Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Monokomponensű oltásra van...

Monokomponensű oltásra van lehetőség Mo-on? (egyszerre egyféle)

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

arra gondolsz hogy a di per tét külön kölün

diftéria

tetanusz

-nem tudom a 3. micsoda


különkölün oltásban?


szerinte ne lézetik ilyen...szegény babót kb minden héten böködnék így...

2012. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. A kötelező védőoltásként a Pentaximet adják most, 5 komponensü (torokgyík, tetanusz, szamárköhögés, Haemophilus influenzae B, járványos gyermekbénulás), 15 hónaposan Priroxxal oltanak (kanyaró, rózsahimlő, mumpsz)

A hepatitis B-t kapják egyedül úgy, hogy egyféle (7. osztályban)


Haemophilus oltoanyag létezik külön (pl Act HIB, Hiberix, nem tudom lehet e ezeket kapni még)

Tetanusz létezik külön, viszont szamárköhögés és torokgyík nincs külön. Járv. gyermekbénulás is csak a Sabin csepp volt külön, de a szájon át adható polio oltásokat már nem javasolják.

Kanyaró és rózsahimlő régen létezett külön most nem tudom van-e, viszont csak mumpszos oltóanyag nem volt.


Tehát ebből adódóan nem is megvalósítható, hogy mindent külön kapjon. Másrészről szerintem még ha az orvos bele is menne esetleg, az ÁNTSZ nem biztos hogy engedélyezné más oltóanyaggal oltatni a gyereket.

2012. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ez sajnálatos. A kombinált oltásoknak nem vagyok híve.

Úgy tudom, hogy az oltóanyagokat külön tesztelik, de együtt már nem.... Ezért akárhogy is nézzük a gyerekünk a kísérleti nyúl. :(

Egy-egy oltást ésszerűbb lenne külön adni, ahogy azt külföldön meg is teszik.

A gyermek immunrendszere sokkal jobban megterhelődik, a többi dologról már nem is beszélve.

Köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 11. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezek egy oltóanyagban vannak, így ezeket is (tehát a kész oltóanyagot) tesztelik (de hogy meddig, kiken és milyen eredménnyel azt nem tudom). Teszt nélkül elvileg forgalomba sem hozhatnák.

Szerintem nem az a gond, ha meg kap egyszerre 3 vagy 5 kórokozót, ilyennel a természetben is találkozhat, gondolj csak bele hogy hányféle kórokozóval találkozunk nap mint nap, vagy hogy hányféle kórokozó él bennünk. Mivel ezek gyengített vagy elölt kórokozók, betegséget elvileg nem okoznak, ha nem csúszik hiba a gyártásba.

Előnye a kombinált oltásnak, hogy csak egy szurit kap.


Amúgy szerintem nagyobb baj az, hogy minden oltás beleavatkozik az immunrendszerbe, főleg azért mert még nagyon kicsi korban kapják az első oltásokat, kialakulatlan immunrendszer mellett, és ebben az esetben mindegy hogy hányfajta korokozó van bennük. Vegyük példának a BCG oltást, amit 3-4 naposan kap meg a legtöbb baba, hiába csak egy korokózó van benne, az egyrészt élő, másrészt az baba alig látta meg a napvilágot, lehet hogy még anyatej is csak alig van.


A másik legnagyobb gond az, amikor a szülő mindenféle nem kötelező védőoltást is be akar adatni a gyermekének minnél hamarabb és ebből adódnak mondjuk olyan esetek, amikor a 2 hónapos baba kap egyszerre Pentaximot, Prevenart, Rotarixet (összeszámolva kb: kb 22 korokozó ha a szerotipusokat is számoljuk), plusz még a járulékos egyéb összetevők (tartósítószerek stb. vagy pl véletlenül odakerült víruszsennyeződések, főleg a VERO sejteken tenyésztett oltóanyagok esetében)

2012. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs sajnos, de be lehet hozatni, a pharma futár behoz bármit. ez a diftéria, tetanusz és poliora igaz, hogy ilyet lehet. Bár ez sem monokomponensű, mert 3 anyag van benne, de mégsem tartalmazza a többit. Tetanusz az van.

Úgy tudtam eddig h van külön kanyaró is, de nemrég hallottam h nincs. mumpsz tuti nincs, rubeola úgy tudom van, bár az minek, szükségtelen szerintem...

2012. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!