Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vettétek figyelembe...

Mennyire vettétek figyelembe névválasztáskor, hogy mit jelent a név, ill. milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon nem, mert férjem német, mi egyszerü minden országban ismert nevet kerestünk.


De apósom állndóan azt mondogatta, hogy a gyereknek német neve kell hogy legyen mert németországban fog élni. (egy idióta) Mi Emmat választottunk és csak késöbb láttam hogy igaza lett egy ogreman név, habár neki erröl foggalma sincs, azt hiszi amerikai név. habár fiainak héber és romai eredetü neveket adtak, így nem értem miért kell nagyszájának lennie.


szóval nem. nekem mindegy milyen eredetü és az is mit jelent.


pl párom viccelödött az Adolf névvel, és ha nem Hitler keresztneve lett volna nekem egy szép névnek tünne.

2012. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lányom mostani tucatnevet kapott!

Mert a jelentése nagyon-nagyon fontos nekünk.

2005-ben közölték az orvosok velünk 1 év kivizsgálás után, hogy egyikőnknek sem lehet gyereke.

2009 októberben spontán megfogant a lányunk.Mivel számunkra ez hatalmas CSODA!Így a neve MIRA lett,aminek ez a jelentése...

2012. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%

Utolsonak

a mi könyvünkbe Míra név csodálatost jelent, azért van külömbség csodálatos és csoda között.

2012. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nagyon,főleg Bibliai nevet szerettem volna:))
2012. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
nagyon is! jelentése annyiban volt fontos, hogy ne negatív legyen. az eredtre is figyeltem, magyart szerettem volna, de csak az egyiknél sikerült. a másik görög eredetű. ezzel még nagy nehezen kiegyeztem.
2012. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Fontosnak tartottuk a magyar eredetet, így csak ezek közül választottunk. Ezen kívül nem mellékes a jelentése sem, valamint nagyon szeretem Takács Tibor - Sorsunk a nevünkben c. könyvét, azt is forgattuk névadáskor.

Mivel a nevet egy életen át kell viseljük, nem egészen mindegy, nem csak hangzásilag, hanem jelentésileg sem, milyen nevet kapunk. A név kötelez, ugye. :-)))

2012. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt mérvadó. Ami tetszett nekünk összeírtuk. Az utolsó hónapban döntöttük el végül is melyik legyen, akkor néztünk utána mit jelent.
2012. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két keresztneve lett a kislányunknak én választottam az Emmát, egyszerűen azért mert tetszett... a párom pedig a Zoét ami azután kezdett igazán megtetszeni, hogy utána néztünk mi a jelentése: 'élet'
2012. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon tetszett az Ábel név, de miután megnéztem, hogy a jelentése múlandóság, gyorsan lemondtam róla. Végül a listánkon a Bálint és a Bulcsú maradtak. Az utóbbinak eléggé véres jelentése van. Bálinté viszont erős, egészséges. Rögtön eldőlt, hogy melyik legyen :)

(az eredet nem nagyon játszott szerepet)

2012. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Fontos. Nekünk nagyon nehezen jött össze. Máté lett a neve, ez azt jelenti, Isten ajándéka. A sok csalódással telt hónap után ez jelentette nekünk.
2012. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!