Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért tesz ránk folyton...

Azért tesz ránk folyton megjegyzést, mert irigy? Ti már találkoztatok ilyennel vagy csak én vagyok ennyire "szerencsés"?

Figyelt kérdés

A párom húga az idegeimre megy.

Mindenre megjegyzést tesz,olyan dolgokba szól bele,amihez semmi köze nincs.

Pl hogy miért etetem a lányunkat üveges bébiétellel,amikor főzhetnék otthon,hiszen ezért vagyok otthon,nem azért,hogy vásárolgatni járjak és a barátnőimmel pletykáljak.Hát mikor ezt mondta,azt hittem,hogy leesek a székről.Nem értem,mi köze van hozzá,hogy én mit csinálok és mit nem.

Amikor terhes voltam,akkor mondta,hogy ne vegyünk meg semmit,majd ő ad babadolgokat.Én finoman elmagyaráztam neki,hogy nem szükséges,mert már megvettünk mindent a picinek.Az anyósomnak ezt úgy mesélte el,hogy én durván visszautasítottam és ez neki rosszul esik,mert csak kedves akart lenni.

Ma is ott voltunk nálunk szülinapi ebéden és anyósom mondta,hogy nagyon jól nézek ki,nem is látszik rajtam,hogy van egy 14 hónapos lányom.Erre megszólalt a sógornőm,hogy ha napi 12 órában vigyázna bébiszitter a gyerekeire,akkor ő is tudna csinos lenni.Már nem ez volt az első ilyen beszólása,mindig azt hallgatom,hogy neki milyen nehéz 3 gyerekkel,akik olyan rosszak,hogy 2 percre nem hagyhatja őket egyedül,nekem milyen könnyű egy gyerekkel,akinek egy hangja nincs egész nap,bezzeg ha lenne még 2 és nem lenne segítségem,stb...Nem értem,ha nem bír a gyerekekkel,akkor miért vállalt 3-at?

Már 2 gyerekkel is alig bírt,de ő akart még egyet.

Abba is beleköt,hogy én a picivel nem ülök a 4 fal között,hanem mindig megyünk valahová vele és a barátnőimmel,nem unatkozunk.

Az is rosszul esik,hogy amikor beszólogat,akkor a párom nem szól semmit.Mikor ezt felhozom neki,akkor azt mondja,hogy azért,mert értelmetlen vitába keveredni a nővérével és tegyem azt,amit ő:nevessek rajta és engedjem el a fülem mellett a megjegyzéseit.

A legjobb barátnőim szerint csak irigy,mert amióta gyerekei vannak annyit öregedett,mint más 10 év alatt és teljesen egyedül van otthon a 3 gyerekével,akikkel ki se tud mozdulni a lakásukból,én pedig teljesen az ellentéte vagyok.


De szerintetek tényleg lehet ilyen irigy valaki?Vagy talán van más oka is?Veletek volt már ilyen?Ti mit tettetek,hogy változzon a helyzet?


Már annyira utálok vele találkozni,hogy ma is már gyomorgörcsöm volt,mielőtt elindultunk volna hozzájuk.


2012. febr. 12. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is irigy. Próbálj meg minél kevesebbszer találkozni vele, ha beszólogat, azt meg engedd el a füled mellett. Vannak ilyen emberek. :)
2012. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem irigy. Nekem is rosszul esne, ha minden segítségemet visszautasítanád, és még a kisujjad se mozdítanád, hogy engem segíts.
2012. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem irigy, csak nem kedvel téged, és úgy tűnik, te sem őt. Valószínűleg tényleg nem könnyű neki a 3 gyerekkel, ezért is lehet fáradt és rosszkedvű. Hogy miért vállalt 3 gyereket? Ennek rengeteg oka lehet, de végülis tökmindegy, ott vannak a gyerekek, már nem lehet visszacsinálni őket.

Ha nekem valaki beszólna ilyeneket, én nem venném fel a kesztyűt, főleg, ha családtag az illető. Inkább még kedvesebb lennék vele, mint előtte, esetleg megkérném, hogy beszéljük meg, mi a baja velem, és szívjuk el a békepipát. Jobb a békesség, főleg, hogy nem tudod elkerülni a találkozást vele.

2012. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

megértem, ha dühös vagy rá, de nekem az jutott eszembe, hogy valóban irigy, de nem a szó klasszikus értelmében, hanem ő is szeretne egy kicsit kikapcsolódni, csvarogni, beszélgetni. ez 3 gyerek mellett nem egyszerű gondolom. két dolgot tehetsz szerintem.


1. ha annyira utálod, hogy nem csak emiatt hanem úgy cs jpőből, mert tényleg nem passzoltok, akkor kerüld el amennyire lehet.


2. ha azt leszámítva, hogy beszólogat és bunkó de különben szimpi lenne ha mindez nem lenne így, akkor szerintem egyszer próbáld meg elhívni akár gyerekekkel együtt sétálni, sütizni stb. hátha csak ez hiányzik neki, mert egyszerűen csak szeretne ő is részt venni ezekben a dolgokban és egy kicsit veled haverkodni.

ismerek én is olyan csajt aki ugyanígy érez, mint a sógornőd, és egyszerűen rosszul kommunikálja le a dolgokat, és csak haragot szül ha megszólal.

remélem tudtam valami okosat idevarázsolni.

2012. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem irigy. Ha az én sógornőm ilyeneket mondana, visszaszólnék neki, hogy semmi köze hozzá, hogy mivel etetem a gyereket, ha akarok főzök neki. Továbbá ő is mehet sétálni, játszóterezni a gyerekeivel.

Múltkor nekem is beszólt a sógornő, hogy miért ilyenkor mosok, lett volna rá hány napom... Simán visszaszóltam neki, hogy "Lett volna, de neked semmi közöd sincs hozzá, hogy mikor mit csinálok!" Most éppen a ruháit teregeti, a kislányunk ott alszik kint, és nem zavarja, hogy ahogy rázza a ruhákat felébred a kicsi. Szólt neki a férjem, hogy ha lehet ne ébressze már fel, erre azt mondta, hogy őt nem érdekli... És emiatt a beszólása miatt nem ő lesz a keresztanyja a kicsinek!

2012. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

amiket fent leírtál, azok tényleg úgy vannak?

Bébiszitter, vásárolgatni jársz, háztartásodat más vezeti?

2012. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem irigy rád. Valószínűleg ő meg van keseredve egyedül a 3 gyerekével. Gondolom jobban is nézel ki, mint ő, így emiatt is irigy. Tudod én is azt mondom, hogy aki nem bírja (anyagilag vagy idegileg) ne vállaljon 3 gyereket. Ez nem kényszer! Egyébként miért nem tud kimozdulni a gyerekeivel? Bármit meg lehet oldani! De te légy okosabb, ne húzd fel magad rajta! Tényleg az a legbosszantóbb az ilyen ember számára, ha még mosolygósabbnak, boldogabbnak lát! Én tuti azt tenném, hagy egye még jobban a fene! Légy vele kedves! Egyébként én is utálom az ilyen embereket és én sem fogadnék el tőle semmit (ruhát, bármit).
2012. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ki az együttérzést. Hidd el egy 3 gyerekes anyukának, aki egyedül csinál mindent az együttérzés sokat jelent. Máris nem fog irigykedni! Nem irígy ő, csak el van fáradva. Néha annyit mondanál neki, hogy "hú hát nehéz lehet egyedül", "nem semmi amit megcsinálsz a 3 gyerekkel" teljesen máshogy fog hozzád állni.

És igen, rosszul esik az embernek, ha nem fogadják a segítségét, mert akkor úgy veszi, hogy az biztos neked nem jó. Fogadd el amit felajánl, nem muszáj használni.

Harmadrészt én felajánlanám neki a segítségemet. Mondd neki, hogy szívesen vigyázol a gyerekeire, menjen el fodrászhoz, vagy boltba.

Hidd el ezek az apró dolgok sokat lendítenének a kapcsolatotokon.

2012. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

15:25

Az a baj,hogy nem olyan típus vagyok,aki elengedi a füle mellett a beszólásokat.Előtte nem mutatom ki,csak mosolygok az arcába,de mikor elfordul...na,hát akkor szikrákat szór a szemem.


15:26

Azért utasítom vissza a segítségét,mert nincs szükségem rá.Én pedig nem szívesen segítek egy olyan embernek,aki ahol tud,sérteget,szándékosan.


15:42

Már kérdeztem,hogy van-e valami baja velem,akkor nagy,ártatlan szemekkel rám nézett és közölte,hogy én félre értek valamit,mert velem az égvilágon semmi baja nincsen.Szóval azóta nem akarok vele annyira jóban lenni.


15:56

Inkább nem mennék vele sehová,kétlem,hogy barátnők lehetnénk.Így marad az 1. megoldás,kerülöm,ahogyan csak tudom.De ez elég nehéz,ha amikor ott vagyunk a nagyinál,akkor ők is pont akkor jönnek.


16:49

Én is mondtam már neki,hogy nem kell törvényszerűen otthon lennie minden nap,de mondta,hogy nem olyan könnyű elindulni 3 gyerekkel meg hogy az utcán nem tud velük bánni.


16:58

Nem pont úgy,ahogy ő mondta,mert nem vigyáz egész nap bébiszitter a lányunkra,csak délutánonként pár órát.

Ha vásárolni megyek,akkor általában a kislányunk is jön,de néha elmegyek nélküle is.Főzni pedig nem tudok,takarítani gyűlölök,így azt sem szoktam,de ez nem hiszem,hogy annyira rá tartozna.Én sem szólok bele abba,hogy ő mikor mit csinál és azt hogyan csinálja,pedig szerintem az ő életébe is bele tudnék szólni.


17:20

Elmondása szerint azért nem tud menni sehová a gyerekekkel,mert a legkisebb üvölt mindenhol,a két másik pedig vagy verekszik vagy rosszalkodik.De tényleg nem az én dolgom,hogy hány gyereket vállalt,de ha már vállalta mind a hármat,akkor talán próbálja is nevelni őket...


18:57

Már mondtam neki,hogy "Tényleg nehéz lehet 3 gyerekkel.".

Erre azt mondta,hogy én csak hallgassak,fogalmam sem lehet arról,hogy milyen az élete.

A gyerekeire pedig nem szívesen vigyáznék,mert félnék,hogy valami történne velük,amíg én vigyázok rájuk és azért is én lennék a hibás.És néha úgy érzem,mintha direkt piszkálnák a lányomat,pl ma is elpakolták előle az összes játékát,többször ellökték...de mikor kérdeztem,hogy miért csinálták,akkor letagadták az egészet.Így inkább nem akarok velük annyira szoros kapcsolatot ápolni.

2012. febr. 12. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rosszul eshet neki, hogy ő 3 gyerek mellett is egyedül kell, hgy boldoguljon mindennel (háztartás) a gyerekek mellett, te pedig 1 mellett is megengedheteted magadnak, hogy legyen segítséged, s így talán magadra is több időd jut.

Gondolom, nem ugyanolyan az anyagi helyzetetek.

Hogy irigy-e, azt a leírtakból nem tudom megítélni, de biztosan nehéz az élete, és rossz lehet azzal szembesülnie, hogy neked sokkal könnyebb, mert van segítséged.

2012. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!