Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyermek mellet nyugodta...

1 éves gyermek mellet nyugodtan ebédet főzni?

Figyelt kérdés
ha valaki képes erre, elmesélné, hogy csinálja? úgy érzem, én vagyok a legügyefogyottabb anya a Földön
2012. febr. 11. 10:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Járóka, babakarám, gyerekszoba ajtaján babarács - millió a lehetőség. Vagy főzz amikor alszik. De akár az etetőszékbe is berakhatod, adsz neki pár konyhai apróságot játszani, beszélgetsz hozzá, ő meg elnézelődik, amíg főzöl. Amúgy egy átlagos hétköznapi kaját összedobni nem kerül többe fél óránál. Inkább jóval kevesebb. Aztán már csak max. rá kell nézni néha.
2012. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

:D Mai menü fánk krumplilevessel, no +0,5kg liszttel készül majd a fánk, mert a nagyfiam 2,5éves adagolta a tejet, és nem palacsintára vágyok. Sajna elzárható méretű kuka hijján a kidobott tojáshéjat a lányom(1éves) szépen kiszedegette, és eldugdosta a lakásban:D nagyélmény ragadós tojásszilánkot keresni, a kicsi meg még élvezi is sajna.

De nem panaszkodom, kicsit kopaszodok egy egy ilyen húzás után, de ez van.

Igyekszem addig a nagyját megcsinálni amíg kint ölik egymást a kertben vagy bent a saját konyhájukban vagy amíg alszanak... De sajna vagy egyik vagy másik de leginkább mind a kettő segít főzni, felváltva kavarják nekem a kaját, a nagy segít szeletelni, fűszerezni, előkóstol sajna mindent...

Cseppet sem nyugis a főzés itthon, viszont van amikor jókat nevetünk, meg amikor épp házsártosan már már üvöltve próbálom a sarjakat jobb belátásra téríteni.

2012. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hú nálunk is katasztrófa volt és még most se könnyű hogy 19 hós. De mikor 1 lett kb. akkor alig tudtam én is megfőzni, igy sokszor a nagyit kértem segitségül, vagy pedig olyat főztem ami gyorsan megvan.
2012. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
hú, hát most nem is tudok talán mindenre reagálni, de leírom, miért is tettem fel a kérdést: nekem a gyorsan elkészíthető kaják se mennek olyan gyorsan, illetve akkor 5-10 perc alatt kellene elkészülnöm, mert a gyerek folyton nyúz, nem bírja, ha dolgozom a konyhában. Hiába rámolhatja a szekrényszerű minispájzat, hiába vannak játékai... sose érdekelte a lábas vagy fakanál (lányka), az etetőszékbe ha berakom, készül kimászni, nem maradna benne. Karámba nem zárhatom, mert üvölt, ha nem vagyok mellette. Szóval folyton velem van és nem foglalja el magát a konyhában, vagy csak 5-10 percig (próbáltam már főzni mellette, rémálom). Ezért én is akkor főzök ha alszik vagy ha vele van az apja, de az meg azért nem jó, mert olyankor nem csak a főzéssel lenne szükséges foglalkozni, illetve így sose friss ebédet eszik/eszünk.
2012. febr. 11. 14:22
 15/15 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat. írhattok még!
2012. febr. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!