Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy minden átmegy...

Normális hogy minden átmegy rajta, és nem is eszik 4napja?

Figyelt kérdés
másfél éves a fiam,pár napja éjjel arra keltem,hogy hallottam a bébiőrbe hogy hány,berohantam,hanyatt volt,úgy hányt,fel sem kelt rá,tiszta hányás volt a feje,haja,szeme,az arca,mindene...úgy emeltem fel gyorsan,aztán megint hányt egyet sugárba....másnap levittük dokihoz,hasa is ment,(előtte pár nappal/1héttel már voltunk,mert torokgyulladása volt,kapott antibiotikumot..stb),azt mondta a doki hogy valami virust összeszedett.(csak tudnám hol,mikor a lakásból se vittem ki 1hétig,na mindegy)diéta,meg smecta port mondott hogy adjam neki 3napig napi 1port.4napja szinte semmit nem eszik,kivéve reggel-este a tápszerét(3-3dl),de se keksz,se főtt krumpli,se buláta,natúr kuki,sima kenyér,semmi,ma megevett 1banánt,meg megpróbáltam pár kanál bébikaját etetni vele,nagy nehezen evett belőle,de rá félóra múlva megint ment a hasa.Tehát 4napja megy a hasa,nem állandóan,napi 3-4x,hányni csak akkor hányt 1x szererncsére.Inni iszik,tápszeren kivül kb 3-4dl-t 1nap.A 3-4nap alatt fél kg-ot fogyott már.(na nem mintha nem lenne miből,de azért aggódok)Szerintetek meddig normális a hasmenés,és hogy nem eszik?Meg a smecta se használ,de ma voltam a gyógyszertárba,azt mondták ilyen pici gyerekeknek csak ez van.
2012. febr. 9. 20:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de nem értem, hogy egy másfél éves gyereket egy hétig nem vitted ki a levegőre? Így még könnyebben legyengül a szervezete. Attól, hogy valaki beteg, nem azt jelenti, hogy meg kell tőle vonni a levegőt is. Igenis kell a levegő. Amikor az én gyermekem is beteg volt, mentünk a levegőre kiv.: mikor lázas.

Adj neki Normafloret, hogy a gyomra egy picit megnyugodjon. Én még ilyenkor szoktam neki adni tölgyfakéreg teát cukor és mindenféle édesítő nélkül. Nekünk még ez is bevált. Nem kell belőle sok, max napi 1 dl. Ha iszik eleget, akkor nem olyan nagy probléma, ha nem eszik. Hasfogó: főtt sárgarépa, főtt krumpli, banán, reszelt alma keksszel.

Jobbulást neki!

2012. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 napig menne a hasa a gyerekemnek, akkor én szerintem már elvinném újra dokihoz, vagy akár a kórházba, bárhová, ahol megnézik, megvizsgálják újra.

Az jó, hogy iszik, legalább az megvan.

De ha nekem 4 napig menne a hasam, akkor én sem érezném túl jól magam a bőrömben, és inkább elmennék dokihoz.

2012. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Akkor úgy irom hogy lent sétálni nem voltunk,attól naponta többször szellőztettem,és néha az erkélyre kimentünk.De nálunk -17fokok voltak+szél,és a fiam majdmeg fulladt mikor kimentünk,mert nem kapott levegőt,úgy fújt a szél,és az orra ezerrel folyt bele a szájába.Ezért úgy döntöttem nem viszem le.Azt mai napig 5percenként kell szivnom,másfél hete ez megy.Akármit csinálok neki,nem hajlandó megenni,be sem veszi a szájába,ha végre talán nagy nehezen bekapja,abban a pilanatban kiköpi és rátapos....holnap megyünk a gasztroenterológiára más okból,majd rákérdezek ott is,meg visszaviszem akkor a háziorvoshoz.
2012. febr. 9. 20:50
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Neked volt már hasmenésed 4 napig???????? Másik orvos, kórház gyerekosztály, olyan nincs, hogy gyógyszer mellett 4 napig menjen egy gyerek hasa!! Az nem gond, ha nem kívánja a kaját,persze csak ha mellette megfelelő a folyadékbevitel, de annak a napi 3-4 dl folyadéknak a jó része eltávozik,nem gondolod?
2012. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

1. vagyok!

Akkor húzd a kocsira az esővédőt és már mindjárt nem is úgy éri a szél. Meg úgysem 1 hétig volt -17 fok és szélfúvás. A levegő kell a beteg gyermeknek is!

Nem lehet, hogy a foga is rájátszik és azért is nem eszik rendesen és van hasmenése ennyiszer?

2012. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
igen,ment már a hasam,bármennyire is hihetetlen....nem szed olyan gyógyszert,csak a smecta port,ami hasfogó.És nem 4napja megállás nélkül megy a hasa,hanem naponta 3-4x,de ez is csak ma fordult elő hogy 4x ment,előző napokban 2-3volt egy nap.Nyáron hányás-hasmenése,40fokos láza volt mikor nyaraltunk,ügyeletre vittük,és ott sem mondtak semmit,csak csillapitsam a lázát,+hasfogó,diéta,ebből gondoltam,hogy most közel sincs olyan rosszul,hogy rohanjak vele az ügyeletre,mivel 2napja voltunk dokinál,holnap meg mint irtam,megyünk a gasztróra.Ha ott nem mondanak/csinálnak valamit,akkor máshol sem...
2012. febr. 9. 21:05
 7/24 anonim ***** válasza:

Van otthon Normaflore? Adj neki 1-et minél hamarabb, attól nem lesz baja, csak a pici gyomrát nyugtatja, mert már lehet, hogy a gyógyszer is bántja. Először antibiotikum, utána meg a smecta stb.

1. voltam még mindig.

2012. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
babakocsit hónapok óta nem használunk,nem marad benne,és az összes foga kint van,úgyhogy az tuti nem.
2012. febr. 9. 21:06
 9/24 A kérdező kommentje:
nincs itthon sajnos,mikor az antibiotikumot szedte,akkor be is szedte mellé.
2012. febr. 9. 21:07
 10/24 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak az orvos marad. Egyébként egy ilyen hasmenéses járvány eltarthat 4-5 napig is.

Szerezz be egy normafloret sztem.

Adj neki még ropit, pufit amik sósak és utána kívánja az innivalót...És fontos, hogy, tejterméket semmilyen formában ne adjál a diéta közben.

1. vagyok

2012. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!