Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne ötletetek, amivel...

Lenne ötletetek, amivel változatosabbá tudnám tenni 8 hós kisfiam étrendjét?

Figyelt kérdés
Nagyon egyhangúnak érzem amivel etetem őt. Tízóraira gabonapépeket adok gyümivel, ebédre én főzők neki krumplit pulykamellel és ezt szoktam variálni almával és banánnal, vagy cékla, alma, vagy borsó, répa. Ilyeneket, hogy tök és cukkini főzelék nem eszik meg, mert ízetlen. Mivel lehet cukron kívül ízesíteni? Uzsira babakeksz és gyümi, vagy ismét gabona pép kerül az asztalra. Tejes dolgokat még nem szeretnék adni neki. Szívesen sütnék, főznék neki, de kifogytam az ötletekből. Extrém receptek is érdekelnek. Köszi!
2009. jún. 3. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:

én innen sok jó ötletet merítettem:


[link]

[link]

[link]

2009. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Extrém recepteket bevállalsz, de tejes dolgokat nem? :) Nyugodtan ehet már túrót, ha összeturmixolod gyümölccsel, nagyon finom lesz. Vagy adjál neki babajoghurtot. Ne félj a tejes dolgoktól, hacsak nincs tejallergiás a családban. Az én védőnőm még a tojás sárgáját ajánlotta keményre főzve vagy sütve. A főzelékekbe főzhetsz ízesítésként hagymát, foghagymát, persze csak az íze kedvéért, nem szabad még megennie.
2009. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban 8 hónaposan elkezdheted a túrót, joghurtot és a sajtot.
2009. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

már eheti: gesztenye, meggy, barackok,sütőtök, pasztinák, kukorica átpasszírozva, tojássárgája keményre főzve és belepasszírozva a főzibe, máj, és lassan jöhetnek az egyéb húsok is.

pici fokhagyma, hagyma, kevés zöldfűszer mehet a főzelékekbe, de csavard gézbe és úgy főzd bele, hogy ki tudd venni mielőtt odaadod a hamit.

a tököt kaporral, a cukkinit pici fokhagymával, vagy sült almával ízesítheted.

bátran próbálkozhatsz az ízek kombinációjával is, pl a lányom imádja a gesztenyét meggyel, vagy a céklát almával(mindkettő sütőben sütve), a sütőtököt sárgabarackkal stb

2009. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! az én fiam kifejezetten az ízes kajákat szereti, a natúr főziktől öklendezik :(

ami nagyon ízlett neki legutóbb, az a salátafőzelék volt. megpirítottam kruplit, répát egy kis zöld kakukkfűvel, majd megpároltam, a salátát pici vízben megfőztem. végül az egészet összeturmixoltam.

én rosszul voltam a színétől, de ő szívesen ette :)

én sok kajcsit zöld petrezselyemmel ízesítek.

a husikat is variálhatnád. például a máj egészen új ízt ad a főzinek.

az én babám a paradicsomos dolgokért odáig van!

sok receptet néztem a babaszoba.hu-ról.

2009. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
extrémet arra értettem, hogy szívesen elvacakolok vele akkor is ha sok idő és alapanyag kell hozzá. A gesztenyét honnan szerzed be?
2009. jún. 3. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
yasdzasszem a sparban vettem fagyasztottat, meg a piacról frissen
2009. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!