába adni. (az ujját szopja, de azt nem tudom "erővel" a szájába tenni)

Biztosan nem éhes, mert rengeteget eszik nap közben, este lánc és álometetem (suttogó szerint), de így sem alussza végig az éjszakát.

Vacsizik sinlacot 7:30 fele, 8:30 fele szoipzik, lerakom, alszik. Éjfél fele álometettem, de ma éjjel már felébredt, pont mielőtt ki akartam venni. Majd 3/4 5 fele újre felébred, és ilyenkor csak cicizik, cuminak használ engem... Majd mivel azért jön tej, eszik is, lerakom, és reggel fél 9-kor ébred, de akkor még nem eszik, csak 9-10 óra között!

Talán nem érzi az éjszakát? Fel van borulva a napja?


Segítsetek!


2012. febr. 5. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam egy hete volt hat hónapos, ő is 3óránként kelt cicizni éjjel...

Cumit, cumisüveget nem fogad el.

Én úgy csináltam, hogy általában 7kor fürdés, szopi 8-f9 körül aludt el.

11 és éjfél körül kelt az első szopira, itt még kapott, DE a 3óraás kelésnél nem adtam neki cicit, hanem szépen vissza altattam( simogatom a popóját körkörösen) , ez monoton erre vissza alszik. eleinte 20perc múlva újra kelt, de nem adtam fel simogattam újra.

Kb két hét múlva már az éjféles cicit is simogatás váltotta ki.

Öt hónaposan kezdtem ezt nála, elég kemény hónap volt, mert volt amikor óránként kelt. Sose sírt egyébként csak felébredt.

Most ott tartunk, hogy még mindig ébred ,de van, hogy csak hajnali 3kor kel, egyet simizek rajta is alszik is tovább. 5 és 6 óra között ha ébred akkor már általában van cici, ezt reggelinek fogom már fel.

El kell kezdeni, az eleje nehéz, de megéri, mert így már sokkal kipihentebbnek érzem magam, pedig ugyan úgy ébredünk, csak nem mindegy, hogy fél óra múlva alszunk vissza, vagy 2perc múlva.

Valószínű, hogy nem éhes, megszokásból ébrednek fel szerintem.

Sok sikert, és kitartás!!! :-)

2012. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő sír... fel is ébreszti a tesóját, ha picit tovább hagyom - fél percig....-, vagy ha visszateszem, vagy nem kap cicit.
2012. febr. 8. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még a 11 hónaposom is ugyanezt csinálja. Bevallom én inkább megszopiztatom, minthogy sírjon. :-) Szerintem érzik ők az éjszakát, csak anyát akarják. :-)
2012. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TKI Ibolya ***** válasza:

Bocsi de szerintem ez az álometetés sem a legjobb.Megzavarod az alvását.Lehet hogy teljesen nem ébred fel de akkor is érzi a változást.Ha éhes volna jelezne,így viszont hozzászoktattad ahhoz hogy ébredni kell és ahogyan írtad legutoljára már magától ébredt.Lehet hogy nem is ébredne magától csak 3/4 5 fele ahogyan egyébként is.Akkor enne rendesen és alhatna reggelig.Tényleg miért is kell álomban etetni ha egyszer alszik?????

Az is lehet hogy azért ébred 3/4 5 körül mert úgy tele tömted szegény 7.30-tól éjfélig hogy kényelmetlen neki és ezért nem szopik csak cumizik.

2012. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!