Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet megetetni egy pár...

Mivel lehet megetetni egy pár hetes babát, ha anyukának már nincs (alig-alig van) teje, a cumisüveget nem fogadja el, sőt magát a tápszert sem eszi meg a gyerek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek ilyen gondja van, és egyszerűen nem tudom, mi a megoldás.

Háromféle tápot próbált már, egyiket sem eszi a gyerek.

Kizárólag a cicit szopná, de ott már nem sok minden van neki, a cumisüveget nem hajlandó szopni, és mikor kanállal próbáltuk volna etetni, az is "sziszifuszi" melónak tűnt, mert nem nagyon nyelte.


Van valaki közöttetek, akinek volt ilyen gondja?

Mivel, és hogyan lehet egy ilyen gyerkőcöt megetetni?


2009. jún. 2. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
ugyanebbe a cipőbe járok/jártam.nekem is túl hamar elfogyott a tejcsi,igaz a tápit ette 2-3 hétig de utána nem kellett neki akármit csináltam.ettetem bébikajával,tejpépek(4 hónapos kortól vannak én hamarabb adtam neki),főzelékekkel,gyümölcsökkel.sőt én még medve sajtot is adtam neki(igaz ezt sokan ellenzik).nővérem is járt ebbe a cipőbe azért mertem én is az enyémnek adni.most már nem soká 5 hósak vagyunk úgyhogy valamivel könnyebb,több mindent megehet.kitartás!
2009. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem fogadta el első kisfiam a tápszert. Úgy oldottuk meg, hogy az apukája adta neki első időkben, mert tőlem csak a cici kellett volna, mikor már megszokta az ízét, akkor tőlem is elfogadta.
2009. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem nagyon vagyunk előrébb...

Első válaszolónak: 4 hetes a baba, neki még nagyon korán lenne bármi más, mint a tápi.

Második válaszolónak: megpróbáltuk azt, hogy ÉN adtam neki a tápot, de tőlem sem fogadta el.


Most átmenetileg adtam nekik saját dugikészletből anyatejet, de nem tudom megoldani, hogy az ő babájának is elég legyen a tejem, mert a sajátomnak sem elég, nekem is pótlás kell a 3,5 hós manómnak... bár tény, hogy mi már az első három hón túl vagyunk, amikor a legfontosabb az anyatej.

Sajnálom szegény babát, mert olyan kis vékonyka...


Lehet, hogy megkérdezem a védőnőt, tud-e valahol olyan kismamát, akinek van plusz teje...

2009. jún. 2. 14:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Etesse apa, kis idő és el fogja fogadni, mert ösztönből tudnia kell enni, vagyis ha éhes, előbb-utóbb enni fog. Kitartás az ismerősödnek!
2009. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem addig próbálkozz amíg meg fogadja el a tápot, az én babám is nagyon nehezen fogadta el volt egy hét is. De légy kitartó és akkor majd megszereti. Ilyen idős korban még nagyon fontos ez neki.
2009. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és létezik meg egy szoptanik nevű készülék amely segítségével elfogadja a tápot a baba. Próbáld ki bevált.
2009. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi rosszul írtam szoptatin , itt olvashatsz róla bővebben : [link]
2009. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen a cumisüveg cumija?Latex v. szilikon?A szilikon cumit,az enyém sem fogadta el,Ő is anyatejes.Erre akkor jöttünk rá,amikor már vizet kellett volna innia és a szilikonosból nem volt hajlandó és eszembe jutott,hogy a kórházban a cukros-vizes üvegen is latex volt a cumi.Azóta nincs probléma.
2009. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is a cumi volt a baj. Legalább öt féle tipust ki próbáltunk mire a csúnya barna színű cumit választott. Playtex márkájú volt. Kanadából volt de úgy tudom, hogy már itthon is lehet kapni. Rá kereshetsz a neten. A múltkor láttam újonan árult valaki a tesz-eszen. Kimondottan újszülöteknek fejleszteték ki. Eldobhatós a belseje. Mikor szívja akkor horpad összefele a zazskó amiben a tej van. Így megakadályozza, hogy sok levegőt szívjon és ez álltal nem lesz hasfájós.

Vagy megpróbálhatok cukrot keverni a tápszerhez. Úgy hátha megissza. Ezt védőnő mondta tanácsként.Egy próbát megér.

A védőnőt kérdezzétek meg nics- e tejleadó anyuka és akkor esetleg hordhatjátok tőle a tejet minden nap háztól és az OEP meg kifizeti az összeget a tejleadó anyukának.

A kórházban pohárból itatják de az elég nehéz, én mindig majd nem megfojtottam a tejjel.Én nekem nem ment a pohárból itatás. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

2009. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Összeszedem a válaszokat, és továbbítom az anyukának.

De jó sok ötlet összejött!

Remélem valamelyik beválik!

2009. jún. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!