Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kérdés?

Napirend kérdés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hetes. 1-másfél hete átalussza az éjszakát, 10-től reggel 6-ig. Tegnap éjszaka viszont felébredt hajnali 3-kor, próbáltuk kicsit visszaaltatni, de mivel nem ment, inkább kapott cicit, nehogy sírás legyen a vége. Emiatt ma reggel 8-kor ébredt és elcsúszott a napirend. A délutáni alvása még mindig tart és emiatt a fürdés az esti lefekvés is csúszik. (Nem szoktam ébresztgetni a kisfiam, magától állította be a napirendet.)


A kérdésem napirendet tartó anyukákhoz a következő:

1. Ha egyszer már átaludta az éjszakát, az azt jelenti, hogy mostantól alapesetben mindig átalussza (kivéve ha beteg, jön a foga vagy más rendkívüli esemény történik)?

2. Ha mégis felébred hajnalban, akkor honnan tudjam, hogy éhes-e vagy csak felriadt valamire? (Napközben mérem mérleggel mennyit eszik és megeszi az adagját) Ha éhes, természetesen nem tagadom meg tőle a cicit, de ha csak felriadt, akkor nem etetném legközelebb meg, mert mint mondtam megeszi napközben az adagját.

3. Ha most elcsúszott a napirend, mennyi idő alatt áll vissza? Kell ehhez valamit tennem vagy magától helyreáll?


Köszönöm a segítséget, egy kezdő Anyuka


2012. febr. 12. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, hogy már ennyi idősen alakulóban van a napirendetek, de számíts rá, hogy az elkövetkezendő hónapok alatt ez iszonyú gyakran változni fog. Ahogy növekszik a babód és változnak az igényei, úgy fog változni a napirend is. Érdemes rugalmasan hozzáállni, de nagyon jó, hogy már most kezdtek kialakítani egy rendszert.

Az, hogy átaludta az éjszakát, lehet, hogy semmit nem jelent, az is lehet persze, hogy az extra szerencsések közé tartozol és nálatok így fog működni. De ha egy ilyen pici baba felébred éjjel, az majdnem biztos, hogy cicit kér. Ők még nem igazán szoktak csak úgy felriadni.

Arra is számíts, hogy jönnek a fejlődési ugrások, amikor akár egész éjjel is cicin lóghat, a jó hír, hogy ezek mindig elmúlnak és utána visszaáll a rend.

Szerintem élvezd, ha jól alszik, de ne aggódj, ha borul a papírforma, nagyon pici még a babókád.

Üdv: harmadik babót váró anyuka

2012. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annyi még, hogy hajnalban a szopi után észrevettem, hogy átázott a pellusa...lehet, hogy erre ébredt...csak az a baj, hogy ha akármire is, de felébred éjszaka, akkor eszébe jut, hogy tulajdonképpen enni is tudna - hiszen picike még... Így gondolom elég nehéz lenne visszaaltatni, nem?
2012. febr. 12. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel tökre egyetértek.

Fontos a napirend, de a babád még ici-pici, ilyenkor még nem kell ragaszkodni rettentően dolgokhoz, mivel még csak alakulóban van. Még sok minden változhat, mire egy "igazi" napirend kialakul.

Ha egy ilyen kicsi baba felkel éjjel, akkor a legjobb cicire tenni. Nem csak az evés miatt, hanem mert még aprócska, és vágyik a közelségedre. A cicizés lelkileg és testileg is megnyugtatja.

Egy 8 hetes babánál nem elvárás, hogy mindenképpen átaludja az éjszakát. Ha felkel, akkor meg lehet próbálni visszaaltatni, de lehet csak a szopizás fogja őt megnyugtatni.

A napirendet pedig tényleg rugalmasan kezeld. Te magad is alakíthatod, a baba is alakítani fogja. Egyes dolgok érdemes ugyanakkor csinálni, ugyanolyan sorrendben, de előfordulhatnak változások egy kisbaba életében, amihez viszont neked kell alkalmazkodni.


"mert mint mondtam megeszi napközben az adagját" - itt egy picit szigorúságot érzek. Nem tudhatod pontosan mennyi is az adagja a babádnak. Egyik nap lehet éhesebb marad, mint máskor. Pontosan nem fogod tudni mire ébred éjjel, de általában egy ilyen aprócska babának a szoptatás fogja a legnagyobb boldogságot adni, és az oltja az éhségét is, valamint oltja az anyahiányt is.


A napirend elcsúszik néha, és nem biztos, hogy abban a formában vissza is áll. Tehát egy kis rugalmasság kell hozzá, és nem kell tenned semmit, csak a fontos időpontokat próbáld betartani (pl. fürdetés mindig nagyjából egy időben legyen).

2012. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőekkel értek egyet!

Ne aggódj,egy pici babánál bármi történhet de nem kell ezt annyira szigorúan venni!

Én a saját tapasztalataimat tudom leírni!Nekem a fiam 6 hós korától átalussza az éjszakákat,most 21 hós és csak akkor kel ha fogzik vagy beteg!De ilyenkor is csak annyira hogy beadom neki a fájdalomcsillapítót és már alszik is tovább!tehát nállunk soha nem voltak ilyen éjszakai virrasztások,dorbézolások!Tehát az én esetemben igaz az hogy ha már egyszer átalussza akkor onnantól át is fogja aludni az éjszakát!VISZONT!!!

Itt sok anyukától olvasopm hogy X hónapos koráig átaludta a babája az éjszakákat majd mikor elkezdett fogzani akkor kelt 1x majd 2x majd többször és ez addig fennált míg ki nem jött a babának az összes foga(ami nagyából 2-3 éves korra fejeződik be)Azon kívül vannak babák akik felébrednek mikor szeparációs szorongáson esnek át(erről ha nem tudsz semmit akkor érdemes utánna olvasnod) illetve mozgásfejlődésnél ha valami új mozgásformát tanul a baba(pl:kúszás,mászsá,felülés) akkor benne vannak az ösztönök és éjszaka is azt akarja gyakorolni tehát felébreszti saját magát!Szóval elég sok olyan dolog van amitől egy baba kelhet éjszaka de mint mondottam vannak olyan babák akiket a fentebb említett dolgok nem zavarják meg az álmukat éjszaka!

Az is lehet valóban,hogy azért ébredt a babád éjszaka mert átázott a pelusa és ez zavarta és ha már ott van Anya akkor had cicizzek alapon kérte a szopit!Viszont nemtudni,hogy valóban nem-e éhség miatt kelt fel!Azt hogy te az gondolod hogy megeszi a napi adagját ő még attól lehet ám éhes!Mi felnőttek sem egyformán vagyunk éhesek csak mi már felnőtt ésszel tudjuk hogy nem helyes éjszaka enni!Ha esetleg máskor ilyen van megpróbálhatod cumival visszaltatni (ha használtok cumit) és lehet arra is visszaalszik és akkor nem "komfortcicizik" DE ha arra sem alszik vissza én nem tagadnám meg a cicit tőle!


A napirendre meg azt tudom mondani,hogy nekem is néha voltak nagy kilengések de a tapasztalatom az,hogy másnap már visszaállt a rend!

Viszont itt is meg kell jegyezzem,hogy a napirendhez se ragaszkodj olyan görcsösen mert ahogy nől egyre kevesebb az alvásigénye,egyre jobban érdeklődik majd a világ iránt stb és úgy változik majd a napirend is!persze ne össze-vissza legyenek a dolgok de néha egy kis csúszás belefér!


remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat, hasznos volt, ment a zöld kezecske mindenkinek :)


A "megeszi az adagját" dolgot onnan szedtem, hogy a védőnő azt mondta, napi 150 g/kg a babák tejciszükséglete, és az én babám 5 kg és az 5 etetés alatt átlag 150-et megeszik (mérleggel mérem). Ebből rosszul gondolom, hogy elég neki ennyi és nem kell még plusz egy éjszakai szopi?


Köszönöm, ha válaszoltok!

2012. febr. 13. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a 150g/kg csak irányadó. Lányom soha nem evett meg ennyit, mégis jól fejlődött, tehát neki meg jóval kevesebb is elég volt. Egyes babáknak, így babádnak is lehet, hogy nagyobb adagra van szüksége. Ez nem biztos, hogy számokban lehet és kell mérni.

Igazából hallgass anyai megérzéseidre. Ha úgy érzed éhes, kéri a cicit, akkor etesd meg. Ha meg vissza tudod altatni enélkül is, akkor azt úgyis látni fogod.

2012. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. febr. 13. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!