Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most nagyon megijedtem, ugye...

Most nagyon megijedtem, ugye nem lehet baja a babámnak?

Figyelt kérdés

Ismerőssel beszélgettem, és megjegyezte hogy jó piros a lányom pofija. Kinn a boltban találkoztunk. Pár napja nagyon kiszáradt és ha kimegyünk hamar kipirosodik neki,hiába kenem.

Erre elszörnyedt,hogy azonnal vigyem orvoshoz,mert lehet "megfagyott" az arca?


De hát max fél órát vagyunk kinn, nem fázik,mindig meleg keze lába, tarkóját is nézem,amikor bejövünk. Hogy tudna megfagyni az arca???


2012. febr. 6. 13:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
lemaradt 15 hónapos
2012. febr. 6. 13:52
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy megfagyott volna az arca, ha meg baja nincs ezért biztosan nem vinném dokihoz (hányós+fosós+köhögős időszakban meg pláne)

Az én gyerekeim arca is tiszta piros, ha kint vannak (de úgy rendesen), pedig kenem nekik krémmel. Kenjed te is neki valószínűleg akkor is kipirul, de legalább nem lesz száraz.


(szerintem, ha megfagy a bőr az nem piros, hanem először kék meg fehér és végül fekete)

2012. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak mintha ráfestettem volna 2 piros pacsnit az arcára, hazaértünk pár perc alatt eltűnt. Kinevetne az orvos ha ezzel vinném oda.
2012. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a hideg miatt pirul ki és kiszáradt, kend be az arcát (de ne közvetlenül séta előtt). Egyébként fogzáskor is lehet kipirult az arcuk.

Ha megfagyna szerintem se piros lenne, hanem lila vagy ilyesmi, de hála égnek ilyet még nem láttam.

2012. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden gyerek arca piros lesz ha kinnt vannak a hideg levegőn,de még a felnötteké is.A megfagyás nem ilyen...
2012. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kösziii, már teljesen bepánikoltam.

Ha bejövünk, el is múlik neki.

Ráadásul jönnek a rágófogai, így estére ismét visszapirul.

2012. febr. 6. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:

ha megfagy:

érzéketlen lesz, a bőr elsápad, megdagad, felhólyagosodik.


Elsőfokú fagyás: A bőr felszínét érinti, elfehéredéssel, zsibbadással jár együtt. Az ujjak végén, a füleken, az orron, az állon, az orcákon lép fel gyakran. A felmelegedést követően égő fájdalom, és élénk piros gyulladásos, viszonylag kis kiterjedésű folt vagy foltok láthatók a bőrön.



Másodfokú fagyás: A bőrnél mélyebb szövetrétegeket nem érint. Az érgörcs miatt kékes színű lehet a terület. Később hólyagok alakulnak ki.



Harmadfokú fagyás: A fagyott területen a bőr viaszos színű, vérzéses hólyagok képződnek rajta.

2012. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

előző v.ok!

Egyébként elég butaságot beszél az ilymerősöd!

Ne hallgass rá semmilyen téren :)

2012. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itt egy kép, ilyen volt délelőtt az arca:

[link]

2012. febr. 6. 14:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Na hát annyira nem is piros :) Az enyémnek olyan szokott lenni, mint a pipacs (szó szerint)
2012. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!