Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos! Meddig mehet fel fogzás...

Sos! Meddig mehet fel fogzás miatt a baba hője? És mennyitől kell csillapítani?

Figyelt kérdés

37,2 fokot mértem levonva, egész nap nyűgös, nurofen van itthon.


Köszönöm a segítséget.


2012. febr. 7. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
37.2 nem igényel egy cseppet sem csillapítást, teljesen normális. 38 fok környékén csillapítsd, addig nem kell. Ez változó, van amelyik gyereknek 38 fölé is megy, van akinek 37.5nél megáll.
2012. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

38 foktól kell lázat csillapítani.

Viszont ilyen magas láz nem hiszem, hogy lenne fogzástól, nekem egyik gyermekemnél sem volt, de lehet fognak írni ilyen tapasztalatot is.

Ha nagyon nyűglődik, fáj neki, nyugodtan adhatsz neki nurofen szirupot 3 napig.

Biztos a foga miatt nyűgös?

2012. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biztos a foga, kettő már kint van alul, most jön fölül. Éjszaka is többször felriadt.
2012. febr. 7. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki lázcsillapítót csak 38 fölött. Inkább használj dentinox-ot vagy ilyesmit.
2012. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk fogzás miatti legmagasabb láz majd 40fok volt a szemfoggal. 38foktól előbb inkább hűtőfürdőt csinálj neki, pancsizzon, esetleg vizes törcsi, plusz helyi fájdalomcsillapítás dentinox-dologél
2012. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy fogtól nem lehet. De a hétvégi esetünk nem ezt mutatja. Péntektől vasárnap éjszakáig a 37-től a 38,7-ig minden volt. Nurofent adtunk neki, majd hétfő reggel voltunk dokinál. Valóban a fogacskái jönnek. Örlő fogak és egy szem fog is. Ezek már a tizenpáradikak. Be is van gyulladva az ínnye. Borzalmasan szenved. Este, éjszakára szerintem nyugodtan adhatsz neki nurofent. Mint azt is sikerült megtudnom nemrég, nyugodtan lehet duplán adagolni, persze csak orvosi utasításra és magas láznál. Szóval ha este adsz neki egy korától függő adagot, nem lehet gond.
2012. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

37.2 még csak nem is hőemelkedés.A babák hője alapból magasabb.

Kisfiamnak 2 napig volt láza fogzás miatt,akkor 38.5 volt és ahogy kibújt a fogacska egyből elmúlt.

2012. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legújabb ajánlás [link] szerint a lázat 39 foktól kell csillapítani. A fájdalomcsillapítás fogzás esetén azért meggondolandó hamarabb is szerintem.
2012. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38 ALATT NEM KELL GYOGYSZER,MAX VIBURCOL HOMEOS KUP ,AZ ÉN KISLÁNYOMNAK MOST JÖN A 8.FOGA DE EDDIG MÉG NEM JÁRT LÁZZAL
2012. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!