Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik éjjel, tanácstalan...

Keditt kérdése:

Nem alszik éjjel, tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam 3 hetes kora óta egyetlen éjszakát sem alszik át.Este 9-től hajnali 4-ig gyötrelem az életünk,10 perces alvások után jön a fél órás nyűglődés és sírás.(Pocakja nem fáj)Már mindent megpróbáltam,de sikertelenül. Nappal nagyon vígkedélyű baba,sokat mosolyog éjjel teljesen az ellentéte. Próbáltam ébren tartani nap közben,hogy többet legyen fent de olyankor annyira álmos,hogy bármit teszek,elalszik.Ha pedig nem hagyom,hogy elaludjon akkor sír mert nagyon elfárad és nyűgös.Nincs szívem kínozni.Viszont ez így nem mehet tovább mert legjobb esetben is csak napi 4 órát alszom.Van egy 6 éves fiam is aki már 3.hete nem jár oviba mert hajnali 3-ig nem bír elaludni ebből aztán az következik,hogy reggel fel sem lehet ébreszteni.Már külön szobában alszik apával de egész éjjel átmászkál hozzám és a picihez és nem tudom alvásra bírni.Így két gyerekkel éjszakázok és ez áldatlan állapot. Nem tudom,hogyan csináljam,hogy helyére tegyem a dolgokat,már nagyon fáradt vagyok ahhoz,hogy következetes legyek.
2011. dec. 13. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Még pici ahhoz hogy átaludja az éjszakát, cumit próbáltál adni neki? Halkan szólj hozzá, kevés fény a szobában, esetleg fektesd magad mellé, cicin talán elalszik és ha elaludt, cumit a szájába! Talán beválik.
2011. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Halkan beszélek hozzá,mellettem alszik,hangulat fény világít a szobában,cumi nem kell neki egyik forma sem,cicin is altattam már.Nem azt várom,hogy átaludja az éjszakát csak azt,hogy jó időben aludjon.Ne este 9-től hajnali 4-ig legyen ébren mert ez rengeteg. Nem tudom,hogyan szoktassam rá arra,hogy előbb aludjon el és ne hajnalban.
2011. dec. 13. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajna nem tudok segíteni,de nálunk hasonló a helyzet 10kor elelszi s e1kor ébred s onnantól fél óránként....És csak reménykedem 1x csak elmúlik:(
2011. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már akkor 6-8 órákat aludt éjjel, amikor hazahoztuk a kórházból, aztán 3 hetes korában ez megváltozott, és ugyanúgy voltunk, mint ti.

Őszinte leszek: én nem hagytam nappal (főleg délután 1-től) aludni, még akkor sem, ha a fáradtságtól nagyon sírt. Mókáztam, járkáltam vele, és 3-4 nap alatt helyreállt a rend. Igaz, hogy abban a 3-4 napban a szívem szakadt meg, mert nagyon nyűgös volt a fáradtságtól, de azóta minden rendben van, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabbak vagyunk, ő is, én is. 10-12 órákat alszik, olykor 1 megszakítással, de az is ritka. Most este például elaludt 8-kor, és reggel 6-ig mukkja sem volt.

Most 7 hetes.

Szegénykém, sajnállak, tudom milyen borzasztó a kialvatlanság. Tényleg nem tudok mást javasolni, csak hogy próbáld meg nappal ébren tartani, akkor is, ha nyűglődik. Én mindig úgy ébresztem fel, ha délután aludni akar, hogy úgy teszek, mintha átpelenkáznám. Erre mindig egyből nyílik a szeme. :)


Sok sikert és kitartást kívánok!

2011. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat és az együttérzést :)Ha valóban csak pár nap szenvedés és utána jobb lesz akkor megpróbálom minden áron ébren tartani de legfőképp délután. Köszi
2011. dec. 13. 12:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja egy kérdés! Amikor ébren tartottad és nyügi volt nappal,abban a pár napban ugyan úgy nem aludt éjjel? Mert nálunk is tegnap egy forgalmasabb nap volt,kevesebbet aludt nap közben és nagyon nyügi volt,azt hittem,hogy majd talán a fáradtságtól többet alszik.De nem így volt.
2011. dec. 13. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Abban a pár napban sajnos ugyanúgy stand up-oltam vele hajnali 2-3-ig, aztán jól teleette a pocakját, és utána jól aludt. Aztán egyre hamarabb aludt el, szerencsére. :)

Az a lényeg, hogy az utolsó mozzanat mindig az evés legyen, és biztosan jól lakjon.

Tényleg! Elég tejed van? Sógornőmék hasonlóan jártak, és kiderült, hogy kevés a teje, és ezért volt nyafis a pici. Egyszerűen nem lakott jól. Írtak fel nekik kiegészítésként tápszert, azóta semmi gond nincs.

2011. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen van tejcsi de este sokszor cicizik ezért adok neki tápszert is.
2011. dec. 13. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg még próbáld meg a tápszert egy icipicivel melegebben adni neki, mint szoktad. A meleg kaja jobban elnyomja. :)
2011. dec. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálom és köszi :)
2011. dec. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!