Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gyümölcsöt és zöldséget...

Mennyi gyümölcsöt és zöldséget adhatok neki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hós. kiváltani még nem tudunk étkezést, nem is erőltetem, tápszer előtt kínálom gyümölccsel meg zöldséggel. De egy nap mennyit ehet? védőnő szerint egy fél üveggel(190 grammos üveg) tényleg nem kaphat egészet? Nagyon szereti, de persze ha so,k nem adok többet. Ti mennyit adtok?
2012. febr. 7. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyi jól esik neki, hiszen a hozzátáplálás lényege, hogy előbb utóbb ki legyenek váltva az étkezések. Minél több gyümölcsöt és zöldséget eszik, utána annál kevesebb tápszert fog kívánni rá, és így szépen kiváltódnak majd az étkezések. De persze ez nem egyik hétről megy a másikra, hanem szépen lassan, fokozatosan. Nagyon pici még, kóstolgassatok, és adj neki belőle annyit, amennyit elfogad. Az én fiam elég gyorsan elhagyta a nappali tápszer evést, mert pár hét alatt annyit evett a főzelékből és a gyümölcsből (keksszel dúsítottam), hogy már nem fogadta el utána a tápszert. Látod majd úgyis, hogy a babád mit igényel!
2012. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyit adj amennyi jól esik neki!

A védőnőnek meg csak bólogass!

2012. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!