Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még elég a mamusz bentre,...

Még elég a mamusz bentre, vagy már kellene neki valamilyen cipő?

Figyelt kérdés

11 hónapos fiam most tanul járni, de idebent én még nem adok rá cipőt, csak mamusz van a lábán. Korábban az ortopédián azt mondta a doki, hogy hagyjuk minél többet "mezítláb" járni, ne adjunk rá cipőt. Viszont itt olvastam több hozzászólásban, hogy már adnak a járni tanuló babákra is cipőt, orvosi javaslatra, hogy ne terebélyesedjen el a lába, ne legyen lúdtalpas.

Nyilván most hideg van ahhoz, hogy csak egy szál zokniban legyen, nekem is jól esik a mamusz, van keménytalpú kiscipője, de még nem tudom, hogy rá kellene-e adni. Feláll mindenhol és megy a járássegítőjével, lépked a bútorok mellett, ehhez elég még a mamusz? Nem akarom tönkretenni a lábát már most az elején!


2012. febr. 9. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nekünk a gyógytornász mondta, hogy bent csak zokni (nyilván, ha nagyon hideg a kő, akkor az más eset), kint a kertben mezítláb, ha megoldható, cipő csak akkor, ha kimegyünk az utcára
2012. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! nem tudom milyen mamuszra gondolsz, az enyém bent carozoo puhatalpú-t visel a harisnyán, így váltottuk ki a harisnya+zokni kombinációt, vékony bőrtalpa van, nem fázik fel. Ha padlófűtésetek van, akkor elég a zokni. Bízzunk benne, hogy az ortopédián tudják, mit csinálnak!
2012. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mamuszt úgy kell elképzelni, hogy egy kötött vastag zokni, rávarrt plusz talprésszel, ami szintén szövet. Tehát abszolút nem merev sehol sem, inkább egy extra vastag zoknihoz hasonlítanám.
2012. febr. 9. 11:19
 4/4 anonim válasza:
Mindig puhatalpú legyen, akármit is veszel. Kinti cipőnek is a legpuhább talpút kell venni, boltban jól meg kell hajlítgatni őket. Vagy keress kézműves termékeket, a puhatalpú kiscipők is kiválóak. Én most horgoltam mamuszt a 2 éves kisfiamnak, a talpára keresek csúszásgátlót és az lesz a benti cipője. Nem zavarja az ülős játékban sem, abszloút hajlékony a talpa, nem fázik fel, és nem is csúszik.
2014. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!