Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5hónapos babámnak miket...

2,5hónapos babámnak miket kell már tudnia? Nektek miket tud vagy tudott ilyenkor a babátok?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra hogy hátról oldalra fordul meg vissza,megfogja a plüss játékokat gagyarászik nevetgél,ha megfogom a két kezét fel akarja húzni magát,rövid ideig megtartja a fejét.Ez elég?
2012. febr. 8. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

ez túl sok. a kézzel felhúzást majd 9 hósan kcsináld újra addig felejtsd el gyorsan. amúgy erre egy újszülöttnek is képesnek kell lennie, de ilyet elvileg csak orvos, védönö cisnálhat,


Nem kell semmit csinálnia, se fodulni se mást. amit csinálhat hogy mosolyog, és követi a szemével fényes, élénk tárgyakat, max kitartja hason néha a fejét. ennyi.

ha ennél többet csinálna én meg is ijednék.


fordulás 4 hósan kezdöik, fogni is olyan 3-4 hósan kezd. kinyomni is 3-4 hósan nyomja kimagát.

2012. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2,5 hónapos babánál tökéletes! :D

Viszont egy jó tanács (saját tapasztalat, eleinte én is így voltam...): SOHA ne vedd túlságosan komolyan az "amit az x hónapos babának tudnia kell" kezdetű dolgokat! Minden gyerkőc más ritmusú... Csak a saját családom: unokahúgom (nővérem kislánya) még nem volt egy éves, amikor stabilan járt (mit járt???, futott /néha ámokot :D/), de 23 hónaposan szinte semmit nem beszél (mindent megért, egyszerűen nem hajlandó szavakat alkotni). Az én kislányom viszont 18 hónaposan a járást nem szereti annyira (járkál ő, de jobban szereti, ha valaki van mellette), viszont egész nap be nem áll a szája. Oké, még nem összetett mondatokban beszél, de tudtomra adja, mit is akar... :D

2012. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam hogy felhúzom őt de mikor szembe velem fekszik a combomon úgy hogy az én lábaim fel vannak húzva,és fogom a kezét fel akar ülni emeli a fejecskéjét meg a lábát.És miért kellene megijednem azért mert a hátáról az oldalára fordul a macijához és nyúl érte?

Az baj?

2012. febr. 8. 15:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönöm nem szeretnék rágörcsölni én sem csak az én környezetemben is vannak babások és mindegyiknek okosabb és ügyesebb elmondás szerint és kicsit idegesítő,bár azok egy hónappal idősebbek de nekik nem számít mindig kérdezik mit tud a kislányom.
2012. febr. 8. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia..

Tökéletesen eleget tud a babád,sőt:)

Ne hagyd magad paráztatni.

Én úgy jártam a kislányommal...h állandóan össze volt hasonlitva a hugomnak a 4 hónappal idősebb a lányával...

az enyém mindent kicsit később kezdett csinálni..

Most ott tartunk,hogy 10 hós a kiscsajom csak egy pici túlzással,de utól érte az unokatesóját.

Ennyit erről...egyébként én azt vettem észre,hogy amikor van egy nagyobb mozgásfejlődési ugrás,akkor az értelmi fejlődése "kicsit lassabb" és forditva is igaz...mindent a maga idejében!

Minden jót Kivánok!

2012. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kerria ***** válasza:
Mi még csak most múltunk 2 hónaposak. Megértem a kíváncsiságodat (bennem is bennem van, hogy nagyjából szeretem tudni, mit kellene csinálnia, de mint az előttem is írták ez nem mérvadó, mert a babák is külön személyiségek), és ne aggasszom, hogy melyik anyuka mit mond, az övé mennyivel ügyesebb...kinek ügyesebb, neki biztos, de neked a saját babát a legokosabb, legszebb. Az enyém most kezd oldalra fordulgatni, nem mindig jön neki össze. Szemével követi a tárgyakat, már mosolyog, és rengeteg 'e' és 'ö' betűt mond ki, és kezdi a 'párbeszédet' is (azaz megvárja amíg befejezem a mondatot, és utánozni próbál ahogy alakítottam a számat). Eddig imádott hason lenni, de most rájött, hogy háton könnyebben, kényelmesebben belátja a teret, így csak egyes feladatoknál tudom hasra tenni.
2012. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nekem nagyon ismerős ugyan ez van nálunk is a beszélgetéssel :) meg a hason fekvéssel is.
2012. febr. 8. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Jáj, az én barátnőm fiának elmondásban mindig mindent nagyon hamar csinált, aztán a férje vázolta a valóságot képekben, hónapokkal később (Itt fordult át először 2 napja, stb.). Ne izgulj, teljesen jól fejlődik.

Én fiam ennyi idősen a pihenőszékét imádta, mosolygott, leginkább a tükörre, vagy ébredés után. Oldalára akart forogni, de még nem ment, aztán hamar beletanult. Nem gagyorászott igazán.

Felhúzás, nekünk gyógytornász csinálta vele, mert le volt tapadva az izma.


Ügyes a babád, nem kell többet tudnia. Ha többet tud ismerősöd babája, és szóvá teszi neked, mondhatod, hogy higgye el, 2 évesen mindkettő ugyanott lesz. :)

2012. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!