Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam vissza Pici...

Hogyan szoktassam vissza Pici babámat a kiságyban alváshoz?

Figyelt kérdés
Most múlt egy hónapos,eleinte mindig kiságyban aludt mostanában úgy működik hogy fürcsi evés és alvás a kiságyban aztán megint evés és mellettem marad az ágyban mert mindig sír mikor be rakom vagyis nem közvetlenül akkor hanem be teszem rá pár percre fel ébred és kezdődik a sírás!!Vagy lehet valami más oka?
2012. febr. 10. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit ringatni és ha elaludt akkor visszatenni a kiságyba.
2012. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 7 hetes és körülbelül 1 hónapos koráig nálunk is nehezen ment a kiságyban alvás. Aztán bevezettünk egy rituálét, amit minden nappali és az esti altatásnál is végigcsinálunk. Azóta 10 perc az altatás :) Redőny lehúz, hálózsák fel a babára, és úgy 5 percre beülünk a babával a hintaszékbe, ahol a vállunkon pihen, megnyugszik, kedves szavak mellett. Aztán miután megnyugodott, de még ébren!, betesszük a kiságyába és ütögetjük a popóját még úgy kb. 5 percig. Ezalatt úgy ellazul, hogy ekkor már magától bealszik (pontosabban álomba cumizza magát;cumit nem adunk neki, hanem a kezecskéjét cumizza).

Szerintem azért sír, mert túl hirtelen kerül a kiságyba és amikor észreveszi hol van, megijed, nem tudja hogy került oda. Ezért kell egy rituálé, amivel fokozatosan jut el a kiságyig, aminél tudja, hogy melyik lépés után mi jön és akkor leesik neki, hogy 'aha, akkor most az alvás következik'. Próbálgassátok, hogy milyen rituálé nyugtatná meg a Ti babátokat és következetesen annak mentén altassátok. Sok sikert!

2012. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!