Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vettétek figyelembe...

Mennyire vettétek figyelembe névválasztáskor, hogy mit jelent a név, ill. milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon! Először a jelentése a legfontosabb, és ha az okés, akkor a származása. De főleg magyar neveket néztem, szóval a származás itt már nem volt döntő.


Vannak annyira szép nevek, de a jelentésük kiábrándító :(

2012. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
az eredetet nem, a jelentést annyiban, h negatív jelentésű volt csak kilőve,bár ilyen alapon minden ugyanolyan nevű ember ugyanolyan sorsra jutna szerintem. A gyerek fogja megtölteni jelentéssel a nevét. Menjen a vezetéknevéhez és elképzeltem a névhez egy személyiséget, ezek voltak a mérvadóak.
2012. febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fontos,hogy mit jelent.Az én kisfiam Benedek,ami "áldott"-at jelent.

Az eredete nem annyira volt fontos.

És Neked mennyire fontosak ezek,mi alapján döntöttetek?

2012. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk fontos volt, hogy magyar nevet kapjanak a gyermekeink, csak ezután néztük a jelentését, de ez annyira nem volt mérvadó.

Kisfiunk nevének jelentése buzogányos harcos, kislányunk tündér, tavaszhozó tündér.

2012. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban volt fontos a jelentése, hogy ne legyen negatív. Összeírtuk a neveket amik szóba jöhettek (az eredete nem volt befolyásoló), és aminek nem tetszett a jelentése azt kihúztuk.
2012. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is fontos volt a név jelentése és az eredete is.

Ezek alapján döntöttünk, persze úgy, hogy a vezetéknévhez is passzoljon.

2012. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nálam is számított, szerettem volna magyar eredetű neveket keresni, és a jelentésük is legyen valami pozitív.

Aztán a most kedvenc nevem hangzás alapján lettek kedvencek, és csak azután fontos hogy milyen eredetű és mit jelent.

Csak jelentés és csak eredet alapján nem választanék.

Első hogy a hangzása megtetsszen, bele szeressek a névbe, utána fontos az eredet is.

Nálam eredetileg a magyar nevek voltak toppon, de aztán megtetszettek bibliai nevek is, és engedtem a kísértésnek.

Baba még csak fejben van tervben, de már most sokat vacillálunk a neveken.

2012. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak kicsit :)
2012. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%

Mindig megnéztem, hogy mit jelentenek a válsztott nevek és szerencsére mindkettő pozitív jelentésű.

Engem csak a kíváncsiság vezérelt, nem tudom mi lett volna, ha negatív jelentése van.

2012. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!