Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell külön mosni a baba...

Miért kell külön mosni a baba ruháit?

Figyelt kérdés
Ugyan olyan bőrkímélő mosószert használok a mi ruháinkhoz, mint a kicsi ruháihoz. Miért kell külön mosni a mi ruháinktól? Nyilván ha extrém koszos valami azt nem rakom össze a mi ruháinkkal sem. Lehet valami gond ha egybe rakom a miénkkel?
2012. febr. 10. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem csak az első egy-két hónapban mostam külön a ruháit a babának, akkor egyébként is szinte minden nap mostam kézzel, mert olyan foltok keletkeztek, amiket nem akartam hagyni beszáradni. Aztán már a mi ruháinkhoz rakosgattam őket a mosógépben, azelőtt is ugyanazzal a mosószerrel mostam őket, és persze a nagyon koszos ruhákat nem raktam hozzájuk, de sosem volt semmi baja sem a babámnak. Kicsit eltúlzott ez a dolog, szerintem nyugodtan mosd őket együtt, és figyeld a baba bőrét. Egyébként én nem várom meg, hogy szó szerint koszos legyen a mi ruhánk sem, ha már többször használtuk, akkor felfrissítem egy mosással, így azok sem piszkosak, amikkel egybe kerül a babaruha.
2012. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Mi 1 használat után szennyesbe dobunk mindent, de ha mondjuk főzök és rám fröccsen valami ami esetleg összefoghatná a többi ruhát azt külön beáztatom és kézzel kimosom a gépbe rakás előtt. Nagyon koszos ruhái csak a lányomnak vannak 2 és fél éves és imádja magát leenni vagy a homokozóban összepiszkolni, ezt természetesen nem raknám a kicsi ruháival egybe. Csak picit luxusnak érzem, hogy a 3 hetes fiam ruháit fél géppel mosom állandóan.
2012. febr. 10. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ideig én is külön mostam ,de aztán elegem lett nekem is abból, hogy fél adagok mennek. Kétszer annyi ruhát meg felesleges lett volna venni. Így együtt mostam a miénkkel. Most is így van, csak akkor mosom külön az ő ruháit, ha összejön belőle egy adag.
2012. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!